Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 14 éves húgom játssza, hogy...

A 14 éves húgom játssza, hogy mennyire nehéz az élete, és hogy ő mennyit tanul (nem szokott tanulni amúgy, de jók a jegyei), és most elkezdett kávét inni, naponta kétszer, és nem tudom miért, de idegesít. Szerintetek hogy kellene hozzáállnom?

Figyelt kérdés
Én is szoktam kávézni, általában minden nap 1 csésze, de van, hogy kihagyok egy-két napot, egyébként tizenhét vagyok. Anyum nem támogatja a kávézási szokásaimat (pedig nem olyan hű de durvák), de a húgomnak mondogatja hogy "nyugodtan idd meg a maradék kávét" és nekem azzal érvel, hogy nyugi, ő úgyis egy évben egyszer iszik. És annyira idegesít hogy ilyen elfogult! Ráadásul nem tudom miért, de a puszta tény is bosszant, hogy a húgom ennyit kávézik és ilyen felnőttnek érzi magát. Ő azt mondja, hogy "immunis a kávéra, csak úgy issza"...
2015. febr. 17. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Kis hülye még, csak játsza az agyát, valamivel fel kell hívnia magára a figyelmet. Ne add alá a lovat, ha okoskodik meg teszi az agyát, csak hagyd ott, majd megunja.
2015. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Hű de sokat kell tanulni általános iskola 8. osztályában XD irigylem a húgod problémáit. Kávé meg tényleg nem való egy 14 évesnek, néha belefér, de nem rendszeresen..
2015. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is "immunis" vagyok a kávéra. 30 vagyok, sosem hatott rám élénkítően, pedig gimiben a kialvatlan éjszakák után nagyon próbálkoztam vele.. Ha sokat iszok, erős szívdobogásom lesz, és már nem csak fáradt vagyok, hanem a közérzetem is rossz. Nem biztos, hogy hazudik a húgod.

Az viszont ne zavarjon szerintem, hogy most ebben találta meg a felnőttséghez vezető utat.. Inkább, mint pasizzon vagy piáljon. Ne vegyél róla tudomást. Vagy inkább ülj le vele kávézni, és beszélgessetek. A húgod fel fog nőni, attól függetlenül, hogy mindig fiatalabb lesz nálad.. Jobb, ha inkább normális a kapcsolatotok, mintha egész életedben lenéznéd.

2015. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%
Változó kor. Hidd el, egyik legnehezebb a 14 éves kor, fordulópont. Kávé még valóban nem tanácsos napi rendszerességgel, főleg nem kétszer.
2015. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Napi 2 kávéval nincs semmi baj, ez kávé, nem kokain.


Szerintem feleslegesen idegesíted magad. Örülj, hogy csak kávézik és jól tanul, sokkal rosszabb helyzetben is lehetne.

2015. febr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Téged ez azért idegesít, mert féltékeny vagy a húgodra, nem olyan jó a kapcsolatotok, és éppen ebbe tudtál belekötni. Ezen kívül zavar az is, hogy játssza a felnőttet, holott szerinted ez a te privilégiumod. Ha játssza az agyát, hadd játssza épp ebben a korban van.


Nyugi van ismerem a dörgést, köztünk is 3 év van a tesómmal. Remélem, nálatok elmúlik, mert ő nem tudott rólam még mindig lekattanni, folyton azzal van elfoglalva, mit hogyan csinálok, és az miért rosszabb, mint ahogy ő csinálja, pedig már 28 éves... És még csak nem is egy városban élünk. sőt nem is egy megyében...

2015. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem gondolkozz el. lehet tényleg nehéz az élete olyasmi miatt amiről nem tudsz. segíteni akarj ne büntetni
2015. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy lenézem azokat, akik kijelentik, hogy " kis hülye, nem lehetnek problémái, ez én problémáim sokkal nagyobbak stb.."

Ez egyszerűen annyira szánalmas.

Elmondom nektek, mindenkinek a SAJÁT problémája a legnagyobb!

Egy kisebb gyereknek is lehetnek nagy problémái! Aki ezt nem látja be az szimplán buta, vagy még nagyon gyerek, és nem látja az életet tisztán.

A gyerekek nagyon csúnyán tudnak viselkedni, még akár egy első osztályosnak is lehetnek súlyos lelki problémái, amiket nem oszt meg másokkal.

"irigylem a húgod problémáit" - Én meg lehet éppen a Te problémáidat irigylem.

2015. márc. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!