Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kihasznál a testvérem? Mit...

Kihasznál a testvérem? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 évesek vagyunk, ikrek. Már nagyon kis korunk óta tart ez, mindig kihasznált, piszkált minden féle módon.


Főleg az iskolai dolgokban figyelhető ez meg. Nem figyel az órán, nem írja le az anyagot, telefonozik vagy beszélget a körülötte ülőkkel. Ez már 4-5. osztályban elkezdődött, ott persze még csak beszélgetett. Főleg az angolból jól lenne neki is figyelni, mert nekem sem megy olyan jól, így nem tudom elmagyarázni neki. Általában suli után hazamegyünk, pihen ő is az ő szobájában, meg én is az én szobámban. Én kb. fél óra múlva lemegyek tanulni, megcsinálom a házimat, átnézem a másnapi anyagot, amíg ő netezik meg a netes haverjaival játszik. Ha kijátszotta magát lejön "tanulni". Én nagyjából ekkor végzek, de nem csinálhatok azt amit akarok, mert magyarázzam el neki a matekot, a fizikát, ezt meg azt, mert nem érti és nem írta le különböző okokból. Ez nekem még plusz idő, persze segítek neki. Alig akarja megérteni, általában már tiszta ideg vagyok, mire megért egy egyszerűbb anyagot. Szüleinknek szóltam már, ők meg neki, de semmi változás.


Ha itthon csinál valamit, akkor egyből segítsek neki, mert ő nem tudja megcsinálni egyedül. Ez a takarítástól kezdve minden bele tartozik. Ha valamit nem tud a számítógépén megcsinálni, akkor a szobájából átkiabál, hogy én menjek át, mert ő most nem tud.


Volt hogy elmondtam valamit neki, erre azzal kezdett el "zsarolni", hogy segítsek neki, különben ezt elmondja. Ezt csak azért, mert nálam betelt a pohár és nemet mondtam neki.


Mit lehetne ilyennel tenni? Tudom, hogy kicsit késő, de fel kellene fognia, hogy nem azért kell bemennie a suliba, hogy a haverjainak jópofizzon az órán, hanem hogy tanuljon is valamit...



2017. márc. 19. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemet mondasz és kész, ha bármivel be akar árulni, letagadod, hogy hazudik és ennyi. Közölném vele, hogy figyelj én odafigyelek, jegyzetelek, készülök, te sz**rsz az egészbe, játszol és dumálsz. Nem az én problémám, hogy ő ilyen rohadás lusta, oldja meg magának, mert se leérettségizni, se lediplomázni nem fogsz tudni helyette később.
2017. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Be kell vállalnod, hogy a szüleid megtudják amit el akar nekik mondani és onnantól kezdve semmit nem mondasz el neki, nem tud zsarolni, probléma örökre megoldva.
2017. márc. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szsuleidnek megmondod, hogy biztositsanak privat tanart iskola utan a gyerekuknek. Gondolom, ekkor mar komolyan elbeszelgetnek majd a picijukkel. Iskolaban tanar mit szol, hogy tesod nem figyel, telozik, dumal?

Egyszeruen nem ugrasz neki, nem mondasz el titkokat, szoval meg zsarolni sem tud majd. Sajnalom, hogy egy idiota testvered van.

2017. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát. 18 évesek vagytok. Gondolom jön az érettségi. Ott nyilván kiderül a különbség köztetek. Remélhetőleg nem egy fősulira mentek. Te pedig nyugodtan menny el otthonról, ha kész a lecód, nem kell, hogy megvárd, míg megtaníthatod. Hála Istennek nem vagytok összenőve! Mindenesetre a tanítása által benned is nő/rögzül a tudás.
2017. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki, hogy érted, tesó, mindent, helyetted semmit!
2017. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha egypetéjű ikrek vagytok, akkor mond a szemébe, hogy pont ugyanannyi esélye van megérteni az órán az anyagot, mint neked és soha többet ne segíts neki, amíg nem ad valami neked is megérő viszonzást. Ha csak sima tesók vagytok, akkor szerintem is a szüleid biztosítsák számára a különtanárt, nyugodtan hívd fel a figyelmüket, hogy a tesód lusta és még butus is.
2017. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!