Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi baja az egyik nővéremnek...

Mi baja az egyik nővéremnek velem?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, aki már nem velünk lakik, de akárhányszor csak találkozunk, elkezd fikázni és még csodálkozik, miért tiltottam le facebookról is és miért csak akkor kommunikálok vele, ha nagyok muszáj..

Pl. rendszeresen megjegyzéseket tesz a kinézetemre. Tény, hogy mostanában van rajtam súlyfelesleg, de régebben vékony voltam, de még akkor is folyton ilyeneket szólt be, hogy "Te hány kiló vagy? -45 körül. -Pfff, én a te korodban csak 38 voltam, mondjuk én jártam legalább dzsezzbalettozni, te meg csak egész nap heverészel." Ez akkor történt amúgy, amikor 16 éves voltam és akkoriban szertornáztam, szóval rohadtul nem csak heverésztem, meg a másik, hogy én 160 cm vagyok, ő meg kb 5-6 cm-rel alacsonyabb nálam, szóval még jó, hogy nagyobb magassághoz nagyobb súly is társul..

Vagy szintén akkoriban egyszer ezt mondta: "Neked amúgy szerintem el kéne menni orvoshoz...-Miért?...-Mert olyan abnormálisan nagy a tokád. Azoknak van ekkora tokájuk, akiknek baj van a pajzsmirigyükkel. Vagy csak simán ilyen dagadt vagy?"

Valamint alapból "nehezebb" csontozatú vagyok, szóval sokkal vastagabbak mondjuk a végtagjaim, a csuklóm, bokám, mint másoknak és emiatt is rendszeresen kapom tőle a beszólogatásokat. Nemrég mondjuk megkérdezte, nincs-e bedagadva a kezem, erre mikor megkérdeztem, hogy miért lenne, elkezdi, hogy jajj csak olyan vastag virsliujjaim vannak, hogy azt hitte, fel van dagadva a kezem, de akkor semmi.

Vagy mondjuk olyan is előfordult, hogy közölték egy szombat délelőtt, hogy amúgy jönnek hozzánk, kb fél óra és itt vannak, nekem meg csupa zsír volt a hajam és nem akartam így mutatkozni előttük, szóval elmentem hajat mosni és nem volt időm még hajbalzsamot is rakni rá meg minden, így mikor megmostam és megszárítottam a hajam, tiszta száraz volt. És amikor ideértek, ahogy nővérem meglátott, egyből megjegyezte, hogy úristen, jó gáz a hajam, úgy néz ki, mint valami seprű...

És hogy ne csak a kinézetemmel kapcsolatosan megfogalmazott kritikáit említsem, természetesen akkor sem maradhatott el a beszólása, amikor nyelvvizsgáztam. Ugyanis úgy akartam, hogy szeptemberre megkapjam a bizonyítványt a nyelvvizsgáról, de abban az évben volt az érettségim is, ezért a júliusi nyelvvizsgára jelentkeztem (B2 komplex németre) és pont az érettségis szóbeli után 2 nappal volt a nyelvvizsgás írásbeli meg a magnóhallgatás is. És attól féltem, rosszul fog sikerülni, mert csak egy napot tudtam lényegében pluszban készülni a nyelvvizsgára, de végül meglett, sőt, elég jól sikerült összességében és apám a rokonságban meg a közelebbi ismerősöknél is eldicsekedett, hogy milyen jól sikerült az érettségim is, aztán 2 nappal utána még le is nyelvvizsgáztam, erre a nővérem egyből elkezdte húzogatni a száját meg közölte, hogy ő is 12.-ben nyelvvizsgázott németből, de neki tanév közben kellett menni, nem akkor, amikor már nem kellett az érettségire se tanulni...(Közbe neki amúgy ilyen alapfokú nyelvvizsgája van, amit kb egy általános iskolás is meg tudna csinálni..).

Meg az érettségim miatt is elkezdett utána kötekedni, hogy attól még, hogy valakinek az iskolában jó jegyei vannak, még az élethez lehet hülye.

Szerintetek miért jó neki ez?


2018. febr. 3. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Mert baromira irigykedik rád!

Azért "bánt" h elvegye az önbizalmadat. Hogy azt gondold magadról amiket ő állít rólad.

És te ezekre mit mondasz?

Remélem azért te is belekötsz!

2018. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem kisebbségi komplexus, meg lehet agyilag sem tiszta. Kérdezz rá, hogy miért bánik veled ilyen lekezelően, miért szurkálódik állandóan? Ha erre nem tudna normálisan válaszolni, esetleg ugyan úgy viselkedne, és viccet csinálna kérdésemből is, kizárnám az életemből, azt baxódjon meg. :D
2018. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Minden kapcsolat off,muszájbol se,irigy komplexusos energia zabálo aki a nyorát rád vetiti. Nulla komunikácio.
2018. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Nyomorát*
2018. febr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!