Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy kiadóval fel...

Hogyan lehet egy kiadóval fel venni a kapcsolatot, avagy kinél lehetne érdeklődni fordítói munkát illetően?

Figyelt kérdés
Ugyanis második anyanyelvem az orosz és nagyon szeretem az irodalmat, ebben a szférában szeretnék dolgozni. Nagyon szívesen fordítanék le magyarra orosz klasszikus vagy kortárs modern műveket (vagy akár fordítva is:magyarról oroszra, csak nem tudom, kivel kell felvennem a kapcsolatot/kinél kell érdeklődni a kérdéssel kapcsolatban.

2015. ápr. 18. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy írsz nekik. De szerintem önmagában az orosztudás nem elég. Ahhoz, hogy irodalmi szövegeket fordíthass, a megfelelő műfajhoz is értened kell. Nem véletlen, hogy a verseket például csak költők fordítják.

Van viszont számos fordítóiroda, ahol szerintem tudnának alkalmazni enélkül is, pl. hivatalos iratok, meg úgy általában mindenféle fordítására. Keress ilyeneket. Esetleg célzottan fordító álláshirdetéseket, mindenképpen állíts be e-mailes értesítőt a nagyobb állásportálokon.

2015. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!