Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől működik és mitől nem...

Mitől működik és mitől nem működik egy kapcsolat? Mi az amit rosszul csinálunk?

Figyelt kérdés
Teljesen ki vagyok borulva. Különmentünk a párommal és én meggebedek. Mindennél jobban szeretem őt és állítása szerint ő is engem de egyszerűen nem tudunk együtt lenni. Valami van ami mindig elrontja az idillt. Borzalmasan ragaszkodunk a másikhoz, de állandóan összekapunk valamin és úgy érezzük, hogy nem a másik kell nekünk. Kimondani is rossz, hogy nem egymásra van szükségünk, de sokszor úgy néz ki mintha így lenne :( Most én itt szenvedek, ő pedig ott. Mi értelme van ennek? Miért történnek ilyen dolgok? Miért nem megy ha annyira szeretnénk? Mi ez?? Hol keressek magyarázatot, békét? Mit kezdjek magammal?

2012. márc. 28. 09:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szeretet nem azt jelenti, hogy mondogatod, hogy szereted. A szeretet fokmérője az, hogy a MÁSIK érzi-e, hogy szereted. Mert ha nem, akkor akkor ezek csak szavak.


Nem úgy kell valakit szeretni, ahogy NEKED jó, hanem úgy, ahogy NEKI jó. Ha ezt nem tudod megtenni, az nem szeretet, hanem puszta önzés.

Ezt kellene megtanulnotok: azt adni a másiknak, amire szüksége van, nem azt, amiről azt gondoljátok, hogy jó neki. Érted a különbséget, ugye?

Szerintem ettől működik a kapcsolat.

Meg attól, hogy elfogadod a másikat, a hülyeségeit is - nem balhézol rajtuk. Ő is ember. :) Olyan, amilyen. És adsz neki szabadságot abban az értelemben, hogy a hülyeségeit szabadon elkövetheti. Talán kicsivel kevesebb ragaszkodás és kicsivel több józan ész is kellene, és még a vita előtt átgondolni, megér-e ez annyit, hogy összevesszetek. Ha tényleg szereted, az esetek 99%-ában nem éri meg.

2012. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Elfogadtuk egymás hibáit, és főleg a másikra koncentráltunk. Valami még sem volt jó. Nem tudok rajta továbblépni, mert nem értem ezt a szerencsétlen helyzetet.
2012. márc. 28. 09:53
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolat nem csak szeretetből áll.

Úgy képzeld el, mint egy házat ami több oszlop tart magason. Ebből a szeretet csak egy. Ne egy oszlop nem tudja tartani a házat (mérnökök kíméljenek! XD)

Fontos a Bizalom, az egymás iránti Tisztelet, A Kommunikáció! Na! Négy oszlop már elbírja a házat. Stabil lesz.

De csakis akkor, ha, mindketten építitek az oszlopokat. Ha te nem Bízol, akkor az az oszlop gyengébb, ha ő nem Tisztel, akkor az is meggyengül.

2012. márc. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:55

nagyon jól megfogalmaztam amit mondani akartam :)

2012. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mi mindig megbeszéltük a problémáinkat, kompromisszumokat kötöttünk és tiszteltük a másikat. Sajnos késő már, tehetetlen vagyok. Ha végig veszem a dolgokat úgy érzem minden meg volt bennünk. Ezért nem értek semmit
2012. márc. 28. 10:00
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a szerelem nem minden... 9:55 jó dolgokat mondott.
2012. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

9:55 vagyok

De min szoktatok vitázni? Mondj egy konkrét példát kérlek.

Az idill csak egy fogalom. Te mit értesz alatta?

2012. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ha teljesen masok az elkepzeleseitek az eletrol meg mindenrol, ha mas elveket vallotok, akkor ez adhat vitara okot. Valoszinu elfogadtatok egymas hibait, de a gondolkodasmodjat nem. Lehetnek olyan elteresek gondolkodasotokban, ami osszeferhetetlen. Pl egyikotok akar gyereket, masikotok nem, vagy egyikotok hazra gyujtene, masikotok kirandulasra, mert egyikotok "elj a manak" elve, masikotok meg "sporolj holnapra" Ez csak egy pelda. Ha az eletcel nem egyezik, akkor utatok kette valik.
2012. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az idiltt sokszor egy filmbeillő boldogságnak tudok be. A reggeli ébredést, az esti lefekvés előtti puszit, azt, hogyha rossz dolog történik velem akkor ő megvígasztal. Az, hogyha a világ körülöttünk zord és mindkettőnknek összejött minden rossz akkor ha egymással vagyunk elfelejtjük ezeket és boldogok vagyunk.


Olyan dolgokon vesztünk össze amin soha nem szabadott volna. Megsértettük a másikat akaratunkon kívül szavakkal például. Gondolkozok erősen, de konkrét példát nem tudok írni. Valamelyikünknek mintha sokszor kevés lett volna a kapcsolat avval amit nyújtott neki, de nem tudjuk miért.

2012. márc. 28. 10:15
 10/24 anonim ***** válasza:
Eros birtoklasi vagy, tulzott ragaszkodas. Masik megfolytasa, elfolytasa. Ezek is benne lehetnek.
2012. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!