Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tudnátok tanácsot adni, mit...

Tudnátok tanácsot adni, mit tegyek mit mondjak mivel segítsek, hogyan enyhítsem a fájdalmát?

Figyelt kérdés

Felnőttek vagyunk, mindketten családosok. Nővéremnek 3. éve van egy párja. Furcsa viszony volt köztük mindig is, nem túl szépen bánt tesómmal. A családból senki nem szívlelte igazán a férfit, de az ő választása volt. Hétfőn elmentek nyaralni (1-1 gyerekkel), minden szép és jó volt egészen máig. Teljes hirtelenséggel a párja a kezei között elhunyt. Újraélesztették, de hiába. Összeesett és nem kelt fel többet. Nővérem teljesen összetört. Mindig is jó kapcsolat volt közöttünk, ott voltunk vagyunk egymásnak bármi van. De nem tudom, most mit kellene tennem. Legyek mellette, hallgassam meg. Ez rendben is van. De mivel tereljem el a figyelmét, vagy kérdezzem, vagy beszéltessem róla vagy ne ? Tanácstalan vagyok. Hazahozták ma őket, holnap elintézik amit kell utána áthívtam magunkhoz, mégse legyen egyedül.

A következő probléma, ami jelen helyzetben kicsit morbid, de mégis fontos. Jövő hét után mennénk nyaralni, minden lerendezve, szállás kifizetve. Viszont a temetés minden valószínűséggel nem lesz meg addig. Mit tennétek?


2015. júl. 15. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Részvétem.

"De mivel tereljem el a figyelmét, vagy kérdezzem, vagy beszéltessem róla vagy ne ?"

A gyászmunka komoly dolog... ~ 1 év... Nem szabad "elterelni a figyelmet, ezt el kell végezni, hogy utána könnyebb legyen.

Ne kérdezz, ne beszéltesd. Amit mond, azt hallgasd meg, nem fontos "válaszolni".

A részvétteles meghallgatás a legsegítőbb.

2015. júl. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

A gyásznak időt kell hagyni, csak hallgasd meg, semmi terelés. A nyaralást ne halasszátok el, senkinek nem lenne hasznára, testvéred is megérti majd.

Szegények nem sokat nyaraltak. A gyerekre kéne figyelni, azért legyen neki nyara.

2015. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Részvétem. Hallgasd meg! Sajnos sokkal többet nem tehetsz. Mondhatsz bármit szerintem, de magában kell elrendeznie.

Nem, nem mennék el nyaralni :(

2015. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezd emg mire van szüksége, szüleitek tudják ót segíteni?

A morbid kérdésre morbid válasz, ha nem égetően szükség van rád, én igazából elmennék a helyedben, az senkin nem segít, ha emiatt elúszik minden befizetett pénz.

2015. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Halgasd meg, ha beszélni akar és ne beszélj róla, ha nem akar beszélni. Legyél mellette, ne ítélkezz felette, ha csak délben akar mondjuk felkelni.
2015. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!