Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amennyiben szüleim még beszéln...

Amennyiben szüleim még beszélni sem szeretnének velem emiatt, mi lehetne a mindenkinek megfelelő megoldás?

Figyelt kérdés

Szinte minden lehetséges módon próbáltam velük beszélni, de mindig veszekedés lett belőle. Másfél éve motocrossozok, és nem olyan rég kijelentették, hogy ez hülyeség, hagyjam abba. Tény és való, hogy sokba kerül, diákmunkára is szoktam járni és mindig mondtam nekik, hogy ha az a baj, akkor majd én kifizetem, de nem, mert inkább magamnak tartogassam. Szóval megkérdeztem, hogy akkor konkrétan mi a bajuk, miért nem szeretnék hogy folytassam, de csak annyi választ kaptam rá, hogy semmi értelme. Ergo gyakorlatilag semmi ésszerű magyarázatot nem tudnak nekem felhozni, csak kitalálták így hirtelen, hogy nem fogok semmire sem menni vele a jövőben és szóbaállni sem hajlandóak velem, amíg be nem fejezem.


17/f


2016. ápr. 8. 18:04
 1/5 anonim válasza:
43%
Nem akarják hogy megdögölj.
2016. ápr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz ügy.

Nem szívesen tanácsolom ezt, de mivel "elvi kérdésről" van szó, nem "adnám be a derekam" (ha tényleg fontosnak tartod). Ebből csak azt tanulnák meg, hogy elég csak füttyenteniük, indoklás nélkül, zsarolással bármibe beleszólhatnak, ami a te életedet érinti.

Pedig már épp az ellenkezőjét kellene tudomásul venniük, hogy lassan önállósulni fogsz, és ideje lesz a közeljövőben elengedniük, hogy a magad útját járd (és adott esetben elkövesd a magad hibáit - ha később mégis az derülne ki, hogy valamiért hibás döntésnek bizonyul, amit teszel)

2016. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Értelme valóban nincs. Egyébként meg nagyon féltenek a balesetektől és a következményektől. Emiatt feszültek folyamatosan (ami ugyebár nem kellemes állapot), de azért visszafogják magukat, mert ezek szerint azért komolyabb összetűzésre nem került sor. Az én fiam kempo/karate és hasonló edzéseket végez ill. hasonló nem éppen veszélytelen sportokat végez már vagy 2 éve. Fallabda kis híján megvakította, amikor a szemgödrébe csapódott. Eltört a szárkapocs csontja, operálni kellett a térdét porcleválás miatt és egyszer gyakorlatilag kiszakították a jobb karját a vállizületből. Ez a szülőket akkor sem hagyja idegi és érzelmi érintettség nélkül, ha külön háztatásban élnek, mert a szülő nem szeretné eltemetni a gyerekét.
2016. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Az első kicsit nyersen, de leírta a magyarázatot. És teljesen meg is értem őket!

Két napja tudtam meg, hogy az osztálytársam gyermeke (18 éves volt) repülőgépet tanult vezetni, apja is pilóta és Dánynál Ő volt az egyik áldozat, mikor a kisgép földnek csapódott. Ők sem hitték volna, hogy ez megtörténik... Most meg pokol az életük.

Próbáld meg megérteni a szüleidet és keress más hobbit.

2016. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Azért annak a szülőnek is baj van a fejében aki a nulla kommunikációt választja az értelmes beszélgetés helyett.
2016. ápr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!