Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám kirobbantani a...

Hogyan tudnám kirobbantani a majdnem 10 éves öcsémet a gép elől?

Figyelt kérdés

Az öcsém az egész napját a gép előtt tölti. Iskolaidőben hazajön, leül a géphez, elkezdi nyomatni a játékait, közben magában beszél/ordítozik. Ha elkezdek beszélni hozzá, csak elkerget, hogy "takaroggymákiinnentek_rva". Nem eszik, csak ha kiteszik elé a kaját.

Baráti kapcsolatai abból állnak, hogy skypeon egy osztálytársával ordibálnak órákon át. (Egyébként elmondta nekem, hogy igazából utálja azt a gyereket, de azért beszél vele, mert csak ő tud skypeolni az osztályából.) Szinte csak káromkodnak.

Csak otthon ül, nagyon ritkán megy ki még az udvarra is.

Szerintem nyáron is ugyanez lesz.

Mi a normális egy 10 éves fiúnál? Ez annak tekinthető?

Félek, hogy olyanná válik majd, mint Molnár Krisztián. (Egy youtubeos 27 éves fiú, aki egyedül csinál "beb_szós lájvokat", a szülei tartják el és otthon is lakik, még nem volt barátnője, és a nézőitől és a "rajongóitól" várja el, hogy csomagokat és pénzt küldjenek neki, és aki bárminemű kritikát fogalmaz meg vele szemben, arra annyi választ méltat, hogy "irigy". És itt nem is a külsejéről van szó.)

Vagy felesleges az aggodalmam?



2016. jún. 16. 15:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan ez normális kiveve a folyamatos karomkodas. Tartcsa meg magának. Amúgy szolj a szüleidnek hogy beszélgessenek el vele hogy ne káromkodjon. A többi termeszetes gondolom az osztalyból alig vannak haverjai mert mind szemét k*csög
2016. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Lupati ***** válasza:
Az én 14 éves lányom is játékfüggő.3 gyermekem van és csak ő ilyen.Megőrülünk tőle.Ezzel kel, fekszik.Teljesen a rabja.Hál istennek jól tanul és okos.Sokat beszélünk vele erről de iszonyú hisztis ha nem játszhat.Régebben folyton olvasott.Ma már semmi nem érdekli csak a játék.Csak azt remélem kinövi egyszer.
2016. szept. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért is baj ha a szenvedélyét csinálja, amit szeret? Persze ha futnás vagy sportolás lenne a szenvedélye máris hú de szupi -.-
2016. szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%
A futás,sportolás egészséges dolog.A gépezés nem annyira.Főleg,ha káromkodik,szófogadatlan,másokat leb***ó stílusa van.
2016. szept. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
59%
Ugyanúgy káromkodtam, meg játszottam egésznap abban a korban. Vagyis nem, mert 10 évesen még legóztam mellette, de végülis én egy jó 10-essel idősebb vagyok nála. 18-19 éves koromig reggeltől estig toltam. Nem hiszem hogy kevesebb ember lennék mert nekem ez volt a hobbim, pláne a depressziós korszakom alatt. Van egy jó munkám ahol elég jól keresek, rendszeresen sportolok, vannak barátaim, jól érzem magam. Nem tett tönkre a gépezés, nem egy kemény drogról beszélünk..
2020. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!