Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egy átlag családban a testvére...

Egy átlag családban a testvéreknek miken kell megosztozni?

Figyelt kérdés

Olvasom itt, hallom máshol, hogy az egykék önzőbbek, mert nekik nem kell osztozkodni. A testvéreknek miken kell? Egy átlag családban az ételen, ruhán, tisztálkodási szereken gondolom nem. Ha elmennek állatkerbe szerintem mindegyiket beviszik, nem kell megosztozni a belépőn. Nyilván mindegyik megkapja a saját fagyiját. Akkor marad a játék? Az ismerőseimnél abból is van bőven, illetve azt az egyke is megtanulja a bölcsiben, oviban, hiszen ott biztos nincs 30 egyforma játék.

Én egyébként nem tapasztalom az életben, hogy az egykék lennének önzőbbek. Sem a gyerekeknél, sem a felnőtteknél.

(Egyébként ez a kérdés csak úgy felmerült bennem, épp nagyon ráérek. Nem egy sértődött egyke vagyok, akit "leönzőztek". Van tesóm és mi is több gyereket tervezünk, tehát teljesen elméleti a kérdés.)


2015. máj. 4. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Normális családban maximum a szülők és a családtagok idején kell osztozni.

Amúgy nekem meg a tesómnak nem volt külön tusfürdője, sőt a közeli kor miatt tini korunkban a "mi ruhánk" volt, de senkinek nem volt ez gáz. Játékok is közösek voltak, de pl.bicikli nyilván volt saját. Ez nevelés kérdése, hogy min hajlandó közösködni a gyerek és mi az, amin nem.

Nekem nincs gyerekem, a tesómnak három is van. Nem önzőznek, szépen megférnek egymás mellett, elfogadják a közös játékokat. Barátnőmnél egyke gyerek van, de mindig arra nevelte, hogy ne legyen irigy, mindig adtak az ovistársaknak meg a szomszéd gyerekeknek ezt-azt. Ő sem önző, elég nagy már, úgyhogy szerintem nem is lesz. Nevelés, családi értékrend, ez határozza meg a fő csapásokat...

2015. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sem ezen múlik az önzőség. Nekem a játék és a csoki jutott így hirtelen, amin osztozni szoktak a gyerekek. Ahol vannak tesók, ott is lehet ebből gond, féltékenység. És ahol nincs tesó ott is van ilyen helyzet, például barátok, rokon gyerekek, közösség, ovi, környéken lakó gyerekek. Ez inkább nevelés kérdése, mint hogy van-e tesó vagy egyke valaki. Meg aki egyke az is egy családban, szélesebb családban, ismerősök között, közösségekben nő fel, nem bezárva egyedül :)

Én olyat is ismerek, akinek volt testvére, önző, és ő tudja is magáról, hogy azért önző, mert mindig mindenen osztoznia kellett kiskorában. Most hogy felnőtt éppen ezért nem akar többé semmin sem osztozni.

2015. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én még a csokira sem gondolnék. Szerintem egy átlag családban ha 2 gyerek van, akkor vesznek 2 túró rudit, vagy 2 kidner csokit, nem mondják, hogy törjék ketté.
2015. máj. 4. 12:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés. Nekem egy testvérem van, és úgy nőttünk fel, hogy mindenen, de tényleg mindenen osztoznunk KELLETT. Ha anyámék vettek egy zacskó nápolyit, abból darabra pontosan csak ugyanannyit ehettünk. Ha volt egy szelet sütemény, azt mértani pontossággal kellett kettébe vágni. De ez csak egy dolog. A rosszabb az volt, hogy az egyéb holmikon is osztozni kellett, ami a gyakorlatban úgy nézett ki, hogy anyám akár erőszakkal is elvette a játékomat, és odaadta a testvéremnek, sőt, idegen gyereknek is(!), mondván, hogy ne legyek irigy. (Fordítva is volt ilyen, igaz, ritkábban, de az az igazság, hogyha erővel adta oda nekem a testvérem játékát, akkor már nem is szerettem játszani vele.) Természetesen olyan is volt, a testvérem ilyen módon eltökítette számomra kedves dolgaimat, és ha emiatt elkeseredtem, még én voltam lehordva, hogy hogy lehetek ilyen irigy.

Az eredmény? Ugyan már felnőtt vagyok, de anyatigrisként védelmezem a holmijaimait. Mindent. (Amitől önként válok meg, az persze más.) Ez most nagy küzdelem számomra, mert ha a Kedvesem csak celluxot meg ollót kér tőlem, nem egyszer még azt is nehezemre esik odaadni (azért persze odaadom, próbálom ezt nem mutatni neki). Még azt sem szeretem, ha olvassa néha az újságjaimat, pedig semmi bajuk nem lesz tőle. Nyilván engedem, csak rossz érzéssel.

Nem tudom, sikerül-e valaha is egészségessé formálni a hozzáállásomat...

2015. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Leginkább a szülők nagyszülők rokonok szeretetén, törődésén, odafigyelésén. Három gyerekem van. Míg az első volt csak rá figyeltem minden mozdulatát lestem mert volt rá időm. Mikor megszületett a második gyerek akkor már nem tudtam annyi figyelmet fordítani az elsőre hisz akkor már meg kellett osztani. És hát minél több gyerek annál több felé kell figyelni és nem lehet csak az egyikkel lenni több időn keresztül, hisz akkor tuti jön a másik is, hogy na akkor vele is foglalkozzak.
2015. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok öreg (27), és nem tudom, milyen volt a családunk anyagi helyzete. Egy testvérem van. Sokszor volt olyan, hogy a rokonok 1 tábla csokit adtak kettőnknek. Vagy amikor csak az egyikünk kap. Akár a szüleinktől (névnap), akár a suliban barátnőktől, Mikuláson, stb. Azt is hazavittem, és adtam a tesómnak is.


De igen, főleg a játék. Egy számítógépünk volt, azon meg kellett osztani az időt, de másban is. Ha pl. állatorvososat játszottunk, kinél lesz a körzőkészlet (a "szike"), ha cégeset játszottunk, ki veszi fel anyu 1 db csillogó magassarkú cipőjét, ha együttest alapítunk, kinél lesz az elemlámpa (a "mikrofon"), ki lesz Gazdálkodj okosanban a pénztáros.


Ez most viccesen hangzik, és szerintem nem is tanít meg osztozkodni, mert itt az van, hogy a tesómmal kell. A tesómat szeretem, most felnőttként is beleharaphat a csokimba, vagy megeheti a fánkom felét.

(Egyébként olyan nagy jajveszékelést lerendezünk, ha valamit nem sikerül pont elfelezni. "- Te edd meg a nagyobbat. - Nem, te. - Én nem fogom. - Én sem. - Akkor kidobom a kukába.) :D


Tök más olyannal osztozkodni, akit szeretsz, mint aki idegen, vagy még gonosz is.

2015. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nekem is van tesóm. Mi soha nem kaptunk közös csokit, legalábbis nem emlékszem rá. Most még 1 gyerekünk van, de ha táblás csokit kap, vagy nagy csomagos édességet, akkor neki is osztozia "kell". Csak nem a tesójával, hanem velünk. Egy egész tábla csokit úgysem ehetne meg. A játékokban meg osztozik a barátokkal, ovis társakkal, unokatesókkal. A társasházunkbvan lakó gyerekek sokszor társasoznak az udvaron. Múltkor épp gazdálkodj okosant láttam náluk. Nekem az volt a kedvencem.

A számítógép érdekes kérdés. Nekünk is egy volt, de nem volt rajta vita. Egyikünk sem akart rajta sokszor játszani. Én még nem az a generáció vagyok. Most viszont mindenkinek van sajátja. Nehezen osztoznék rajta bárkivel.


"Tök más olyannal osztozkodni, akit szeretsz, mint aki idegen, vagy még gonosz is." Na, ezzel a mondattal nagyon egyet értek. Én is bármikor osztozok a gyerekemmel, férjemmel, szüleimmel, tesómmal. Velük szemben önzetlen vagyok, de csak velük. Egyébként inkább önzőnek tartom magam.

2015. máj. 4. 12:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy átlag családban a gyerekeknek osztozniuk kell a szülőkön és a figyelmen. Az óvoda már nem ugyanaz, az az óvónéni másik 30 gyerekre is figyel, a szüleid viszont csak rád és a testvéredre. Gyerekkorunkban mi is osztoztunk minden darab süteményen, csokin, ha éppen nem tudtunk külön-külön egyformát kapni. Játékokkal is közösen játszottunk, szerencsére működött közöttünk a "csapatmunka". A legmeghatározóbb egy gyerek számára viszont szerintem tényleg az, hogy nem ő az egyetlen anyuci-apuci szeme fénye, és rokonok sem csak őt dicsérik, sőt, gyakran összehasonlítják őket, amivel egy egyke ritkábban találkozik.
2015. máj. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egy egykének természetesen nem kell a szülők figyelmén osztozni, de szerintem ez pont nem az, ami önzéshez vezethetne (ha egyet értenék az eredeti állítással). Ha valakinek soha nem kell tárgyakon, pl. csokin, játékon osztoznia az vezethetne ahhoz, hogy később felnőttként sem képes erre és önző lesz. (Az más dolog, hogy én nem ezt tapasztalom.) Ha viszont valaki egyke, akkor felnőttként sem fog olyan helyzetbe kerülni, hogy a szülein kellene osztoznia és nem képes rá.
2015. máj. 4. 14:04
 10/12 anonim válasza:
hitelkártyán
2015. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!