Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az ikrek nagyon össze vannak...

Az ikrek nagyon össze vannak nőve?

Figyelt kérdés

A húgaim ikrek és nagyon össze vannak nőve. Egy osztályba járnak (egy egyetemre is szeretnének járni), általában hasonló (csak más színű) vagy egyforma ruhákba öltöznek, egymáson kívül nincsen legjobb barátnőjük. Bár már 16 évesek, de még sosem töltöttek 2-nél több napot külön. Minden együtt csinálnak, legyen az sport, zene akármi. Jól van ez így?

19L


2015. nov. 11. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha nekik jó, akkor jó.


Az én ikerfiaim 13 évesek, jövőre mennek gimibe, két külön iskolába. Mondjuk ezt ők döntötték el, mert egyszerűen más az érdeklődési körük, másféle oktatásra van szükségük. Ha ragaszkodnának a közös osztályhoz/iskolához, nem tiltanám. Eddig egyébként mindig egy osztályba jártak, de arra mindig nagyon figyeltünk, hogy ne "az ikrekként" azonosítsák őket, hanem mint "Kovács Tibi" és "Kovács Tomi" (kitalált nevek, nyilván). Hagytuk, hogy külön utakon járjanak és külön egyéniségük fejlődjön ki, így a külsejüktől eltekintve nem sok közös vonás van bennük.


Szeretik egymást, de nincsenek összenőve egyáltalán.

2015. nov. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
ikertesóm van minket ezzel cseszegettek évekig ami odáig vezetett hogy direkt szöges ellentéte lettem a tesómnak. Más érdeklődési kör, más iskola, más barátok és rosszul éreztem magam ha mindig azt mondták ennek ellenére hogy "össze vagyunk nőve". Sajnos bele van kódolva az emberekbe, hogy ikrek akkor azok egy személy úgy kell őket kezelni az senkit sem érdekel, hogy a legjobb barátnők is egymás s*ggébe vannak de az ikertestvérek ne legyenek már! Hagy döntsék el ők nekik mi a jó, majd kifejlődik egy idő után de jó lenne ha nekik nem kellene azt kapniuk amit én kaptam magyarul szállj le róluk, ha nem tetszik nekik úgy is egy idő után leválnak egymásról.
2015. nov. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ikertestvérem van csak sima testvérem, de csak másfél évvel fiatalabb így együtt nőttünk fel. Mi is egymás fenekébe ragadtunk. Különböző ruhákat hordunk (más az alkatunk), de ugyanazokért a sportokért, zenéért, filmekért rajongunk. Együtt megyünk nyaralni, egy egyetemre mentünk bár más szakra (más tárgyakból voltunk erősek), albérletben is együtt laktunk sokáig. Legjobb barátnők vagyunk mióta az eszemet tudom. Próbáltam iskolában barátkozni de mikor jött az, hogy ha valaki átjött és húgomat nem zavartam ki a szobából és nem panaszkodtam állandóan, hogy a hülye húgom..., akkor ciki lettem, akkor valahogy már nem volt kedvem barátkozni az illetővel. Nekünk így összenőve volt jó, ez miért probléma? Párom a tesójával 1-2 óránál tovább nem tud egy légtérben meglenni, mert tuti összevesznek. Ők végigverekedték a gyerekkorukat és volt, hogy hetekig nem beszéltek a másikkal. Tudom, ez másik véglet.


De szerintem amíg nem kényszeríti senki őket, hogy ennyire tipikus ikrek legyenek, hanem nekik így jó, az miért gond?

2015. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Igen! Az ikrek olyan erősen kötődnek egymáshoz, mint senki más. A szülő-gyerek kötés sem olyan erős, mint az ikreké.


Ezt a szakirodalom is leírja, keress utána a neten.

2015. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Utolsónak nagyon nincs igaza, nekem ikertestvérem van, de nagyon különbözünk. Egy lakásban élünk, mivel mindketten tanulunk, de nem tudok megbeszélni vele semmit, más a baráti körünk és rengetegszer szidalmazzuk egymást sajnos az ő hibái miatt. Jó lenne ezen változtatni, de ezen csak én szeretnék és amikor belegondolok akkor nem is érdekel.
2015. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ikrek gyakran vannak "összenőve", de majd eljön az az idő, amikor igényük támad saját privát szférára is. Egyik legjobb barátnőmnek is van ikertestvére, hetente többször hívják egymást telefonon, hasonló az érdeklődési körük, stílusuk, de már huszonévesek. Barátnőm elmondása szerint az egyetem volt a vízválasztó, valahol jót tett nekik az, hogy más egyetemre, és más városba mentek tanulni (addig még nemcsak a középiskola, de az osztály is egy volt), de ugyanakkor meg azt sem bánta, hogy addig együtt voltak nagyon. Szerintem ez nagyon emberfüggő ikreknél is, hogy kiknek mire van igénye.

Te úgysem tudsz semmit tenni ellenük, viszont úgy érzem, némi irigység, vagy nem feltétlenül a legjobb indulat motiválta a kérdés feltevését. Itt szüleid tehetnének valamit az ügyben, hogy megpróbálják a különbözőségeiket megragadni, önálló személyiségként kezelni/nevelni őket. Te meg próbálj meg jó testvérük lenni! :)

Más nem, a párkapcsolat témakörben muszáj lesz leválniuk egymásról, még ha egy fiúba szeretnének is bele, ketten csak nem járhatnak ugyanazzal! 29N

2015. nov. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazából nincs semmi problémám azzal, hogy ennyire össze vannak nőve, csak sokszor kiközösítve érzem magam. A legkisebb húgomat valahogy jobban bevonják mindenbe...

A fiú ügyből tavaly már volt probléma, össze is vesztek rendesen, de szerencsére megoldódott. Azóta mindkettőjüknek van barátja akik másod unkokatestvérek, de egy házban élnek.

2015. nov. 14. 12:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdekes szempont lehet mind a kérdező, mind pedig a válaszolók részéről, hogy egypetéjű, vagy kétpetéjű ikrekről van-e szó, adott esetben.
2016. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egypetéjű ikerek a húgaim
2016. febr. 13. 20:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem unokatesóim ikrek és náluk is volt hasonló. Általános iskolába egy osztályba jártak aztán az egyik kollégista lett de nem sokáig mert utána ő is ment abba a gimnáziumba ahova az ikertesója. Utána egy szakra mentek a főiskolán, egyetemen, ugyan azt az OKJ képzést végezték el később amire szintén egyszerre jelentkeztek. Egyszerre csinálták a jogosítványt ugyan annál az oktatónál, egyszerre mentek ki au-pairnek külföldre csak ugyebár külön családhoz. Később az egyik kiment más országba is de oda egyedül.

Most nem egy munkahelyen vannak és az egyik kb 150km-rel arrébb dolgozik de ha tehetik hogy utazzanak akkor egyszerre utaznak.


Már nem öltöznek egyformán úgy mint ahogyan tiniként, a frizurájuk is különböző.

2016. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!