Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elmondjam, hogy a nővérem...

Elmondjam, hogy a nővérem hazudik?

Figyelt kérdés

A nővérem már nagykorú, de itthon él, tanul, a tandijat a szüleink fizetik.

Van egy barátja, akit a szüleink nem tudnak elfogadni. Rossz családból származik, a szülei züllenek, isznak. Ezért tiltják tőle. Viszont tegnap a testvérem kijelentette, hogy a barátnőjénél alszik. De én tudom, hogy a pasinál van, s így egész héten nem fog bejárni az egyetemre, mert olyan eldugott helyen él a pasija, ahonnan alig van buszjárat. Többször előfordult már ilyen, de sosem szoltam, sem neki, sem itthon. Tudom, hogy nagykorú, azt csinál amit akar, de akkor sem tudom, mit kellene csinalnom. A vesztébe rohan ezzel a pasival, de nem veszi észre. Ti szólnátok itthon? Vagy tanuljon a saját hibáiból? Nem vagyunk a legjobb testvérek sajnos, de én féltem...hogy valami baja esik, történik vele valami. És soha nem bocsájtanám meg, ha pl tehettem volna valamit, hogy ne legyen baj.

Mit tehetnék? Mi lenne a legjobb?


2015. szept. 15. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
En nem szolnak, de elmondanam a noveremnek, hogy azert hallgatasomnak ara van...ha perkalna, csendben maradnek :)
2015. szept. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha elmondod, soha többé nem fog benned megbízni, és lehet, hogy egy életre megharagszik.

Azt nem írtad, hogy a fiú is züllött-e, vagy csak a szülei? Mert az is számít.

2015. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

A nővéred a felelős a saját életéért és a saját döntéseiért. Nem tudnád sehogyan sem megmenteni a bajtól, és nem is a te dolgod.

Egyébként jó egyetemre járhat, ha simán tud heteket hiányozni. Nálunk minden félévben több olyan tárgy van, amiből max. két hiányzás lehet, utána megbuktál a tárgyból...

2015. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

én nem szólnék. egyetemen már másabb ez a hiányzás dolog. magadat szivatod, ha nem jársz be. de nálunk pl az órák nagy része előadás, azaz ha nem mész be a félévben se szól senki. de persze van ahol csak 3-at hianyozhatsz. ezt nem jó elloni az első hetekben, mert ha tényleg beteg leszel az ősszel, akkor vagy bemesz betegen, vagy bukod a félevet.

szóval szerintem ne szólj. a novered majd rajon, hogy ha egész héten a pasijaval hentereg, abból nem lesz diploma.. felelőtlen nagyon. költségesen amúgy is hálás lehetne, hogy fizetik a szülők.

de persze a szuleidnek sincs abban igaza, hogy tiltjak a baratjatol. +nem a csaladja alapján kéne megítélni.

a legjobb, hogyha ezt rahagyod a szüleidre és a tesodra:)

2015. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, a legjobbat azzal teszed, ha nem szólsz bele.
2015. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem meg igenis szóljon a szüleinek. Oda van írva, hogy "a tandíjat a szüleink fizetik". Nyilván akkor fizetősre jár, ami szaktól függően akár több száz ezer ft is lehet egy szemeszterben. Nem hiszem, hogy örülnének neki, hogy kvázi a semmit fizetik ugyanis őnagysága kufircolni jár tanulás helyett.
2015. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Ja, ahogy ez is oda van írva, hogy "Van egy barátja, akit a szüleink nem tudnak elfogadni."...

Nem gondolom azt, hogy a szülőnek a tandíj fizetése jogot biztosítana a (pláne nagykorú) lány párkapcsolatába való beleszólásba. Egyébként végülis szólhat a Kérdező, és kiverhetik a hisztit a szülők, meg tilthatják a lányukat - és akkor erősen remélem, hogy a lány a barátját fogja választani az ILYEN szülők és a júdáslelkű testvére helyett...

2015. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Látom kedves utolsó te is egy marha nagy élettapasztalattal rendelkező tini vagy. Fel kéne már fogni, hogy a fene nagy szerelemből meg öntudatból pár év múlva piszkosul nem lehet megélni. A lány éppen a legjobb úton van afelé, hogy elszúrja a jövőjét. Lehet, hogy nem lehet megmenteni tőle és a maga hibájából fog rájönni, de ez nem azt jelenti, hogy a testvére egy Júdás amiért segíteni szeretne. Amúgy sokat elárul a fiú értékrendjéről, hogy nem a tanulásban hanem a henyélésben támogatja a párját.
2015. szept. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

sajnos mindkét fél hibázik. a szülőknek nem kéne tiltani a felnőtt gyereküket. de a lánynak is lehetne több esze, hogy nem iskola időben megy el fiuzni, hanem suli után és hétvégén. a barát meg tenyleg fura, hogy támogatja ebben, hogy ne járjon be.a pénzt illetően, hogyha 200E a tandíj, de biztos tobb. de ha csak ennyi is felevente, akkor az hetekre lebontva 15E. de mondom, valószínűleg több a tandíj, akár milliós osszeg is lehet félévente.

ilyen helyzetben tényleg hálátlan, hogy be se jár..

de a szülőknek se kéne tiltani.. de ha jól olvasom a lány be tudna menni, ha nagyon akar a fiutol is.. de nyilván xarik rá.

szerintem maradj ki ebbol kérdező.

2015. szept. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Kedves #8, hát ami azt illeti, náladnál valószínűleg egy hangyányit nagyobbal...:)

Azt mindenesetre megtanultam, hogy a "csak jót akarók"-tól mentsen meg a sors mindenkor, az ellenségektől meg tudom védeni magam is...

(51/f)

2015. szept. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!