Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért gyűlöl ennyire a nővérem?

Anonymous0123 kérdése:

Miért gyűlöl ennyire a nővérem?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött hogy a családban megszülettem 3.-dik gyerekként.Már akkor is olyanokat mondott hogy felesleges vagyok meg ilyenek.

Kiskoromba részegen rámfeküdt amikor hazajött egy buliból..

Minden pasival lefeküdt és állandóan füvezett és ivott.

18 éves volt ekkor én pedig 5.

Nem járt suliba..elb*szta az egész életét és megházasodott 19 évesen de rá 6 évre elvált és még mindig cirkuszolnak..

Anyámék rettentően csalódtak a nővéremben..

Ellentétben a bátyám egyetemista és jól viselkedik velem.

Én most vagyok középsulis..gyógyszerészetis

Volt egy pasija másfél évig akivel megbarátkoztam de neki az is baj volt.Nagyon rendes fiú volt de szakitottak mivel őt is megcsalta.De engem hibáztatott mert én hozzászóltam a pasijához..Elment ő is és most maga él a szomszédban.

Gondoltam át megyek úgyse zavarom mivel már nincs pasija aki rámnyomulna.

És erre nemtudta leirni hogy ötlet.Kérdezte hány t-vel irják meg l-el.Mondom úristen ilyen nincs.

És azzal jött elő apámnak hogy ő diszleksziás vagy mi és hogy nem tehet róla hogy ők nem iratták pedagógushoz.

Apám mondta hogy kérdezd meg a hugod hogy irják le.

Azt mondta hogy a hugomhoz nincs semmi közöm.

Meg azt mondta hogy ábel is megölte a testvérét és ez teljesen normális neki hogy utál engem.

A bátyám nem utálja..Szerintetek miért?

Miért mond ilyeneket és mit jelent az hogy semmi köze nincs hozzám?



2015. okt. 29. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sejt valamit, amit te nem. Vagy egyszerűen nem tudja elfogadni, hogy te okosabb vagy nála
2015. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mit sejtene?
2015. okt. 29. 22:11
 3/14 anonim válasza:

Szerintem féltékeny rád. Hiszen ő tönkre tette az életét. Te pedig fiatal vagy és (gondolom) jól megy a suli, meg minden. Üljetek le beszélgetni. Mond el neki, hogy mit érzel és hogy ez az egész zavar téged. Tudom, hogy te vagy a fiatalabb, de legyél te az okosabb és legyél kedves vele, lehet, hogy a nővéred rajtad tölti ki a dühét. Próbáld megérteni a helyzetét.


Egyébként én is kisebb húg vagyok és a nővérem nagyon sokszor vágott a fejemhez olyanokat, hogy: semmi köze hozzám vagy hogy nem vagyunk testvérek.Szerintem nem gondolta komolyan és lehet hogy meg bánta.

2015. okt. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdésem lenne.... Mivel változás ki ezt a viselkedést a noverednel?

Azert meghalgatnam a nővéredet is!


Mert konkrét dolgot (indokot)nem irtal le csak annyit hogy te "milyen okos es művelt vagy"a tesodal ellentétben!

De ez akkor sem ok hogy Ennyire ne szeresen teged.

Szerintem van valami amit nem irtal le es te igy állítod be hog mert a tesod buta es ezért gyűlöl téged!

Lasd:bátyád is művelt okosabb mint a tesod de megsem gyűlöli!

2015. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azt, hogy semmi köze nincs hozzád, csak dühében mondta. Viszont az igaz, hogy Ábel is megölte a testvérét, ez volt az első testvérgyilkosság (már, ha hiszünk a bibliai történetekben). A testvérkapcsolatok érdekesek pszichológiai szempontból. Valószínűnek tartom, hogy a szüleitek rosszul kezelték azt, hogy hogyan jelentsék be az érkezésed, hogyan készítsék fel a testvéred, testvéreidet erre, és sanszos, hogy később sem voltak a helyzet magaslatán. Bár három testvér esetén általában a középső "szívja meg", nálatok ez borulhatott, hisz a középső különleges, mert fiú. (Már, ha jól értem, hogy ki mennyi idős, milyen nemű.) De ez lényegtelen is abból a szempontból, hogy Te - nyilván akaratodon és tudtodon kívül - "befurakodtál" a születéseddel arra a helyre, ami korábban az övé volt. Ha képességekben is elmarad tőled, akkor ez fokozottan frusztráló lehetett a számára. Nehéz helyzet, talán az segítene, ha éreztetnéd vele, hogy próbálod megérteni a helyzetét, Te szereted őt, hisz a nővéred, és szeretnéd, hogy jobb legyen a kapcsolatotok, pl. közös program stb. Tudom, hogy ennyi év elrontott dolgait nem könnyű újraépíteni, de hátha...
2015. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ennek már annyi. anyám is utálja

egyébkénta bátyámnak azért hizeleg hogy adjon neki a magas fizetéséből semmi másért.

Mivel a bátyám csak pár évvel fiatalabb tőle ezért ők együtt nőttek fel de én sokkal később születtem meg. ez is közre játszik.

Bocsi ha hülyén irok de nagyon siettem velexd

2015. okt. 29. 22:28
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de nem bírom szó nélkül hagyni, mert már ketten is rosszul írtátok: Káin ölte meg Ábelt és nem Ábel a testvérét! :)

A nővéred a születésed óta valószínűleg féltékeny rád, mert te vagy a legkisebb a családban. Általában a kései gyerekeket nagyobb figyelem és kényeztetés illeti meg a szülők részéről, ez is zavarhatta. Ráadásul tizenéves, lázadó korban volt, mikor te kicsi voltál... Azóta ő elrontotta a saját életét és mindenkire dühös emiatt. Nyilván rajtad tölti ki a mérgét, mert tudja, hogy abból nem lesz semmi baja. Tanácsolni nem sok mindent tudok, tényleg csak őszinte beszélgetés jön szóba, de lehet, hogy nála ez nem működik. Esetleg akkor lesz jobb a viszonyotok, ha te is felnősz és egyenrangú felekként tudtok beszélgetni.

2015. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem latok bele, de az alapján amit írtál és ahogy írtad, nem úgy tűnsz mint aki meg szeretné oldani a konfliktust. Inkább csak az igazad bizonygatod és megerősítésre vársz,hogy Te nem vagy hibás semmiben.

... talán megkérdezhetnéd a nővéred magát, hogy miért nem szimpatizál veled. Eredményre vezetőbb lenne (már ha szándékod a békülés egyáltalán).

2015. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7., köszi a javítást, bibliai dolgokból sose voltam jó, csak másoltam, amit a kérdező kiírt.
2015. okt. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jolvan összekevertem nem figyeltem hittan órán mert ott is csak a baszásról volt szó de ez másik téma.

Meg akarom oldani de már annyira idegesitő.És tudom hogy nekem van igazam mert én az ég világon nem tettem neki semmit.

Volt pasija is azt mondta hogy úgy viselkedik mint egy kis tini

2015. okt. 29. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!