Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem tudok kijönni sehogy sem...

Nem tudok kijönni sehogy sem a lány testvéremmel, mert én hiába próbálom türtőztetni magamat egyes vitákkor, a részéről mindig előkerül a trágárkodás. Hogyan lehetne leszerelni, hogy ne tudjon trágárkodni velem?

Figyelt kérdés
Mindig meg kell védenem magamat, mert lány létére állandóan engem támad, még akkor is, ha ő a hibás.
2015. jan. 20. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok? Együtt éltek? Szülők tudnak a dologról? Van külön szobátok? Te fiú vagy, vagy lány? Min vesztek össze? Hogyan zajlik egy átlagos veszekedés?


Ha ezekre válaszolsz, akkor esetleg pontosabb tanácsot is tudok adni, nem csak a "kerüld a konfliktust, ne adj támadható felületet, csökkentsd a találkozásokat" általános tanácsokat.

2015. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
20+ mindketten, még a szüleinknél élünk. Természetesen tudnak róla, mert a legtöbb esetben mindig a testvéremet védik meg, nagyon ritka eset, hogy engem megvédjen valaki. Én fiú vagyok. Van külön szobánk és bármiből hatalmas veszekedés tud kialakulni. Rendszerint akkor szoktam bekapcsolódni az agresszív veszekedésbe, amikor eléri azt a pontot, amikor nem tűrök tovább és én is trágárkodásba kezdek, olyankor alakul ki az akár fél órán át is tartó sárdobálás. Belefáradtam ebbe az egészbe, én szeretném, ha másképp lenne, elég idős már hozzá, hogy ne trágár ordítozással mondja el a baját, de ennek ellenére úgy viselkedik, mint egy gyerek. Megpróbálok mindig erőt venni magamon, hogy ne szóljak vissza, de minden esetben addig feszíti a húrt, míg már nem bírom szó nélkül. Természetesen olykor én is szoktam vitát kezdeményezni, de közel sem olyan gyakorisággal, mint ő. A legtöbb vita kirobbantója egy trágárkodás. Szerintem ő nem tisztel engem. Hogyan érhetném el, hogy tiszteljen?
2015. jan. 20. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:

A tiszteletet egyféleképpen lehet kiérdemelni: okot adsz rá.

Tehát valamiben valami jelentős eredményt érsz el.

De ez sem egyenesen vezet a tisztelethez, ha számára nem fontos az az eredmény (mondjuk megnyeritek a focikupát, őt meg nem érdekli a foci), vagy egyszerűen ilyen természete, akkor sajnos nem várhatsz tiszteletet.


A trágárkodás miben nyilvánul meg? Téged szid, vagy csak fel-alá sétál a lakásban és káromkodik, így adja ki a feszültségét?


Én azt javaslom Neked, hogy költözz el. Ha nem kivitelezhető, akkor pedig...

Nos, természetedtől függ.


Otthagyod, bevonulsz a szobádba és bezárkózol.


Megkérdezed tőle, hogy mi a baja, jöjjön, meghallgatod, ha akarja segítesz megoldani.


Sikítóversenyt rendeztek (Komolyan. Nem viccelek. Iszonyat feszültséget ki tudsz adni magadból. Egymással szemben álltok, és elkezdtek teli torokból üvölteni/sikítani addig, amíg ki nem merültök benne. Tettelegesség nincs.)


Pofogadás. [link] (Nekem nem jön be, szerintem erőszakos, de embere válogatja.)


A legdrasztikusabb esetben hideg víz. Vagy leöntöd, vagy berakod a zuhany alá, és rányitod, hogy hűljön kicsit a forró feje.


Én mondjuk első körben leülnék vele megbeszélni, hogy mi a problémája.

Lehet, hogy őt zavarja, hogy huszonévesen otthon lakik. Vagy úgy érzi, veled kivételeznek a szüleitek.

Kérdezd meg tőle. :)


1-es voltam. :)

2015. jan. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ő nem értékeli az általam elért eredményeket, mert én informatikus vagyok és őt nem érdekli az informatika. Tehetek bármit, csinálhatok bármit benne, akkor sem értékeli semmibe sem. Tudja nagyon jól, hogy pénz származik belőle pedig. Ő jelenleg nem dolgozik, semmit sem csinál a szabadidejében (ami hasznos lenne, pénzt hozna), nem tesz érte, hogy valami is változzon körülötte (a tanuláson kívül) és ennek ellenére engem vádol mindenért, amiért pont, hogy magát kéne. A trágárkodás alatt azt értem, hogy engem mond el mindenfélének, hiába állok hozzá az eddigi szemétkedései után is normálisan. Addig húzza az egészet, amíg ki nem hozza belőlem az állatot. Költözni nem tudok, mert tanulok még, mellette pedig részmunkaidőben dolgozom is. Ha láttál már őrjöngő vadállatot... pont úgy tud viselkedni. Ha megcsinálnám ezt a vizes dolgot, rám hívná a rendőrséget, mert teljesen elveszti a kontrollt a gondolkodása felett, kifordul magából. Többször fenyegetett már meg, hogy elvágja a torkomat álmomban vagy belém vágja a kést. Barátja sincsen, szerintem ez is közrejátszik abban, hogy mindenkivel közel így viselkedik a családban, amikor nem éppen védi valaki. A legnagyobb gond pedig az, hogy mindig csak azt hallják meg, ha én beszélek ocsmányul, ha viszont ő, azt direkt olyan hangerővel mondja, hogy én meghalljam, de a szüleink ne.
2015. jan. 21. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó ötletem: szerelj egy tolózárat az ajtódra. Komolyan. Legalább nyugodtan alszol, miután beb*sztad a zuhany alá.


Ja, az őrjöngéseit meg vedd fel, és játszd le egészen nyugodtan a szülőknek. Ha informatikus vagy, te még ügyesebben is meg tudod oldani, mint mondjuk én egy mobillal, többet értesz a technikához. :)

2015. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont mostanában kezdtem el felvételeket készíteni róla, hogy akkor is hallhassák, hogy hogyan viselkedik, amikor nincsenek itthon. Amikor itthon vannak a szüleink, akkor mindig megpróbálja magát az áldozatnak mutatni.
2015. jan. 22. 23:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Vedd fel az jó ötlet, meg a másik, be lehet húzni az ilyeneket a csőbe, feleségem húga volt ilyen, nem szólt neki, hogy az apjuk is otthon van, jól leszerepelt :)

Amúgy elégy nagy vagy már ahhoz , hogy épp ideje elköltöznöd. ( bár lehet pont ezért csinálja)

2015. jan. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Végül mi történt? :)
2015. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!