Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti megengednétek, hogy a...

Ti megengednétek, hogy a kiadó ingatlanotokba a testvéred és a családja beköltözzön úgy, hogy csak a rezsit fizetnék?

Figyelt kérdés

Van egy kiadó két szobás ingatlanom.

A testvéremék a bedőlt hitel tartozásuk miatt el veszítik a házukat.

Igazából meg kért, hogy oda költözhessenek. Csak nagyon sok rossz dolgot hallottam tapasztalatok alapján az ilyenről.

Nem igazán volt jó soha a kapcsolatunk, más életvitelt folytatunk.

Félek ha ebbe így bele megyek, nem fogom tudni soha kitenni őket és nem is fognak úgy fizetni.


2015. ápr. 23. 14:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
87%
Megengedném, de csak rövid időre.
2015. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
100%
Szerződéssel, rövid időre igen. Aztán meglátjátok. De mindenképp papíroznám.
2015. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megtehetem, akkor igen. Ha nem, akkor rendes szerződéssel, fizessenek ők is, esetleg kevesebbet.
2015. ápr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
100%

szerdőzést írass velük

DE ha már most ilyenektől félsz:

"nem fogom tudni soha kitenni őket és nem is fognak úgy fizetni."


akkor hazudd hogy már kiadtad

2015. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
100%

Ajj, ez olyan nehéz...

Én megengedném, de nekem jó a kapcsolatom öcsémmel, és kb ugyanolyan életvitelt folytatunk (mondjuk ebből adódóan neki nem dőlne be a hitele...).

A kérdés az, hogy lesz-e valaha jobb a helyzetük? Lesz-e esély arra, hogy valaha is "visszakapd" a lakásod? Megengedheted-e magadnak, hogy akár évekig nélkülözd a lakásból befolyó bevételt? Fogják-e fizetni a számlákat, vagy tartozást halmoznak fel, amit aztán veled fog kifizettetni minden szolgáltató? Ezeket a kérdéseket tedd fel magadnak, és próbálj ez alapján dönteni.

27N

2015. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
100%

ÜGYVÉDI szerződéssel igen.


Mellesleg jogos a félelmed,hogy örökre ott maradnak!

2015. ápr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:

Megtehetni megtehetném, viszont úgy terveztem, hogy a befolyó pénzt a lányom taníttatására gyűjteném. Illetve a lakás is a lányomé lesz majd.

Nem egy két-hónapról lenne szó hanem nálunk minimum kettő három évről. Ezért is vagyok gondban. Szépen felújított lakás, a bérleti díj az ilyen lakásokra 60-70 ezer ft körül mozog (nem Budapest).

A testvérem kifejezetten úgy kérdezte, hogy bérleti díjat nem tudnak fizetni, ezért ha pár hónapról lenne szó nem gondolkodnék.

2015. ápr. 23. 14:10
 8/72 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jó a kapcsolat és más az életvitel, akkor garantálom neked, hogy lelakják, nem fizetik a rezsit, tartozást halmoznak fel neked a közműszolgáltatóknál, aztán majd nem akarnak kimenni és végül rád fognak majd haragudni az egészért.

Úgyhogy ha jól ki akarsz cseszni magaddal, akkor csak hajrá.


Mondd azt nekik, hogy már kiadtad, koptasd le őket.


Különben ha egy albérletet nem tudnak fizetni, akkor gondolod, hogy majd a rezsit, meg pláne a lakásban leharcolt dolgok javítását majd fizetni fogják?

2015. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
100%

hát figyelj én nem.

leírtad milyenek, megbízhatatlan

lányodnak gyűjtenéd, ez szép dolog

meg ha lelakják miből rakod rendbe?


mond hogy kiadtad és kész!

2015. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, hogy kettő-három évre.. hát akkor nem engedném a helyedben. Főleg, hogy a lányodnak gyűjtenéd a pénzt.
2015. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!