Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek hogy a férjem huga...

Mit tegyek hogy a férjem huga ne jöjen mindennap hozzánk?

Figyelt kérdés
Már egy éve hogy elköltöztünk a férjem falujába és azóta minden eggyes nap jön hozzánk a huga neki még nincs családja.Egy idő után ezt is megunja az ember.Van egy két éves kisfiam és amióta jár hozzánk sogornőm megváltozott amikor itt van nálunk nemfogad szót nekem ,és ha kell pisikáljon,vagy bármi kéne neki mindent a sogorornőmtől kér és ez felhábóritó olyankor mintha nem is léteznék és egyszer felém is ütött.Evel kapcsoltaba a sogornőm nem tanitja rosszra nagyon szereti de ez akkor sem normális dolog.Volt olyan hogy a férjemmel meg a fiammal elmentünk ithonról,és jött persze nem talált ithon és hivja telefonon a férjemet hogy hol vagyunk és ha nem vesszük fel háromszor is hiv.és vagy megvár mig haza jövünk,vagy ugy is vissza jön.Nem lehet akkor fürődni amikor akarunk,amikor eszünk akkor is itt van.épp hogy nemalszik nálunk.És Megmondani nem mondhatjuk neki né ne gyere ennyit hozzánk mert nem akarjuk megbántani mert nem rossz ember csak nem akarja eszre venni magát hogy tultás amit most ő művel.Valaki van még ilyen hejzetbe ,mert én úgy érzem levegőt sem tudok kapni.

2016. júl. 5. 13:07
1 2 3
 1/26 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Megmondani nem mondhatjuk neki né ne gyere ennyit hozzánk"


Pedig ennek más módja nincs.

2016. júl. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt a fiad viselkedése teljesen normális. A lányomnál is volt egy ilyen korszak. Ha nem csak magunkban voltunk, "megkergült". És én nem léteztem. Egy idő után úgy döntöttem, inkább kihasználom ezt a helyzetet és pihentem :-)


Miért nem beszéltek vele? Normálisan, nem támadva. Kedves Marika, jó lenne ha ezentúl csak heti kétszer jönnél át, mit szólnál a keddhez és a szombathoz? Ha megbántódik, rendben.

2016. júl. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hát ebben igazad van hogy más megoldás nincs erre már én is gondoltam de én nem vagyok képes rá hogy azt mondjam né gyere egy kicsit ritkábban hozzánk.
2016. júl. 5. 13:22
 4/26 anonim ***** válasza:
61%

Leülnék, és kedvesen megbeszélném vele, hogy a nagyon szeretjük, de jövőben nem fogunk mindennap ráérni vendéget fogadni. Majd szólunk neki telefonon, amikor alkalmas. Egy ideig most nem fogunk találkozni.


Javasolnám neki, hogy élje az életét, találkozzon a barátaival, szervezzen magának programokat.


A kisfiad meg úgy tekint ár, mint játszópajtására, és be akarja neki mutatni, hogy ő már milyen nagy fiú.


Ez a helyzet semmiképpen sem egészséges, mert nem lehettek soha együtt, hárman, intim családi körben.


Se nagyszülőknek, se más rokonnak nem szabad rátelepednie a família valamelyik családjára.


Akár rá is mehet a házasságotok, mert nem tudtok egy pillanatot sem együtt lenni, egymáshoz gyengédnek lenni, csak rátok tartozó bensőséges beszélgetéseket folytatni, melyek elegendhetetlenül szükségesek a harmonikus családi élethez. De akár a vitás kérdések megbeszéléséhez, meg főleg nincs szükség kívülálló jelenlétére, azokat csak ti, ketten, akár hárman tudjátok megbeszélni úgy, hogy fel tudjátok oldani a konfliktusokat.


A sógornőd buta, neveletlen, hogy nem veszi észre magát.


A férjednek már régen az értésére kellett volna adnia, hogy mindennap nem értek rá.


Talán akkor lesz erre alkalom, mikor elmész dolgozni, s a kicsit óvodába megy, akkor úgy is megváltozik az életrend.

2016. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
100%
Szerintem beszélni kéne a férjeddel elsősorban, hogy ő mit gondol, és hogy te neked ez már sok,hogy minden nap itt van. És ha dűlőre jutottatok akkor a férjednek kéne elmondani a tesójának h ne jöjjön minden nap.
2016. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy voltaképpen nem szerencsés, ha te mondod meg.


Ez a férjed feladata.


És ne azzal érveljen neki, hogy te nem örülsz, hogy mindennap nálatok van, mert akkor te leszel a boszorkány, az ellenség, hanem azzal, hogy szükségetek van arra, hogy legtöbbször hárman, együtt legyetek.


S hogy majd, amikor nektek is úgy hozza az élet, úgyis meghívjátok a család tagjait, őt is, vendégségbe.

2016. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Inkább el kellene beszélgetni vele, hogy így nem talál társat soha, ha mindig itt van nálunk. próbáljon eljárni idegenek közé. Kapcsolni fog! Nem lehet ennyire belemászni mások lelkivilágába, de nyilván teher ha ennyit ide jár.
2016. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezt alapvetően a férjednek kellene megbeszélnie vele - mégiscsak ők a testvérek.

De ha tényleg nem tesz alapvetően semmi rosszat, csak a személyiségéből fakadóan "túl sok", akkor biztosan meg fog bántódni. Szóval érdemes megfontolnotok minden szót, mert biztosan fárasztó és zavaró, egy alapvetően kedves, jószándékú rokon ritka kincs tud lenni manapság.

Annyit te is nyugodtan megtehetsz, hogy ha éppen zavar, akkor azt mondod neki, "ne haragudj, de MOST nagyon rosszkor jöttél" - és öt perc után kikíséred, főleg, ha amint kiolvasom a soraidból, nem szokott bejelentkezni. Ezen semmiképpen sem sértődhet meg, hacsak nem adod elő minden nap:S Ha meg mégis, az már tényleg legyen az ő baja.

Az, hogy megvár, ha nem vagytok otthon, tényleg beteges, nyilván nagyon magányos - ami persze nem mentség, csak magyarázat lehet.

A gyereked viselkedése meg nem egyedülálló, majd "elmúlik" a neveléssel, meg ha túl lesz az első dackorszakon:)

2016. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

Eszembe jutott a Ház a sziklák alatt című film. Igaz, az nem ez a történet, sokkal drámaibb, de azt jól szemlélteti, hogy szeretetből, határtalan ragaszkodásból is hogy tönkre lehet tenni egy egymást nagyon szerető házaspár életét.


Voltaképpen együtt éltek anélkül, hogy ti, a férjeddel együtt ebbe beleegyeztetek volna.

2016. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Felnőtt család anya vagy, fogod magad vagy fogod magad meg a férjed és meg mondod neki,hogy nem kell mennie mindennap...! Állj a sarkadra...mert nem azt teszed!Félsz tőle hogy nem mered megmondani neki?
2016. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!