Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha kivagyok...

Mit csináljak, ha kivagyok tesómtól?

Figyelt kérdés

1,5 éves, de nem tudok tőle az ég világon semmit sem csinálni. Nyávog, sír, szüleim szólnak csináljam ezt, csináljam azt, ha segítek akkor is azt mondják sose segítek. Nekik, ha olvasok az is baj, mert hogy miért nem tesómmal vagyok... Annyira szomorú vagyok amiatt hogy nem tudok időt tölteni azokkal/azokra a dolgokra amik engem érdekelnek, hogy teljesen besokkaltam és legszívesebben öngyilkos lennék. Egyszerűen borzalmas az egész. Nincs türelmem tesómhoz, sose volt türelmem a gyerekekhez, idegesít, nem tudok koncentrálni semmire. Ha itthon van is, feszengek, mikor szólnak legközelebb, hogy menjek megfogni, hozzam át a szobámba. Elegem van.

16/L



2017. ápr. 6. 17:50
 1/6 anonim válasza:
59%
Dobja be egy snickerst
2017. ápr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
66%
Kedves kérdező, sajnos minden családban, minden helyen mindig az élvez ilyenkor több jögöt, több teret, aki nemrég született. Velem is történt egyszer egy nagyon csúnya eset, amit inkább nem részleteznék emiatt. Szóval, igen, ez nagyon rossz érzés tud lenni, hogy kivételeznek veled. Viszont mivel te 16 vagy, ő meg szinte kisbaba, ezért is van az, hogy úgy tekintenek rád, mint akinek kötelessége segíteni a kisöccsét. Tudom ez nem állapot, de hidd el, ez sokáig így lesz, viszont egyet tudok neked mondani: ha azt teszed, amit szüleid mondanak, hidd el, lefognak szállni rólad, és ez bevált módszer, én tudom. Mert ha csak ellenkezel, és vitatkozol, te jössz ki rosszabbul, és téged tekintenek a rossznak, gonosz testvérnek. Ő még csak kisbaba, itt a szülőkkel van a gond. Aztán amikor 18 leszel, ő meg már óvodás, akkor már ezzel nem kell foglalkozni. Szeretni kell, mert ő is a te véredből való, viszont a szülőknek is rákell jönni, hogy te is ott vagy, te is igényleg még a törődést, szeretetet. Rossz dolog a kivételezés tudom, de légy kitartó kicsi lány, és akkor hidd el, jobb dolgok is fognak várni az életben!
2017. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
gyere at hozzam, nalunk nincs kisbaba es van sajat szobam is. 19f
2017. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Öngyilkos ne legyél emiatt. De azt azért megmondhatod a szüleidnek, hogy nem te akartál kisgyereket, nem neked szülték a tesódat, vigyázzanak rá ők. Persze ez nem jelenti, hogy soha ne foglalkozz vele, de ne ingyen bébiszitternek használjanak már.

Kitartás amúgy, hamarosan megtanul majd beszélni, nem csak nyávogni és sírni tud majd, hanem lehet vele kommunikálni is, persze türelmesen, szépen.

2017. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért ez idővel javulni fog. Mondd meg nyugodtan a szüleidnek a problémád, és hogy nem a te nyakadra vállalták a gyereket. Te majd pesztrálod a sajátodat.
2017. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Öngyilkos emiatt semmiképp ne legyél. Hiszen gondolj bele. Most idegesít egy kicsit és miatta kevess időd van foglalkozni magaddal de akkor is a tesód aki néhány év múlva nagyon cuki lesz és utána nagyon jóban lehettek egymással.
2017. ápr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!