Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet egy mindenkinek...

Hogyan lehet egy mindenkinek megfelelő megoldást találni?

Figyelt kérdés

Öcsémről lenne szó, gyakorlatilag nem tudunk rá hatni semmivel, mindegy mit teszünk.


Ez az egész ott kezdődött, hogy nagyon rossz jegyei voltak, de végül felvették az egyik középiskolába, ami nem éppen a legjobb, de nem volt más választás. Idén kezdte és már az első pillanattól kezdve voltak vele gondok. Panaszkodtak rá, hogy szekálja az osztálytársait, fenyegeti őket, verekedésekbe keveredik amiket ő kezdeményez. Szüleim próbáltak vele normális módon beszélni, de nem vált be, ugyanúgy folytatta. Megkértek rá, hogy beszéljek vele én is, hátha rám jobban hallgat. Semmi rosszat nem mondtam neki, csak hogy rossz látni mennyire rossz ez a szüleinknek, rájuk kéne hallgatnia a legjobban, csak jót akarnak neki stb. Erre simán megütött és otthagyott.

Alapjáraton csak hétvégére jövök haza(ha tudok), mert egyetemre járok és mellette dolgozom is. Szüleimmel jó a kapcsolatom, mindenben segítek nekik, abogy ők is nekem. Tervezem őket elvinni nyáron Angliába, mert amúgy is alig mennek valahova és nekik is kijár a pihenés.

3 hónapja összejöttem a barátnőmmel, múlt hétvégén bemutattam a szüleimnek és jól kijöttek egymással. Viszont őt is kiakasztotta öcsém viselkedése. Elhozta néhány barátját és elkezdtek hangoskodni. Szóltam nekik, hogy mi szeretnénk aludni és jó lenne ha halkabbak lennének, erre öcsém körberöhögött, bevágta előttem az ajtót és ugyanúgy folytatták. Pár percre rá elmentek, vissza csak öcsém jött részegen.

Másnap volt egy veszekedés közte és szüleink között, mire ő közölte, hogy ő elköltözik innen, de egy idő után lenyugodott.

Még pár hónapja történt, hogy fogadtak néhány osztálytársával, melyikük szerez hamarabb barátnőt. Na itt megint képbe jön öcsém, talált egy lányt, lefeküdtek és a lány terhes lett. Ismételten egyik vita kövrtte a másikat, mire kiderült, hogy mégsem az, csak ki akart vele cseszerinteni. Szüleim próbálták otthon tartani, nem elengedni sehova, de vagy észrevétlenül elment, vagy hozzánk jöttek és nem lehetett őket kibírni, szóval nem vált be.

Valamint elkezdett cigizni is.

Szóval nem túl rózsás a helyzet otthon és sajnálom, hogy nem tudok segíteni, akárhogy is próbálok. Nincs semmi ötletem, mit tehetnénk.


2016. máj. 20. 23:47
 1/8 anonim válasza:
Ameddig ő nem látja be,hogy ez tarthatatlan,addig nem tudsz vele mit csinálni.Nem fogja fel a tettei következményeit és nem vállal értük felelőséget.Vannak emberek,akik csak a saját kárukon tudnak tanulni.Család háttérbeli vonzatot tudsz esetleg találni,hogy mi váltotta ki ezt a viselkedést belőle.
2016. máj. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lehetne tenni? Szobafogság. Ha elmegy, minden egyes esetben rendőrrel hazavitetni.
2016. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem tudnak vele mit csinálni? Nem szépen kell bubujgatva mondani neki. Két büdös nagy pofon kíséretében eligazítani a dolgokról. Gondolom még kiskorú, innentől a szüleid felelőssége. Ha most nem állnak a sarkukra és teszik helyre, akkor majd a beszélőn sopánkodhatnak mert oda fog jutni sajnos.
2016. máj. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy pofon kell neki mert szóból nem ért ahogy látom.
2016. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
24%
Igen mert ez a megoldás ti nagyon okos fasiszták.Ebből aztán tényleg ért.Az erőszak a megoldás rá valószinűleg.a példa alapján,ha a bátyját megütötte a szüleit szerinted nem fogja?Nem 8-9 éves,akit lehet ezzel fenyiteni,hogy elvered.Ugyan úgy meg fogja csinálni.Saját példáról beszélek.Annyit ért a verése anyámnak,hogy ma már egyáltalán nem beszélünk.Hajrá!Verjétek nyugodtan.
2016. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
*kommunisták
2016. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, de ne bssza már meg a qrva élet, hogy a 14-15 éves kis takony így viselkedik! Igenis pofán kell csapni szerintem. Ne liberáliskodjunk már, bármelyik itt vinnyogó nyálgépet képen törölte volna az apja ilyesmiért. Az meg külön szégyen, hogy hagyták idáig jutni a dolgot. Nem lenne erre szükség, ha időben elkezdik nevelni.
2016. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azaz már a politikát is keverjük ide. Talán gyöngyölgetni vagy dicsérgetni kéne?:,D
2016. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!