Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rohangalas kozben a fiam...

Rohangalas kozben a fiam eltort eg nagyon ertekes porcelanvazat, es a hugom nem engedi, hogy kifizessem. Jogosan erzem kellemetlennek?

Figyelt kérdés
A hugomknal voltunk latogatoba, a fiammal. Neki 2 fia van, nagyon szeretnek egyutt jatszani. Epp ilyen kommandoszerut jatszottak, amikor a fiam a nagy futkarozasban elboltlott, es eses kozben beleutkozott egy kisszekrenybe, amin egy Herendi vaza volt, leesett es ripityomra tort. Nagyon seretnem kifizetni, de teljesen elzarkozott elole. Nekem ez igy nagyon kinos, mert nem egy 2 Ft-os darabrol van szo :S Ezen gondolkodom azota. Nem haragszik a fiamra, es ram se, de engem furdal a lelkiismeret. Kedves volt, annyit mondott, hogy persze kar erte, szerette, de fontosabb a vazanal, hogy a fiam nem vagta el magat vele, vagy nem utotte be magat.
2015. ápr. 19. 17:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon rendes húgod van. Persze, véletlen volt, de mégiscsak egy drága váza. Ha nem engedi, hogy kifizesd, akkor vegyél neki egy hasonlót.
2015. ápr. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Kedves húgod van, becsüld meg. Ha mindenképpen szeretnéd valahogy kárpótolni, süss neki valamit amit szeret. Ez nem pénz, de egy kedves gesztus és te se érzed magad úgy, hogy tartozol.
2015. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is kellemetlen lenne, én inkább felajánlanám, hogy veszek egy hasonlót. De fordított helyzetben én sem hagynám, hogy a tesóm kifizesse.
2015. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Jogosan érzed kellemetlennek. Legjobb lenne, ha pótolnád, vennél neki màsik vázát. Amúgy mindketten tök jó testvérek vagytok, jó ilyet olvasni.
2015. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Remélem,hogy aztán egy vita keretében nem hozná fel!Egyébként süss neki valamit(amit írtak is,tényleg jó ötlet),vagy vegyél neki másik vázát.Ennyit tudsz tenni.
2015. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Én is kínosan érezném magam, szerintem a húgod is így érez. A helyében én se fogadnék el pénzt a saját testvéremtől, pláne, hogy a gyerekek együtt rohangáltak, akármelyik leverhette volna (ettől persze még a te gyereked volt.)

Szerintem vásárolj neki a váza helyett valamit hasonló értékben, amiről biztosan tudod, hogy tetszik neki, vagy próbálj meg besegíteni másképp, pl. elvállalod pár napra, hosszú hétvégére a gyereket, és elviszed mindennap valamerre a sajátoddal együtt, ahol kitombolhatják magukat, addig ő pihenhet a párjával.

2015. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
Én egyáltalán nem érezném kínosnak, főleg, hogy a testvéredről van szó. Max akkor szabadkoznék, ha neki nem lennének gyerekei, nem tudná, hogy ilyen előfordul. És nem csak gyerekkel, előfordulhat felnőttel is, hogy eltör egy törékeny dolgot. Felajánlottad, hogy kifizeted, nem engedte. (én sem engedném, még idegennek sem, ha annyira féltem, vitrinbe teszem) Nem gondolom, hogy akkora problémát kellene csinálni egy eltört vázából, bármilyen értékes. A lényeg, hogy gyerek nem sérült. Nem kellene tárgyaknak ekkora jelentőséget tulajdonítani szerintem.
2015. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is: vegyél neki egy hasonlót. És jó fej a Húgod, nyilván edződött a saját fiain!
2015. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ez nem egy világra szóló tragédia, még ha értékesebb tárgyról is van szó, akkor is csak egy tárgy. Nyilván nem direkt törte össze a kisfiad a vázát, baleset volt, bárkivel előfordulhat, én sem fizettetnék ki ilyet egyik családtagommal sem, nem azért mert kínos ilyet elfogadni, hanem mert nem ér annyit az egész, nem érdekelne annyira a dolog. A mi családunkban amúgy is jellemző, hogy nem haragszunk az ilyesmiért, nem ragaszkodunk a tárgyakhoz annyira, ha összetörik valami, tányér, pohár, szobor, akármi akkor üsse kő, nem számít.
2015. ápr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

ÓÓÓÓÓ ilyen nálunk is volt, amikor a nővérem lánya nagy játék közben eltört valami értékes dolgot. A nővérem is ki akarta fizetni de én nem engedtem. Ennek több ok is volt.

1. Én voltam a hibás, mert tudtam, hogy jönnek, így tudtam, hogy a kis unokahúgom és a lányom nagyon fognak játszani. Ezért el kellett volna tennem, és nem ott hagyni az asztalon.

2. Az csak egy tárgy. Igaz volt anyagi értéke, szép is volt, de csak egy tárgy.

3. Lényeg, hogy senki nem sérült meg.


Tapasztalatból mondom. Ha a testvéred nem foglalkozik vele, akkor te is lépj túl rajta.

2015. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!