Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesóm állandóan azzal...

A tesóm állandóan azzal cs**szeget, hogy ne tanuljak az egyetemen. Mit mondjak, hogy leszálljon rólam?

Figyelt kérdés
A tesóm mentalitása más, mint az enyém, én szorgalmas vagyok, ő kevésbé. Ő az idősebb, ő is egyetemet végzett, én még csinálom, és állandóan azzal jön, hogy ne tanuljak már. Egyes esetekben megértem, például amikor valami programra invitál, de nagyon sokszor nem hív sehová, nem arra próbál rávenni, hogy valami mással töltsem az időmet, csak megjegyzéseket tesz: "te máshogy csinálod azt az egyetemet, mint én" (és gúnyosan nevet), vagy "figyelj ide, ne tanulj az egyetemen, ott nem kell tanulni". Azért is idegesít ez, mert olyan lekezelően mondja, mindenig mindent lekezelően mond nekem, mintha meg kéne tanítania nekem, hogy hogy kell egyetemistának lenni, pedig nem idén kezdtem, és amúgy is kit érdekel a véleménye? Tudom, legyek érett, és oldjam meg, de amikor ő az idősebb, már van egy diplomája, és mégis ilyen éretlen szövegekkel idegesít, elég nehéz.
2015. nov. 4. 13:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Meg ha épp meg is hív valahová, akkor is úgy mondja, mintha én le akarnám őt rázni, vagy ilyesmi, mintha én aztán nagyon örülnék neki, hogy dolgom van. És ilyeneket mond, hogy milyen gonosz vagyok, meg másnap megjelenik, hogy na, megígértem, megyünk akkor? Pedig tudja, hogy nem egyeztem bele.
2015. nov. 4. 13:44
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Majd megunja, hagy mondja. Milyen szakot vegzett? Mert ha valami szar bufeszakot, ott elhiszem, hogy nem kell tanulni :D
2015. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
milyen szakon végzett? tuti valami értelmetlen szakon..
2015. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
engem is idegesítene. a te dolgod, hogy tanulsz - e. és szerintem az ember egyetemre tanulni megy. tény, hogy nem muszáj óráról órára tanulni, de szerintem érdemes nem ZH előtti nap àtvenni több hónap anyagát. szóval szerintem jól teszed ha tanulsz. az meg kamu, hogy egyáltalán nem kell tanulni. én egy mérnöki szakra járok, elég sok elmélet van. és hiába tudom megoldani mondjuk a matekot gyakorlás nélkül, attól még az elméletet meg kell tanulnom vizsgára, ha csak nem ott akarom kitalalni... szóval állítsd le tesòdat ilyenkor nyugodtan
2015. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

MIlyen a kapcsolatotok?

Lehet hogy az idegesíti, hogy te is megcsinálod, lehet hogy jobban mint ő, felelősségteljesebben állsz a dologhoz, ez zavarja.

VAgy tényleg csak ennyi maradt meg neki az egyetemről, szerintem igazán csak ott kell tanulni...

Én a helyedben bólogatnék, és elengedném a fülem mellett. És tanulnék tovább.

2015. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát eddig ez volt a taktika, amit az utolsó javasol, hogy bólogatok és kész, de nem segít.


Pedig az én szakomra szokták mondani, hogy büfészak, de az övére is. Nem akarok pontosítani, az enyém humán, az övé biosszal, kémiával kapcsolatos. Én egy neves egyetemre járok, ő kevésbé ismertre. Próbálta a mérnökit is, de kibukott.

2015. nov. 4. 18:48
 7/16 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem rossz a kapcsolatunk, de szerintem sok dologban gyerekes, pedig ő az idősebb.
2015. nov. 4. 18:50
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Az az igazság sajnos, hogy gyaníthatóan a te bölcsész egyetemed könnyebb. Főleg ha a neves egyetem alatt az eltét érted.
2015. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De és?
2015. nov. 4. 23:35
 10/16 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, hogy minek beszél le a tanulásról, nem az, hogy kié a könnyebb. Értem, hogy végigpuskázta az egészet, de nekem mért kéne?
2015. nov. 4. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!