Milyen bátty ez?

Figyelt kérdés
Anyukámnak van egy bátyja aki nagyon gazdag és sokszor úgy csinál mintha mi nem is léteznénk. A nagynénje meghalt,aki után örököltünk,2 házat,de az egyik árát egyedül elrakta ügyvédek segítségével,a másik házat most örökölnénk,de abból is elkéri a részét.Már annyi pénze van,hogy nem tudja hová rakni, mi meg 51 m2-en élünk 5-en neki nyaralói,házai vannak.Soha nem segítene semmiben nekünk Nem is várjuk el,hogy adja oda mindenét csak rosszul esik,hogy lenéz és meg se kérdezi hogy vagyunk.Még a Balatonhoz se tudtunk eljutni pénzhiány miatt,mert a számla az első. Neki persze ott is ott is nyaralója van,de még meg se kérdezte nem -e mennénk el. A ballagásunkra se jött el mert szóban hívtuk személyesen nem pedig meghívóval.

2015. jún. 21. 20:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén én is rohadtul utálom, ha valaki az én pénzemet akarja költeni, vagy pedzegeti nekem, hogy húúú, de nincsen ez meg az, pedig milyen jó lenne.


Dolgozom heti 6 nap, 10-12 órákat, fejlesztem magam, kockázatot vállalok, és én vagyok a szemét, hogy nem vagyok irgalmas szamariánus, mert másnak szar az élete.

2015. jún. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem pont ezert tartja magat tavol toletek.vagytok vagy annyian ,komolyan ugy gondolod kotelessege megvendegelni ot embert a nyaralasra?fel szerintem ,hogy raakaszkodtok.egyebkent meg ha ennyire tesz ratok ,ne alazkodjatok meg ,hogy ti folyton keresitek a tarsasagat mert hatha elonyotok szarmazik belole.
2015. jún. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, kicsit ellentmondásos, amiket írsz: a kiírásból süt, hogy elvárnátok, hogy támogasson tieteket, utána meg "nem kell a pénze"? Ezek szerint ugyanabból a családból jöttek a szüleid, a nagybátyád mégis többre vitte. Anyudnak ez mért nem sikerült? Miért is kellene a nagybátyádnak bármit is megosztania veletek, amiért megdolgozott, amit elért az életben? Ti Miben vagytok az ő segítségére, hogy elvárhatnád, hogy viszont segítsen, amiben tud?

Az örökség meg jár. Miért gondolod, hogy azért mert ő többet teremtett meg magának, nektek kellene adnia a részét, mert ... csak mert nektek kevesebb van?

Érződik az írásodból, hogy tulajdonképpen érzelmi kapcsolat sincs közöttetek, és csak az ilyen-olyan támogatására csorgatjátok a nyálatokat (nyaraló, örökség, kérdezze meg, hogy mi van veletek, mert...). Nem érzed magadat végtelenül pofátlannak?

2015. jún. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóhoz még: azt hiszed ezt ő nem érzi? Hogy csak a pénze miatt húzol, húztok hozzá? Nyilván ezért nem érezte szükségét annak, hogy elvigye a pénztárcáját (mert bizonyára azt hívtátok meg, és nem ő maga hiányzott) a ballagásokra...
2015. jún. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, sárga vagy az irigységtől, mint a kikirics.
2015. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Látom nem értitek mire gondolok....

pl: Édesanyámat hívta tanúskodni olyan ügyben ahol 33 millió ft volt a tét,azért hogy hozzájusson még egy házhoz és ígért a pénzből anyukámnak ha megnyeri a pert.Meg is nyerte, és egy mosóport és egy rúd szalámit adott.És igen mi a pofátlanok vagyunk.Születésnapi bulit tartott az apjának,amit vele fizetette ki.(90 éves emberrel)

ÉS HOGY ÉRTSÉTEK SOHA NEM KÉRTÜNK TŐLE PÉNZT!

2015. jún. 22. 18:34
 17/20 anonim ***** válasza:
33%

Te h..lye vagy, már bocs. Tanúskodni állampolgári kötelezettség, csak nagyon szigorú esetben lehet megtagadni, a hamis tanúzást pedig elég keményen bünteti a törvény, szóval anyád nem tett szívességet azzal, hogy elment tanúskodni. HA bemondta a nevét a bíróságon, mint tanú, akkor a bíróság idézi az illetőt, az pedig nem meghívó, hanem kötelező megjelenni, különben a rendőrség állítja elő, és igazmondási kötelezettség akkor is terheli, ha éppen haragban van a másik féllel...

értem én, hogy szó szerint, kimondva nem kértetek pénzt tőle, nem is tehetnétek, milyen alapon? Sokkal undorítóbb, hogy elvártok, csak azért, mert ne, mintha legalábbis kötelessége lenne a saját hasznából adni, jó, hogy ne már azért dolgozzon, hogy nektek jobb legyen. Nem érzed, hogy mennyire abszurd? Ha olyan jóban lennétek, akkor nyilván felajánlaná nektek egy hétre a nyaralóját is, de ezek szerint nem vagytok. Ti megkérdeztétek már, hogy esetleg használhatnátok-e egy hetet azt a nyaralót? Vagy csak várjátok a sült halat, hátha eszébe jut felajánlani, közben meg elmondjátok mindennek? Tudod, hogy hívta a hozzátok hasonló rokonokat Móricz? Poloskafajnak...

2015. jún. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Előző; polgári perben is kötelező tanuskodni? vagy csak büntetőben.

Ha ház volt a tét, lehet, hogy vitás családi helyzet volt.


Mellesleg lehet, hogy az ok-okozat fordítva van; nem azért undok, önző, mert "sokra vitte", hanem azért vitte többre, mert undok ,önző, könyöklő, gátlástalan. Kitudja.

2015. júl. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! átlátod a dolgokat.
2015. júl. 3. 19:39
 20/20 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem teljesen mindegy, hogy mi az ok-okozat, nem köteles támogatni titeket semmilyen formában még akkor sem, ha kedvesek vagytok vele. De így, hogy gyakorlatilag meg is van róla a nem túl pozitív véleményetek, nem szeretitek, csak a nyálatokat csorgatjátok a dolgai után...még a telefont sem venném fel nektek, nemhogy még elgondolkodjak azon, hogy egy hétre odaadjam a nyaralóm kulcsát...
2015. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!