Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Behajtják a testvéremen a...

Behajtják a testvéremen a temetés ráeső részét?

Figyelt kérdés
Testvéremmel már hét éve nem tartjuk a kapcsolatot. Anyánk egy hónapja halt meg, a temetést én álltam. Az lenne a kérdésem, hogy a költségeket megfizettetik e vele? Vagy miért kell a hagyatéki tárgyaláshoz a temetkezési számla?
2014. márc. 5. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten örököltök, akkor igen.
2014. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

az örökségből jön le... vagyis általában ha van örökség akkor úgy rendezik, hogy közösen állják az örökösök a költségeket is..

ha nincs örökség akkor " behajtani" nem fogják

2014. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van! Az örökös fizeti a temetést. Ha csak te örökölnél, akkor csak a te költséged lenne, ha tesód is akkor közös.
2014. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De én már kifizettem a temetést. Ő még a temetésre sem jött el.
2014. márc. 5. 16:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A temetési költséget (mint ráfordítást) tekintetbe veszik. Azaz, ha ketten örököltök, akkor a te örökrészednél jóváírják. Azaz a testvéreddel nem direktben fizettetik meg, hanem kisebb lesz az örökrésze azáltal, hogy temetés költségeit te álltad egyedül.
2014. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Temetésben nem száll be akkor érdemtelen is az örökségre,
2014. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem kapok egy fillért sem tőle?
2014. márc. 5. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha nem tartjátok a kapcsolatot, el sem jött a temetésre, bármit állni fog?
2014. márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltam, hogy esetleg van valami törvényes módja annak, hogy ne ússza meg szárazon.
2014. márc. 5. 17:27
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

"Ne ússza meg szárazon".


Talán nem véletlen, hogy nem áll szóba veletek hét éve.

2014. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!