Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Magatokhoz vennétek az öcsétek...

Magatokhoz vennétek az öcséteket, hogy ne kelljen koliba mennie?

Figyelt kérdés

Most kezdi a kilencediket, de nem akar kollégiumba járni. Viszont ahova felvették, az az iskola messze van anyáméktól, én viszont viszonylag közel lakok hozzá. (Anyámék falun élnek). Azt mondták (NEM KÉRTÉK!) hogy költözzön hozzám, mert akkor be tudnám hordani a gimibe. Ez azért nem túlzás? De az öcsémet pedig sajnálom, magamhoz venném, de az, hogy parancsot kaptam arra, hogy magamhoz vegyem, az már túlzás.

29/F


2017. aug. 5. 15:26
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem lenne más lehetőség, akkor igen magamhoz venném.... de mivel ő nem akar kolit, ezért nem......
2017. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

A parancs tényleg túlzás, de mit tudsz tenni? Azért megmondhatod szülőknek hogy jó, ott lakhat de a parancsolgatás kicsit erős tőlük.


Személy szerint ha jól a viszonyom akkor azt mondanám ott lakhat. Megbeszélném vele, illetve mivel esetedben kiskorúról van szó anyudékkal az anyagiakat, hogy ez mekkora plussz költség neked és számítanék legalább a családi pótlékra részükről, az legalább öcséd érkezését részben fedezné. Még így is sokkal jobban járnak ha a ti rezsitekbe és kajátolba szállnak be mint ha a kplit fizetnék.


Az hogy minden nap bevidd az iskolába szerintem nem feltétlenül szükséges és valószínűleg öcséd is szeretne majd egyedül menni néha. Persze függ az iskola elhelyezkedésétől is, kell-e bérlet stb.

2017. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
45%
Nekem mondani se kellett volna, felajánlottam volna magamtól (már ha eszembe jut, mert amúgy vagyok olyan szórakozott, hogy meg se fordult volna a fejemben ez a lehetőség). Na persze nem mindegy, milyenek a körülmények. Kis szobakonyhás lyuk vagy több szobás lakás? Úgy nem biztos, hogy el tudnám vállalni, ha egymás hátán nyomorognánk, mert az neki se lenne kényelmes, kb. ugyanaz, mintha koliba menne. De ha van szabad szoba a lakásban, akkor simán.
2017. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
26%
Nemtudom, nekem tök alap hogy a kisebb tesómat magamhoz vennem, mondani sem kéne....csak gondolj bele az o helyzetebe, neki milyen lenne ha nem venned magadhoz, hogy élne meg azt az elutasítást...hat a kapcsolatotok vege lenne az biztos.. /engem annak idején nem vett magához a nagyobb testverem, ezeket tapasztalatból mondom/
2017. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
87%

Igen, én azért megengedném, hogy nálam lakjon. Nem a gyerek tehet róla, hogy a szüleitek nem tudnak viselkedni.


Nyilván nem csak aludni fog nálad; hanem enni, mosni, stb... is.

Így azt azért szóvá tenném a szüleimnek, hogy szálljanak be az így megnövekedet költségeidbe.


Ami a behordást illeti, nem tud egyedül közlekedni?

2017. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
94%

Azért könnyű azt mondani, vegyed csak magadhoz.

Át kell gondolni a dolgot. Kapsz a felelősségedre egy 15 éves kamaszt. Mert minden felelősség a tied lesz, ha veled él. Bizony sokszor a szülőknek sem díszmenet a kamaszokkal, nemhogy "csak" a testvérnek.

Kollégiumban naná, hogy nem tetszene a fiatalembernek. Szabályok, kötöttségek. Több, mint amit a bátyjánál gondol.

2017. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
84%
Ha lenne öcsém simán magamhoz venném.Persze csak ha akkor is ilyen körülmények között laknék..
2017. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%

Miért lenne alap hogy magához veszi? Nem az ő gyereke, miért kéne neki gondoskodnia róla? Meg hogy neki kellett volna felajánlani... Lehet felajánlotta volna de a parancs hamarabb jött. Szerintem becsülendő ha felajnálja, magához veszi, de nem néznék le senkit ha nem tenné meg. Jó, hülyén néznék rá ha a bátyám egy 2+ szobás lakásban élne egyedül, de ha egy egyszobás lakásról van szó vagy családja van akkor nem venném zokon. Amúgy sem értem mi a baj a kolival. Bejárós sem lehet?


És az se biztos hogy jó viszonyban vannak. Engem odaerőszakoltak a bátyám mellé albérletbe, hogy testvérek vagyunk számíthatunk egymásra és hát több vita lett belőle mint "haszon". Így hogy külön élünk megvan mindenkinek a saját élete nincs bajunk de együttélni nem tudtunk. Csak írom hogy van ilyen is.

2017. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
92%

A parancs valóban túlzás.

Az is, hogy minden nap nekem kéne vinnem, hoznom. Egy gimis nem kisbaba. Ezt tuti nem vállalnám.

Ha jóban vagyunk, és nem problémás gyerek, bírok vele, akkor lakhatna nálam. De azért ne csináljunk úgy, mintha az én gyerekem lenne.

2017. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
21%
Ne azt nézd, hogy ki mit és hogy mondta, hanem, hogyan tudnál leginkább az öcséden segíteni, hogy mielőbb ember váljon belőle. Minden más kérdés maszatolás, ami az öcséddel szemben nem korrekt. Azt kellene nézned, hogy az öcséd jó példát, mintát lásson benned és mielőbb tovább lépjen, önállósulhasson, függetlenedhessen a szüleitől is és tőled is.
2017. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!