Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lehet ez ellen tenni valahogy?

Lehet ez ellen tenni valahogy?

Figyelt kérdés
A húgom egy olyan ember, aki ha nem lenne a rokonom, messziről elkerülném. Alattomos, hazug, kétszínű, irigy és annyira önző, amilyet még soha nem láttam, nagyon rosszul jövünk ki egymással emiatt. Velem különösen kegyetlenül tud viselkedni, nem tudja elviselni a sikereimet, úgy beszél velem, mint egy rühes kutyával sem. Rettenetesen meg tudja játszani magát mások előtt, konkrétan megvesz mindenkit kilóra, majd itthon kezdi el mondani, hogy mennyire utálja azt az embert, akinek még 1 órája tette a szépet. Ettől felfordul a gyomrom. Nem tudja elviselni, ha nem lehet nálam 1000x jobb: ha új frizurát vágatok magamnak, rögtön ő is változtat. Ha új ruhákat vásárolok, minden pénzét félreteszi, hogy 2x annyi ruhát tudjon venni, mint amennyit én. Ha együtt megyünk valahova, mindig megvárja, hogy én mit veszek fel, aztán úgy öltözik, hogy tízszeresen túlszárnyaljon (még ha csak nagymamámhoz megyünk családi ebédre is). Vagy épp átöltözik, ha meglátja, hogy én elegáns kisruhát vettem fel, míg ő csak egy farmert blúzzal. És most már még a barátaimat is kezdi tőlem elszedni. Nem szeretek vele egy társaságban lenni, de mivel nagyon jól színészkedik, a barátaim nem látják, hogy milyen sunyi és elviselhetetlen tud lenni, ezért ha elhívnak engem valahova, őt ugyanúgy meghívják! Amitől én sírni tudnék, mert bár a barátaim között nagyon jól érzem magam, de ha az én manipulatív, beképzelt tesóm ott van, nem tudom elengedni magam, mert 10 percből 9-ben nagyon irritál a jelenléte. Már ott tartunk, hogy a legjobb barátnőm, ha elhív valahova, de nem tudok menni, mert dolgom van, akkor ő a második akinek szól, tehát nélkülem járnak el... Ami azért probléma, mert tesóm folyamatosan sároz engem a barátaim előtt. Nagyon megalázó, ahogy a saját barátaim előtt viselkedik velem. Legutóbb kérdezte egy barátnőm, hogy őt miért nem hívom a buliba. Mondtam, hogy mert most nélküle szeretnék menni, mire húgom úgy megszorította a karomat, hogy belilult a helye. Sírni tudnék, mikor (társaságban) ütlegel és megaláz. A szüleim válasza erre, hogy okos enged, szamár szenved, meg én vagyok az idősebb... Csakhogy már ő is 20 éves! Nem tudom már elnézni a viselkedését. Nagyon megalázva érzem magam, próbáltam már vele beszélni millió meg egyszer. Mindegy, hogy szépen vagy csúnyán, egyik fülén be, másikon ki, soha egy hibáját sem tudja elismerni, és mikor full nyugodtan ülök is le vele, hogy nekem ez mennyire fáj, fröcsögő stílusban kezd el velem üvölteni. Nem kell engem félteni, a sarkamra tudok állni, ha kell, de ilyen nőt én még nem láttam, vele nem lehet mit kezdeni. Imádom a szüleimet, de sokszor azt érzem, hogy nincs kedvem hazajönni, mert nem akarok egy fedél alatt tartózkodni a húgommal. Van erre valami megoldás? Vagy fogadjam el, hogy ha 20 évig nem volt változás, nem is lesz már?
2016. jan. 2. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
húgod egy pszichopata, szüleid meg adják alá a lovat. költözz el, szakítsd meg a kapcsolatot és jobb lesz az életed. ennyi. hidd el tapasztalatból beszélek sajnos.
2016. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Istenem de sajnállak :/ ez nagyon megalázó lehet. Én a helyedben igyekeznék a minimálisra csökkenteni a közös kiruccanásokat,beszélgetéseket. Igyekezz saját barátokat szerezni,akiket ő nem ismer.

De bezzeg ha te visszaütnél,akkor már jönne a rendőrség..utálom,ha egy lány kihasználja azt,hogy egy fiú nem üthet vissza.

L

2016. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
adj neki egy pofont,de komolya! akkor majd rájön
2016. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Második! Félreértetted, én is lány vagyok! Volt idő, mikor visszaadtam neki enyhébb formában, de az csak olaj tűzre, mert utána ad még egyet, ami hatványozottan nagyobb, mint az előző...
2016. jan. 2. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem egyszer próbálna megütni, olyat kapna, hogy időbe telne mire össze szedi magát. Az a baj, hogy hagyod magad elnyomni, ráhagyod a dolgokat, pedig nem lenne szabad. Mond meg a barátaidnak hogy te vele sehova, ha nem tetszik neki keress új barátokat, menj el otthonról. És a tesódat meg kérdezd meg, hogy mire a nagy arc, mikor saját barátokat nem tud szerezni, rátok akaszkodik, különben teljesen egyedül lenne
2016. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hagyom magam, de vele nem lehet beszélni, csak üvölt. A szüleim meg azt hallják meg, hogy visszakiabálok, mindig én vagyok a hibás, sose látják be, hogy a kicsike kislányuk milyen manipulatív, sunyi kis dög.
2016. jan. 4. 00:40
 7/9 anonim ***** válasza:

El kell szomorítsalak.

Nem fog változni. Sőt, a szüleid se fognak, akiknek miért a manipulatív lányuk a kedvencük?

2016. jan. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, hogy te hagyod magad... A verekedés nem megoldás, de nem kell mindent hagyni. Ha igazak a barátaid, nem csak felszínes haverság, akkor mikor nyugodt körülmények közt vagytok, tehát nem discoban vagy bárban, és megaláz, fakadj ki, de nem ordítva, hogy szeretnél mondani valamit, hallgassanak végig, ne mondjanak semmit, amíg végig nem mondtad. Add ki magadból, hogy eleged van már a megalázásokból, testi fenyítésből, meg a versengéséből... Készülj fel arra, hogy el fogja bagatellizálni, esetleg kinevet. Egy kövi alkalommal majd beszélj nélküle a többiekkel, hogy mit gondolnak erről. Ha őt védik, esélytelen. :/
2016. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*Mondd el, hogy miket művel veled, és hogy feszélyezve vagy a közelében, ha szeretnének veled találkozni, akkor ne hívják meg a tesódat is. Ne tiltsd meg nekik, hogy találkozzanak vele, de kérd, hogy akkor ne legyen ott, mikor veled vannak. Előbb-utóbb a baráti társaságod választani fog kettőtök közül. Lehet, hogy egyedül maradsz, de van esélyed másokat találni. Másik lehetőség, hogy összeszeded magad, és te is megalázod a barátaid előtt... :) Pl mikor megszorítja a kezed, fakadj ki hangosan, hogy: "Mit képzelsz, te normális vagy? Nehogy már ne mondhassam el a saját véleményem, hogy mersz hozzám érni?" vagy vmi ilyesmit... Ha hangosan leteremted, vagy elszégyelli magát, vagy visszatámad, nevetéssel, vagy szócsatával... Ha harcolni akar, akkor is kifakadhatsz, elmondhatod, hogy eleged van a zsarnokságából, stb... Ez a verzió hatásosabb, mint a sima halk megbeszélés... :) De muszáj hihetően kiállnod magadért, ne hagyd, hogy kinevessen... Érd el, hogy ne piszkáljon... :)
2016. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!