Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Többször is mondták nekem...

Többször is mondták nekem orvosok, hogy sok folyadékot kell inni naponta, legalább két vagy három litert. Milyen elosztásban érdemes ezt megtenni naponta?

Figyelt kérdés
Nem betegség kapcsán mondták ezt nekem, hanem mint egyfajta általános igazságot, hogy jót tesz, méregtelenít... Egészségügyben dolgozó is mondta ezt nekem. Elfelejtettem megkérdezni hogy ezt milyen elosztásban gondolták mármint a folyadékfogyasztást, mert szerintem aki ennyit iszik, egész nap a mellékhelyiséget látogathatja tíz percenként... Természetesen folyadékfogyasztás alatt vizet értettek és én sem cukros vagy szénsavas üdítőkre gondoltam.

2014. dec. 7. 07:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Óránként 2-3 dl.
2014. dec. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Természetesen folyadék alatt nem vizet, hanem folyadékot értettek, amibe benne van a reggeli tea, az ebédre elfogyasztott leves, az egy-két kávé, az orvosok által is ajánlott 1-2 deci bor is, és akkor a 2-3 liter már csak 1-1,5 liter, ami nem is sok.
2014. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell az összes vizet kipisilned, amit megittál, mert a bőrödön párologtatsz, izzadsz, és a kilélegzett levegővel is rengeteg távozik. A széklettel is valamennyi.


A bioszkönyvemben még rég azt olvastam, hogy a napi vizeletmennyiséget kb. 6 alkalomra szétosztva üríti az ember, olyan 2-3 óránként. Persze ha egyben betolsz fél liter vizet, akkor tíz perc múlva tényleg menned kell.

2014. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésedre is válaszoljak: valószínűleg célszerű egyenletes elosztásban, de nem fontos, hogy nagyon pontosan legyen elosztva. Szerintem úgy már teljesen jó, ha reggelihez iszol 3-4 dl folyadékot összesen, délelőtt egy pohárral (3 dl), ebédnél leves+víz 6-7 dl, délután még egy-két pohárral (3-6 dl), vacsoránál is (3-4 dl). Ha lefekvés előtt legalább 2 órával vacsorázol, akkor nem kell majd már éjszaka kimenni.
2014. dec. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 3/4 Időpont ma 08:36


"Persze ha egyben betolsz fél liter vizet, akkor tíz perc múlva tényleg menned kell."


Boldogult ifjúkoromban, amikor még nem szóltak bele az orvosok a magánéletembe, sokat töprengtem, hogy miért tud az ember 6 korsó sört meginni kimenés nélkül, amikor 1/2 liter víztől szinte azonnal menni kell?

2014. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kávé az nem folyadék ,ahogy az az orvos is bolond aki napi borivásra szoktat rá ,az alkoholra semmi szüksége egy élőlénynek mivel az sejt szinten méreg ,azért fáj a fejed másnaposan mert az elhalt agysejtjeidet a mikroereken keresztül próbálja kinyomni a test és végül hihugyozod az agyadat, egy kemény alkoholistának ezért lesz kisebb az agya a boncasztalon.


Különben meg az embernek H2O ra van szüksége folyadék alatt ,minden más vegyület ,sók ,vízkövek ásványvizek (keményvizek) csak terhelik a vesét és a folyadék funkcióját . A tápanyagokat étel formájában visszük be ezért én nem ajánlanám hogy bárki is napi 2L ásványvizet de még csapvizet se (bár az elég lágy itthon) igyon éveken keresztül mert annak vesekő a vége .


Viszont az ajánlott víz a testömeg*3 per száz képlet miatt nőknél is ott van 1,8-2 l télen nyáron meg + 1 2 l így aki nem akar próbafekvésre temetőbe menni és ad magára annak van otthon desztílálója vagy más lágyvíz készítője.

2014. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 13:41


Elolvastam a csacskaságaidat, jót nevettem, különösen a házi desztillálón, hacsak ez alatt nem a törvénytisztelő ember által amúgy is beszerzett portábilis pályinkafőző berendezést értetted.

2014. dec. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző majd nevethetsz a temetőben miután magadra költöttél fél millió gyógyszert a helytelen folyadékbeviteltől.


Szörnyen ostoba lehetsz ,senki nem beszélt itt házi pálinkafőzőröl ,pont az alkohol sejtgyilkos hatásairól beszéltem de igyad csak te bajod.


Én spec angliából rendeltem ebayen desztillálót kerek 40e Ft ért és remekül működik , mostmár csak azt iszom napi 2 l ,nyáron 3 - 4 . Közbe jókat mosolygok azokon a csacska embereken akik nyűgösen minden reggel meg egész nap tolják magukba azt a trágya kávét meg coca cólát mert hogy nem bírnak felébredni meg nem jön a kaki ,közbe csak 3 dl tiszta vizet kéne meginniuk kelés után és napközben is inni a lágyvizet de hát aki hülye az haljon meg csak szánni tudom ezeket.


Kicsit egyébként olvass utána a dolgoknak mert nagyon nagy a sötétség feléd :)

2014. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jé, pálinkafőzővel nem lehet vizet desztillálni? Mijé?
2014. dec. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A bort legfeljebb negatív előjellel kellene beszámítani, mert vízhajtó az alkohol. Ahogy a kávét is még több folyadékkal kell ellensúlyozni.
2014. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!