Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Gyülölöm a testvérem, ő is...

Gyülölöm a testvérem, ő is engem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat veszekedünk. 4 évvel idősebb. Folyton b*sztat. Mindig azt mondja én vagyok a kis kedvenc, közbe sehol semmi. Ma például egy semmiséget kértem tőle, erre elkezd velem ugatni. Vissza kiabáltam neki, és még én vagyok a szar, hogy megvédem magam. Azt mondta, hogyha idősebb leszek szar családom lesz.

A szüleim meg feszt azzal vannak, hogyha idősebbel leszünk csak a testvérünkre számíthatunk.

De én ezt mostmár lesz*rom. (Tudni illik, hogy van egy kistesónk aki mindig engem vigasztal, hogy veszeked a nővéremmel, és azt mondja engem jobban szeret. Vajon miért..)

Segítenétek?



2016. márc. 12. 11:23
 1/10 anonim válasza:
100%
Nálunk is kicsit ez a helyzet.Tulajdonképpen hány éves vagy?
2016. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne gyűlöld.Próbáld meg vele értelmesen tisztázni a helyzetet, ha nem megy akkor szólj a szüleidnek hogy igencsak elkéne a tesóddal beszélgetni
2016. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
10-12 évesen minden gyerek így van a tesóival. Nyugodj meg szépen, ha majd felnősz, csak fogod majd a fejed, hogy hogy mondhattál ilyen butaságokat a testvéredről.
2016. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is ez volt a helyzet. Hárman voltunk csajok.

Na én voltam a középső, nővérem az "őrült" meg a legkisebb a húgom a pártatlan ha nővérem kérdezte, de amúgy meg mellettem állt.

Szóval én és nővérem nyírtuk egymást. Alig szóltunk egymáshoz, de ha egymáshoz szóltunk, az egy nagy ordítozásba torkollott minimum.

Esküszöm gyűlöltük egymást. Aztán persze mire idősebbek lettünk annyira ragaszkodtunk egymáshoz, sőt, nem is vitatkoztunk. Szeretjük egymást. Persze a húgommal erősebb a kapcsolatunk, valószínűleg azért mert vele sűrűbben találkozok, a nővérem másik városban él sajnos.

Szóval ez normális amennyiben gyerekek vagytok, bizonyos kor után már nem az.

2016. márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok. Remélem, hogy változni fog a helyzet.
2016. márc. 12. 23:13
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Csak kíváncsiságból, milyen nemű vagy? A nővérek tapasztalatom szerint a kisöccsel jönnek ki a legjobban vagy pedig ikertestvérrel. Két dudás ritkán fér meg egy csárdában.
2016. márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha 15 éves vagy,akkor gondolj arra,hogy már csak 3 év és lelépsz innen.Addig meg találj valakit a családban,akivel jól elvagy,és ő is ugyanúgy utálja a testvéredet.A testvéreddel ne is beszélj,rá se nézz,csak azzal beszélj akivel jól kijössz.Ha a családban nincs ilyen,akkor egy háziállat,vagy nemtom.
2016. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinövöd.
2016. márc. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zombienyul ***** válasza:
Butaságnak tűnik, de az utolsóval értek egyet. Először is legidősebbként nem könnyű! Nekem egy öcsém van ráadásul anya új pasijától, szóval én voltam a kakukktojás. Nevelőfater kivételezett öcsivel mindig, neki vett édességet nekem sem, stb. Gyűlöltem az öcsém és úgy voltam vele sosem fogunk jóban lenni, féltékeny voltam rá. Kinőttem. Imádjuk egymást és ha eltúloztam volna az egészet, akkor most nem lenne egy király öcsim ;) köztünk 5 év van.
2016. márc. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az ilyesmit nem lehet kinőni,benned marad egy életre.Szóval vigasztalhatod magad azzal,hogy elmúlik ez a kölcsönös gyűlölet,de ez nem így van.A családombanban elég sok testvérpár van,akik mióta "kirepültek" a családi "fészekből",már alig beszélnek egymással,és még mindig gyűlölködve beszélnek egymásról,pedig már felnőtt családosemberek,és mégsem nőtték ki.
2017. okt. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!