Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy hajtsam be a tartozást a...

Hogy hajtsam be a tartozást a testvéremen?

Figyelt kérdés

közel egy havi fizetéssel tartozik összesen és nem hajlandó visszaadni..

Eddig ha kért, időben visszaadta mindig. Most esze ágában sincs visszaadni semmit. Nekem is szükségem van a pénzre, mivel én is abból élek, de nem fizet. Mondtam nem 1x, hogy részletekben is vissza adhatja, csak legalább annyit adjon, hogy fizetésig kenyeret stb tudjak venni. "Megsértődött" azóta nem beszélünk. Nem gondoltam, hogy a saját testvérem ilyen szinten képes átverni és utólag megtudtam, nem én vagyok az első a rokonságban akivel ezt megcsinálta.



2016. szept. 1. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tanulópénz. Soha többet nem adnék neki, akkor sem, ha szüksége van rá :(
2016. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszönöm ebben én is biztos vagyok, hogy soha többet semmiben nem segítek neki. De azért valahogy vissza kéne szerezni azt amit oda adtam neki KÖLCSÖN. De mivel nyilván nem írtunk papírt pláne nem hivatalosakat..

Van valami esélyem visszavenni a pénzem LEGÁLISAN?

2016. szept. 1. 12:32
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Nincs.
2016. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtatok papírt gondolom, ezért nincs. ha pl. utaltad és bizonylat van róla (havi papír alapú számlakivonat) az is időigényes mire abból lenne valami és - gondolom - sokszorosa lenne az ügyvédi költség stb.

Az eljárás mikéntjéhez nem értek.

2016. szept. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Nehéz ügy, lehet hogy most nem az zavarja a legjobban, hogy veled jellemtelen, hanem az hogy másoknak is tartozik még, aminek következményeitől jobban tart (pl. kilakoltatás, árverezés...).
2016. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nincs valami családtag,akivel tudnál hatni rá? szüleid?vagy beszélni a párjával,gyerekeivel?

ha nem adja vissza, pedig tudja,hogy neked is nagyon kéne,akkor én nemhogy nem adnék többet neki,de az ajtót sem nyitnám rá. az ilyen nem testvér, max genetikailag. többet jelentene nekem egy barát vagy egy szomszéd, mint ő ezek után

2016. szept. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Ki kell verni belőle.
2016. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Együtt éltek? Mert ha igen, fogd meg pár értékesebb cuccát és tartsd magadnál, míg nem adja meg a pénzed. Ha ezután sem hajlandó megadni, hirdesd meg és add el.


Ha ez nem opció, mást nem tudok. Tanulópénz. :/

2016. szept. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

8-as, ez nem jó ötlet, mert simán feljelenthet lopásért, és jogilag még neki is lesz igaza, még akkor is, ha egyébként jogos lenne.


Kérdező, sajnos így sok mindent nem tehetsz, valóban tanulópénz volt.

Vérmérséklet szerint lehet hívogatni, fenyegetni, akár meg is legyintheted, de hacsak nem tudod bizonyítani a kölcsönt, nincs miről beszélni.


Mi is csak kölcsönszerződéssel adtunk anyóséknak pénzt, bár az több, mint egy millió volt, szóval máshogy ki sem adtuk volna a kezünkből.

Persze, hogy mi voltunk a világ legnagyobb, bizalmatlan szemetei, de szükségük volt rá, úgyhogy nem voltak "sértődős" helyzetben.

Bármekkora összegről is van szó, az embereknek nagyobb a túlélési ösztönük, mint az erkölcsük.

Ha úgy érzi, jobb helye is lenne annak a pénznek, sosem fogod viszontlátni.

2016. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es, 8-as vagyok. Ebben igazad van egyébként, hogy feljelentheti. De az általad említett fenyegetésért, meg telefonhívogatásért (zaklatás) is ugyanúgy feljelentheti. A kérdezőnek kell tudnia, meddig tud elmenni, megtenné-e a testvére.
2016. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!