Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csinálunk rosszul?

Mit csinálunk rosszul?

Figyelt kérdés

A testvérem és párjához képest én és a párom kiegyensúlyozottabban és egzisztenciailag is jobban éltünk eddig...

Aztán valamit másként kezdtek el gondolni, nem másokkal foglalkozni, és irigykedni és meglódult az életük. Albérlet helyett csilli-villi felújított saját lakás, gyerek, új kocsi, a család csak őket pártfogolja, mindenki nekik segít, nekünk senki. Mi mindent magunk teremtünk meg, ők kisírják. Mostmár nagyon zavar, hogy az a stílus ennyire kifizetődő lett nekik és a mi életünk csak vegetál, mert magunk maradtunk a problémáinkkal.

Mit rontunk el és mit csinálhattak, hogy hirtelen ellentétére fordult az életük?



2015. aug. 30. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit csináltok rosszul, de nálunk egyik testvér sem irigy a másikra. Én kimondottan örülök, hogy a nővérem gazdag ember lett. Annak is örülök, hogy a húgomat a család támogatja, segíti így mindene megvan. Én is boldogulok, még akkor is ha néha gondjaim vannak. Ha majd bajban leszek a család engem sem fog cserben hagyni.
2015. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy testvérek között ilyen van, ez a legrosszabb... :(
2015. aug. 30. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,hogyan van ez,de nálunk is így történt.Testvéremék mindig jól álltak,mi meg mindig elég pocsékul,aztán én elváltam és újra férjhez mentem.Most mi jól élünk,sőt egyre jobban(saját erőből,tehát nem mástól kuncsorgunk semmit sem),ő náluk meg valahogy minden kezd lefelé indulni.Most inkább ők élnek hónapról - hónapra,mi nem,és sajnos azt veszem észre,hogy a testvéremet nem,de a férjét ez borzalmasan bosszantja.Lehet,hogy tesómat is,mert azért vannak néha olyan mondatai amiből ezt szűröm le,de azért őt annyira nem.Én úgy gondolom,hogy ez karma :D
2015. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

# 3/3

Ezért váltál el? Szerinted ez személyhez köthető?

2015. aug. 30. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ezért váltam el! :O De én úgy gondolom,és lehet kinevetni,de a saját bőrömön tapasztalom,hogy így van,hogy nagyon fontos,hogyan gondolkodsz,nagyon-nagyon fontos a pozitív gondolkodás,amit a mostani férjemtől tanultam én is meg,és bevallom nem volt könnyű,az első házasságom alatt,elég negatívan gondolkodtam.Szóval az egyik,a pozitív gondolkodás,a másik,hogy tudd,nincs lehetetlen,a harmadik,hogy legyél jó,és tényleg próbálj meg jó lenni.Mi mindig adakozunk,és mindig segítünk,ahol tudunk,nem szidunk másokat sosem,mindig úgy vagyunk vele,hogy a másik így gondolkodik,mi meg úgy,más így éli az életét,mi meg amúgy,ha ez a másiknak jó,akkor tegye ezt,szóval,tényleg nincs bennünk irigység senki iránt,se utálat,a negatív emberekkel igyekszünk nem érintkezni,vagy ha lehet minél kevesebbet.A jó dolgokra koncentrálunk,a rosszakra soha.És valahogy tényleg minden jól alakul,nehéz helyzetek ha vannak,szerencsésen megoldódnak,általában az utolsó előtti pillanatban.
2015. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem, kérdező, félreértetted az első választ.

a lényeg, hogy amit rosszul csinálsz, az, hogy a saját testvéredre irigykedsz. ritka egy rossz tulajdonság. de az ilyen irigy ember sosem lesz gazdag, mert annyira negatív energia árad belőle, ami taszítja a pénzt.

2015. aug. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!