Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem akar segíteni felkészülni...

Nem akar segíteni felkészülni az érettségire, mit csináljak? (lent)

Figyelt kérdés

Csak a matematika érettségiről van szó. A tesóm idén érettségizett, valami 95%-os lett a matekja. Az én felvételimhez is nagyon fontos a matek, egyik alapfeltétel a matek érettségi a szakhoz, de én jóval gyengébb vagyok belőle, mint ő.

Felhoztam neki, hogy mi lenne, ha segítene, de csak húzta a száját, nem is nagyon válaszolt. Nagyon megalázó volt, egyébként is nagyon nehezen kérek tőle bármit, valahol ez talán a testvéri rejtett versengés részemről, mert ő olyan jó mindenben én meg... csak vagyok.

De most nem is ez a lényeg.

Nem értem miért nem hajlandó segíteni. Ha itt a barátja azért nem ér rá, ha nincs itt, akkor talál mást, amiért nem segít, én pedig kettőnél többször nem fogom megkérni, mert nem alázkodom meg előtte.

Emiatt nem romolhat meg a kapcsolatunk (bár őt mintha pont nem érdekelné) de annyira annyira dühít, hogy legszívesebben elküldeném a f-szomba. Csak szülők miatt nem akarom csinálni a feszkót.

Velem van a baj? :/


2016. júl. 3. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Ha segítséget kérsz a tesódtól, még nem biztos, hogy azért nem segít mert utál Téged. Rengeteg oka lehet, hogy nem segít. Pl: most érettségizett és tele van a hócipője a tanulással, nem ér rá, pihenni szeretne, nem kedveli a matekot (az dei matek könnyű volt), esetleg a párjával szeretne több időt tölteni.

Később szeptemberben szerintem már fog segíteni.

Neked meg hozzá kéne szokni, hogy ha kérsz valakitől szívességet akkor nem biztos, hogy rögtön ugrik. Sajnos ilyen az élet.

2016. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan ismerősöd, barátod ki szintén idén érettségizett? Vagy aki egyetemista és annó neki is kellett a matek? Mert akkor őket is meg tudod kérni, hogy segítsenek :) Vagy ha nagyon nincs senki, akkor különtanár, bár az nincs ingyen. De valamit valamiért.
2016. júl. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki jó matekból, még nem biztos, hogy át is tudja adni a tudását, képes neked segíteni, hogy megértsd. Nekem annak idején könnyen ment, mert értettem, azt a pár szabályt, törvényt kellett csak megtanulnom, de borzasztó nehezemre esett mást segítenem (több osztálytársamnak megtettem), mert ki kellett tapasztalnom, hogy hol akadt el, mi az, amit nem ért, néha egészen alapszintre le kellett mennünk, hogy ne csak beseggelje, hanem tényleg értse, miről van szó. Nem mindenkinek van ehhez türelme, őszintén szólva engem is piszkosul fárasztott, néha meg kifejezetten bosszantott, hiába tudtam, hogy nem tehet óla az illető.

Szerintem jobban jársz egy matektanárral, neki van ehhez tudása, pedagógiai érzéke, tapasztalata, a tesódtól meg tudsz kérdezni konkrét dolgokat, ha pl. otthoni gyakorlás közben elakadsz.

2016. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nem akarok gonosz lenni,de ha alapfeltétel a matek érettségi a szakodhoz,akkor már kb az első héten túl fogjátok lépni a középszintű matek szintét. szóval ha már nem megy olyan jól a középszint sem, akkor nem tudom mennyire érdemes matekos szakra menni.. én mérnöki szakon vagyok. az érettségim jó lett, de tényleg köszönőviszonyban sincs az itteni tananyag a középsulis matekkal. szerintem próbálj egyedül készülgetni és ami nem megy,azt meg kérdd meg a tesódat,hogy segítsen. de esetleg tippeket is kérhetsz,hogy hogyan készült fel stb..
2016. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!