Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes szülők, mi ez az...

Kisgyerekes szülők, mi ez az ostoba divat mostanában, hogy szülés után 4-6 hétig nem engedtek senkit be magatokhoz?

Figyelt kérdés
És utána miért csodálkoznak páran, hogy a nagymama meg van bántódva, és inkább a másik unokával foglalkozik?
2014. nov. 30. 15:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
46%
Pedig a steril anyaméh után milyen okos dolog összenyalatni a gyereket mindenkivel, épp hogy kijön a világra...
2014. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Ezt az öcsém felesége is kitalálta. Végül 3 hét lett belőle.


Megértem, hogy vannak erőszakos rokonok akik 0-24ben ott akarnak lenni és már az ajtóban várják a kórházból hazajövőket, de ilyenkor a férj legyen már annyira határozott hogy hazaküldi őket. Aki meg "normálisan" látogat, úgy, hogy az a friss anyukának is segítség, az ne legyen kizárva hetekre pár tapló miatt.

2014. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%
az sem egészséges ha tulovod a gyereket! Hozzank onnnatol jottek hogy hazaertunk, semmi baj nem volt! Sot, setalni jartunk, vedonohoz, meghozza marciusban! Most lassan 2 eves a kicsi, egyszer volt beteg, az is csak egy enyhe natha volt:)
2014. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
62%
Ostoba divat? Biztos Semmelweisnek is ezt mondták a gyakori kézmosásról!!
2014. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

Normális ember vírusosan nem megy újszülötthöz.

Egy hete jöttünk haza, anyukámék most látták először mert kitört náluk a kalici... Ha azt egy hetesen elkapja, mehettünk volna vissza.

Amúgy én normál rokonsággal vagyok megáldva, anyósom se jött két óránál tovább.

De pl keresztanyám pont az ellenkezője, olyan "szuper" anyósa van, aki csak kötekedni jár hozzájuk. De azt minden nap, öt-hat órában.

2014. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
67%
Ott a pont!
2014. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
81%
Influenza járványkor, beteg, náthás ember, gyerek érthető, ha nem jár oda egy frissen született babához. Az első hónapban az is érthető, hogy a mamának épp elég a babával törődni. Nem hiányzik neki a vendégfogadás. De mindenkitől elzárkózni,még a nagyszülőktől is, valahogy túlzottnak érzem. Ilyenkor talán az anyuka sem megy ki a lakásból? Vagy hazajövetelkor egy sterilizálón megy keresztül?
2014. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
41%
Lecsúsztam, Semmelweis-esnél a pont!
2014. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg lehetne annyi tisztelet mindenkiben, hogy egy olyan kimerítő esemény után mint a vajúdás és a szülés, nem toporognak az ajtóban. Embereket (még ha az rokon vagy barát is) amúgy is "stressz" vendégül látni, mégiscsak rá kell készüli, és a hátam közepére nem kívántam senkit az első hétbn, ilyenkor főleg 1. babások azzal vannak elfoglalva hogy az új menetrendet kialakítsák és kicsit megpihenjenek, nem még másokat is istápoljanak.
2014. nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell oda influenza meg ilyenek, minél több ember, annál nagyobb kockázat, elég egy banális kórokozó. A fokozatosság betartása nem egyenlő a túlóvással. Az valóban nem jó.
2014. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!