Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan álljak ki magamért?...

Hogyan álljak ki magamért? Hogy védjem meg magam?

Figyelt kérdés

20 éves nő vagyok a bátyám 23.. a szüleimnél élünk még. a bátyám hajlamost bűántani testileg lelkileg...

hogyan védjem meg magam olyankor, amikor a bátyám meg akar ütni? Hogyan álljak ki magamért? Hogyan tudassam vele, azt, hogy ezt ő nem teheti, nincs joga megütni?


Egyszer volt olyan ,hogy miután megütött odaálltam a bátyám welé, és azt mondtam: "többet egy újjal ne érj hozzám, ne merj megütni" (már eléggés ideges voltam, szóval kissé kiabálva mondtam ezt)

erre az apám (aki persze nem is látott mindent, nem látta, hogy a bátyám megütött) szintén megütött.. és mondtam neki ,hogy dehát mit csinálsz a bátyám ütött meg én csak megvédeni akartam magam... erre apa azt mondta: "jól is tette, hogy megütött"

Na ezek után mégis hogyan védjem meg magam?

Lassan másik városba költözöm, és mivel van itt egy másod állásom, amit nem akarok itt hagyni, és itt vannak a barátaim, illetve anyámmal is tartani akarom a kapcsolatot, hetente vagy 2 hetente egy-egy napra hazajárnék.... és nem akarom hagyni magam, addig sem amíg még itthon vagyok ebben a pár hétben, illetve utána sem... Szeretnék kiállni magamért, és szeretném magam megvédeni, mert senkinek nincs joga ahhoz, hogy így bánjon velem.

szóval nem egyszerű ez a helyzet, bátyám egy nagyon nehéz eset... De szeretném, ha megtanulná azt ,hogy én nem vagyok egy rongy baba, és ő nem az atyaúristen, Ő nem bánhat így velem! Nem bánthat sem fizikailag, sem pedig verbálisan!!!!

Kérlek csak jó tanácsot írjatok! Köszönöm!



2017. máj. 24. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz vele es családdal, elvered Te is, Rendőrség, feljelentés, elköltözés, kapcsolat megszakítás.... hirtelen ennyi jutott eszembe.
2017. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát a leírásod alapján a testvéred nem könnyű eset.. Le kéne ülnötök és megbeszélnetek a dolgot - Talán nevetségesen hangzik.. de elmondhatnád hogy te is szerves része vagy a családodnak, sokat teszel érte, és kijár a tisztelet, de előtte megkérhetnéd hogy csendben halgassanak végig. Ha nem menne, fordulj mediátorhoz, családsegítőhöz.. És/Vagy valamilyen olyan családtaghoz akinek nagy/nagyobb tekintélye van - aki egy kis értelmet juttat el nekik. Nem sértésnek szántam. Remélem sikerül.
2017. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Haza járni? Ide? Ha elköltözöl, én a helyedben soha többet nem mennék ilyen barbárokhoz látogatóba se.
2017. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el.

De előbb testi sértés miatt jelentsd fel mindkettőt.

2017. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
CR gázspray ahányszor csak kell :)
2017. máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Először gondoskodj a lakhatásodról, aztán feljelentés egy ilyen esetnél. A sitten a nehézfiúkkal pofozkodhatnak, ott imádják a nőkkel erőszakoskodókat. Nagyszerű feleség lesz belőlük. És nem, nem vicceltem. Azért annyira bátor a sok patkány, mert az áldozatok félnek segítséget kérni. Amikor már pórázon vezetik őket, mint olyan mint a riadt kiskutya. Ha ez gyakori, diktafont (telefont) is bevetnék, hogy legyen valamilyen bizonyíték az esetekre. Lényeg, hogy legyen valami súlya a bejelentésnek, ha látható sérülés nincs. Ha van, látlelet.
2017. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kozold a batyaddal, hogy a nok megutese a puhapocsseg mercejenek a teteje. Ha hozzad er nezz ra szanalmasan es kerdezd meg mit akar mert ha ut akkor csak szanalmasabba valik. Egyebkent ha par heted van ne huzd ki a gyufat. Bird ki, aludj baratoknal, aztan tojd le oket. Mikor el mesz tartsd a kapcsolatot azokkal akikkel akarod. Ennyi.
2017. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ledöbbenve olvastam.

Várom a fejleményket.

2017. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem tudod megtenni, mert félsz fájdalmat okozni, de azt tanácsolom, rúgd tökön. Meg kell értetni az ilyennel, hogy ha nem a vele egy súlycsoportban levővel kezd ki, attól még rába52hat.
2017. máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!