Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Más családokban is úgy van...

Más családokban is úgy van hogy a szülők kivételeznek valamelyik gyerekkel?

Figyelt kérdés

Nálunk a hugomat sztem sokkal jobban szeretik, pl. karácsonyra is csak ő kapott ajándékot, sokkal kevesebb verést kap (már szinte soha), mindig áradoznak róla.

16 f



2016. febr. 14. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt, a húgom 15 évvel fiatalabb, és mindegy mit csinál, tökéletes. Épp bukásra áll, 20 évesen még nincs szakmája, átment rajta a fél megye, de tökéletes.

Nekem jó állásom van, szép családom, stabil párkapcsolatom, egzisztenciám: de én egy semmirekellő ri.banc vagyok, lúzer, irigy, és lusta.

Pedig nem vagyunk már gyerekek.


Mit tudsz tenni? Semmit, letojod.

Azt megfogadtam, hogy az én családomban ilyen nem lesz. Nincs is.

2016. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Csak úgy érzed. Anyukád és apukád ugyanúgy szeret. Csak más perspektívából látod !!! Te is kapsz, csak neki még játék kell neked meg okos telefon... Ha belegondolsz mi mennyibe kerül, akkor helyére is teszed magadban ezt a dolgot igen hamar.
2016. febr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-esnek: Én is eldöntöttem, hogy én nem fogok kivételezni.


2-esnek: Azért én ezt jobban tudom. Én nem kaptam karácsonyi ajándékot mert nem érdemeltem meg, a hugom kapott. Szóval semmi okostelefon nem volt. Rajtam rendszeresen csattog a szíj meg a pálca, a hugomon nem. Szóval igenis kivételeznek.

2016. febr. 15. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

A verés nem jó nevelési eszköz. Elég baj az, ha így próbálnak hatni rád a szüleid. Tudom, elég összetett lehet a dolog, gondolom a szép szóval nem tudod őket erről leszoktatni. Az is tény, hogy az éremnek két oldala van.


Lényeg a lényeg, gondolkozz el a dolgokon, és ha úgy érzed, elsősorban beszélj egy olyan tanároddal (pl. osztályfőnök), akivel jól kijössz, vagy kevésbé utáljátok egymást. Ez van, nem szeretek mellébeszélni.

2016. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én szüleim velem kivételeztek gyerekkoromban. Hidd el, nem volt jó dolgom. A hugaim féltékenyek voltak ez miatt, pedig talán kicsivel szerencsésebbnek mondhatnám őket. Sajnos mindig engem "próbáltak erősebben nevelni". Mindig én voltam a támasz is, mindig én kaptam mindenért. Jelenleg is depresszióban szenvedek, pánikbetegségem van és nem megyek egyedül az utcára. Tudom, hogy nem minden gyerekkel így bánnak és így nevelik,ahogy engem, de sokkal életrevalóbb az, akit kicsit "elhanyagolnak".
2016. febr. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!