Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám jogosan nem engedi,...

A bátyám jogosan nem engedi, hogy az egyik haverjával járjak?

Figyelt kérdés

A bátyámhoz sokszor átjönnek a haverjai, és a nyáron mivel sokat itthon voltam, és ők is itt voltak, sikerült felfigyelnem az egyikre, és ő is rám. Nagyon édes fiú, két évvel idősebb csak nálam (ő 19), és már beszélgettünk is egy csomót. Megtudtam többek között, hogy abba a városba jár tovább képzésre, ahová én is gimibe járok, eddig csak egy komolyabb kapcsolata volt, nem igazán bulis srác, csak ritkán iszik, nem cigizik… Szóval, tökre megörültem, mert annyira rendes, meg törődő, hogy nagyon beleszerettem. Mondta, hogy neki is szimpatikus vagyok, és nagyon kedves lánynak tart, olyannak akit szívesebben megismerne jobban, de mivel az egyik legjobb haverja húga vagyok egy kicsit tart ettől. Mondtam neki, hogy ez hülyeség, ne tartson ettől, a bátyám nem ilyen… (ez még nyár végén történt) És egyik este, hogy elmentek tőlünk a bátyám barátai, a bátyám átjött a szobámba és rendesen kiverte a balhét, mondta hogy látja, hogy teljesen rámászok a haverjára, meghogy teszem magam neki, ami egyáltalán nem is igaz! Nem is vagyok az a fajta lány… Annyira kiabált, hogy a szüleim is meghallottál a dolgokat, és a bátyám mellé álltak, ami teljesen nem fair… Bátyám mondta, hogy bárkivel járhatok tőle, de a barátairól akadjak le, mert nem akar drámát. Tiszta hülye… És azóta át sem hívja ezt a srácot hozzánk, hanem ő megy át hozzá. Beszéltem amúgy ezzel a fiúval, mondta hogy ő megmondta, hogy a bátyám nem fogja engedni, ő pedig tudja, ha összejönnénk, annak senki sem örülne, szóval jobb, ha elkerüljük egymást… Ez a sztori szeptember feléig.

Aztán egy hete összefutottam vele a városban, egyedül volt, és én is. Mondta, hogy kocsival van és, hogy szívesen hazavisz. Először nem akartam, de aztán belementem. És megtörtént a baj, amitől még nehezebb lesz elfelejtenünk egymást, mivel ahogy beszáltunk az autóba csókolózni kezdtünk. Ez volt az első csókunk, és szerintem igenis nagy szám volt, mert mondta, hogy hiányoztam neki, és sokat gondol rám. Simogatott és nagyon aranyos volt, más nem is történt. Mondta, hogy gondolkozik rajta, hogy beszél a bátyámmal, de eléggé tart tőle, mivel a bátyám forró fejű, és amit egyszer eldönt, az úgy van, és összeveszni sem akar vele… Ettől függetlenül sms-ezünk, hívogatjuk egymást, és tökre vágyom rá, hogy együtt legyünk, és tudom, hogy ő is, csak nem akarja a balhét, mert rendes gyerek, de nem tudom mi lesz így velünk?


Valaki volt már hasonló helyzetben? Nem tudnátok valamit tanácsolni, amivel megbékíthetném a bátyám?


17/L

19/F



2015. okt. 2. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Nehéz ügy, meg lehet érteni a bátyád álláspontját is, ha ti most összejöttök, aztán szétmentek (amire lássuk be, a korotoknál fogva azért van esély), az kellemetlen lehet az egész családnak. Rámehet a barátságuk. Na ezt értette az alatt, hogy nem akar drámát.


Ugyanakkor ezt nem tartom elég indoknak ahhoz, hogy eltiltson tőle, egyáltalán joga sincs hozzá. Úgyhogy én a helyetekben ismerkednék, próbálkoznék..aztán majd lesz valahogy, a bátyád előbb-utóbb megbékül.

2015. okt. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát én megmondanám a bátyjának,hogy ne döntse el helyettem,hogy én kivel jöjjek össze.Foglalkozzon a maga dolgával.De lehet hogy valami oka van amiért nem akarja,hogy össze jöjjetek...kérdezz rá,hogy mondjon konkrét indokot miért nem akarja.Mit takar az hogy nem akar drámát?Hány éves a bátyjád?Szerintem már vagy ahhoz elég idős hogy te eldöntsd kivel jössz össze..Én a helyedben nem hagynám magam és a srácnak sem kéne....A bátyjád meg majd rájön előbb utóbb hogy ezen felesleges besértődni..meg amúgy is mit képzel hogy parancsolgat a húgának és még a haverjának is....
2015. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
2%
A bátyád gondolom ismeri a srácot,jobban mint te,így tudja,hogy csak popóba akar qhúrni téged! Ezért félt!
2015. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
A bátyád azért nem akarja, mert ha összevesztek, akkor az az ő barátságára is hatással lesz. Kb olyan, mint ha a legjobb barátnőd exével jönnél össze.
2015. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nem ment tönkre a baratsagom
2015. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ment tönkre a baratsagom a legjobb barátnőmmel attól, hogy kikosarazta az ocsemet, sőt, a másikkal sem, akinek a férje osszebalhézott az apámmal.

Szóval ideje, hogy mindhárman felnőjetek.

2015. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a bátyád bolond.

Nekem is van egy húgom, kb annyi korkülönbséggel, mint amennyi köztetek van. Soha eszembe sem jutott beleszólni a párválasztásába, pedig járt egyik legjobb barátommal is. Nem működött, megbeszélték, szakítottak, ennyi. A srác azóta is jó barát, a húgom pedig egy másik férfi felesége.

Balhé csak akkor van, ha valaki (ez esetben a bátyád) nem tudja ezt felnőttként kezelni, és már előre szítja a feszültséget.

2015. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat mindenkitől!


Sokat beszélgettünk már erről a sráccal, és lehet, hogy annak ellenére is megpróbáljuk a kapcsolatot, hogy se a bátyám, se a szüleim ne mszeretnék. Tényleg nem szólhatnak ebbe bele... Főleg nem a bátyám. Én sem értem miért fél a drámától, tudja, hogy nem szoktam hülyeségeket csinálni, és ha tetszünk egymásnak a haverjával akkor jó eséllyel működhet is a dolog szerintem...

2015. okt. 2. 17:50
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem arra számít h ha valami balhé van köztetek, köszöni de nem kerülne 2 tűz közé.

Most gondold el kinek adjon igazat téged nap mint nap lát (gondolom) a haverját kb szintén.

Ha összebalhéztok kinek vágjon jópofát ?

Ha a haverjának (nyilván ez a valószínűbb) akkor te szúrod le, ha neked akkor a haverja.


Valszeg ezért nem szeretné.

2015. okt. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Igaza van a bátyádnak, több okból is.

1. nem akarja, hogy idő előtt felcsináljanak (ő jobban ismeri a sógort, mint te)

2. ha vége a rpmantikának, és összetöröd a srác szívét, akkor valószínűleg a barátságnak is vége.

2015. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!