Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit gondoltok erről a...

Ti mit gondoltok erről a szituációról?

Figyelt kérdés
Tesóm még áprilisban megígérte hogy még abban a hónapban eljön velem pár napra egy városba ahová már régóta akarok menni. Látta hogy nagyon nem megy, mivel nem jött velem senki, ezért felajánlotta. Én örültem neki de konkrét napot még nem mondott. Azt mondta ha lesz három egymás utáni nap szabadnap és hétköznap legyen. Aztán bemondta hogy most nem mert húsvétkor biztos nem fog menni. Átettük májusra. Lassan aktuális lett, rákérdeztem. Mondta hogy biztos nem megy májusban. Kérdeztem hogy mikor. Azt mondta nem tudja, majd egyszer. Mondtam, hogy de megígérte. Letagadta, hogy megígérte volna, azt mondta, hogy majd egyszer, ha ráér és lesz pénze. Jött a jogsival hogy arra költ és 150-200-at keres. Mindig elutazik a pasijához az 10 ezer ft egy hétvégére. Ruhákat vesz, Budapestre utazik a rokonokhoz, az már kapásból 7000 ft plusz a buszozások ott. Aztán persze hogy megmondtam a véleményemet, hogy ne szórakozzon, jöjjön el, ha már megigérte. Összevesztünk mert folyamatosan tagadta. Utána bemondta hogy csak örömet akart szerezni, de nekem már azt se lehet, mert semmi se jó nekem. Aztán mondta hogy ezért nem megy velem sehová. Meg amúgy sincs pénze amúgy se tudna menni. Aztán nem került szóba de most máshová elment mással három napra repülővel. Messzebbre ahová én akartam volna menni. Oda elég lett volna busszal vagy vonattal menni. Mi erről a véleményetek? Miért ígérte meg egyáltalán?

2017. máj. 25. 14:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de te marha gyerekes és fárasztó testvér lehetsz.

1. Ez a városlátogatás egyedül, kizárólag neked fontos, őt ez marhára nem érdekli.

2. Miért is számoltatod el őt, hogy hova megy a saját pénzéből és mikor? Na azt meg pláne nem értem, hogy mire költi a pénzét?

3. Ha neked ez valóban fontos, akkor hívd meg ebbe a városba, spórold össze, hogy kettőtöknek is kiteljen az utazás, szállás, ne csak saját magadra gondolj. Hiszen nyilván azért őt hívod, mert nincs más, aki elmenne veled. Akkor hozz ennyi áldozatot, hogy fizeted az útját. Így már nyilván szívesebben megy el veled.

2017. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Mert örömet akart okozni, nem azért igérte meg mert ő is menni szeretett volna oda. Neki is vannak álmai és vágyai, amit előtérbe helyez. Szóval ha választania kellene az álma és valaki más álma között, akkor természetesen a sajátját váltja valóra.

Ez a elmegy veled csak, hogy legyen kivel menned dolog meg amúgy sem a legjobb. Ilyeneknek gyakran az a vége, hogy egyik fél nem élvezi, ami elrontja az egészet a másik félnek is. Szerintem inkább olyat kellene szerezned, aki szintén szeretne arra a bizonyos helyre utazni.

2017. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja gondoltam hogy én vagyok a gyerekes meg a hülye. Nem kellett volna megígérnie nekem eszembe se jutott hogy vele menjek mert tudtam hogy velem nem menne sehová el amíg meg nem ígérte. Mondással meg nem lehet örömet szerezni csak cselekedettel. Azzal hogy beetetett csak rosszabbat tett sztem. Egyébként a másik tesómmal is elmennek már lefoglalták a szállásukat, de nem akarják hogy velük menjek. Hát nem is fogom magam erőltetni csak bem értem ezt az egészet.
2017. máj. 25. 14:49
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Téged miért nem hívtak?



Amugy a hellyel lehet a baj. Valszeg oda akarsz menni, ahova senki nem vágyik.

Ha a hely érdekel, menj egyedül, ha a társaság, akkor velük kompetens progit eszelj ki

2017. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát elmennék én nyáron a tesóimmal ahová ők mennek, kérdeztem is, de nem akarják, hogy velük menjen. Nem tudom miért nem
2017. máj. 25. 15:01
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván ők azért nem akarják, hogy velük menj, mert csak teher lennél a nyakukon ezekkel a nyafogásokkal.
2017. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Biztos ez lehet a baj, mikor egyikük sokkal többet nyafog meg hisztizik, mint én....
2017. máj. 25. 15:32
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Pedig a hiba benned van. Mi nem tudhatjuk mi, mert nem ismerünk, de ha nem akarnak veled sehova sem menni, akkor magadban kell a hibát keresni. 2 nyafogós ember között meg lehet egy mérföldes különbség. Az egyik lehet nyafog a túl nagy meleg miatt, de mellette humoros és jól el lehet vele beszélgetni a másik meg nyafoghat a túl sok sétálástól és aztán csak duzzog az egész kirándulás alatt.

Fogadd el, hogy nem szeretnek veled kirándulni és kész. Lehet úgy gondolta, hogy ennyit megtesz érdted, de aztán meg is bánta és ezért halogatja.

2017. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Arra nem gondoltál, hogy azt a pénzt amit beleölne abba az útba inkább másba fekteti? Olyanba ami őt is érdekli? Áruld már el amúgy, hogy melyik az a város, ahová ennyire el akarsz menni. Tényleg nagyon elkezdett érdekelni.

"Elment valahova repülővel inkább". Most nem azért, de repülővel már el lehet menni mondjuk Brüsszelbe, vagy Milánóba 10 ezerért oda-vissza. Most ha Alsórátótlófaszpusztára is ennyibe kerül a vonatjegy, akkor gondolhatod, hogy inkább repülővel fog menni. A pasijához meg pláne inkább megy.

Azon gondolkozz el, hogy miért nem akarják, hogy velük menj! Attól, mert testvérek vagytok még nem kötelessége annyira kedvelni, hogy közös programokat csináljatok.

Ő is megmondta, hogy örömet akart szerezni, mert gondolom látta hogy el vagy keseredve, hogy nem megy veled senki, aztán úgy volt vele, hogy ha úgy lesz pénze meg ideje + nem jön közbe semmi, akkor elmegy. Úgy tűnik közbejött egy utazás, és nem volt rá meg a pénze sem.

Félve kérdezem meg, hogy a) miért nem a barátaiddal mész?

b) Miért nem tudsz elmenni egyedül? Nagy vagy már. Ennyire nem kéne másoktól függeni. Akár még ismerkedéssel is kombinálhatod az utat. Felmész tinderre vagy valamilyen ismerkedős oldalra és ott keresel egy szimpatikus fiút/lányt/mindkettőt és közösen eltölthetitek az időt. Én a családi nyaraláson, mikor a többiek már lefeküdtek, én meg kicsit korombeiekkel is akartam lenni találkoztam egy szintén ott nyaraló olasz fiúval. Megittunk egy koktélt, beszélgettünk, meg sétáltunk a tengerparton.

2017. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem mindegy? Mikor összevesztünk, akkor még szóba sem forgott a mostani utazása. Na mintha nekem minden olyan könnyen menne ez a hülye ismerkedés is, hála a személyiségzavaromnak, de azért kössz a megértés. Mindenki könnyen beszél
2017. máj. 25. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!