Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én vagyok a szemét, amiért...

Én vagyok a szemét, amiért nem ugrom a világ végén élő nővérem első szavára?

Figyelt kérdés

Nővéremmel nem vagyok olyan jó viszonyban, eleve egy erőszakos, cseszegetős természete van, minden apróság miatt képes kiakadni és üvölteni én pedig teljesen más természetű vagyok. Ha valaki nem ugrik az első szavára, akkor az a szemét nála. Nővéremék bővítik a telküket, ahol két 1-2 éves kisgyerek is van és a kerítés alapját betonozzák. 100 km-re élünk egymástól és az egész rokonság ott él velük 5-10 perces kocsi útra. Nem az a bajom, hogy földet kell túrni, nem büdös a munka, de nekem eleve úgy mondta, hogy akkor menjek. Mondtam hogy ez nem így működik, mert sokat dolgozom a barátom is, alig látjuk egymást és a barátommal épp költözőben vagyunk egy másik albiba. Erre elmondott mindenféle szemétnek, meg hogy mi testvérek vagyunk és nem lehetek ilyen önző, dög. Én mondtam, hogy felőlem annak néz, aminek akar de nekem is van teendőm, mert költözöm a párommal és különben is ott van az egész rokonság aki segíteni tud neki.


25/F


2018. ápr. 28. 18:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Miért evidens, hogy ha ő bővíti a telkét, akkor az egész család odamegy?
2018. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Neki ott a párja, a sógorai, sógor kamasz fiai, após. A párja egész családja megszállottan munkamániás és sajnos úgy tűnik, hogy már bocsánat de ez a rossz értelemben vett vidéki gondolkodásuk van hogy a "pestiek úgy is ráérnek". Már méltatlankodott, hogy a rokonság mennyire fáradt, mondtam hogy az ő bajuk.
2018. ápr. 28. 18:25
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Xard le. Ha erőszakoskodik, hoppon marad, tanulja meg.
2018. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
86%
Teljesen egyértelmű, hogy nem te vagy a szemét. A nővéred a leírtak alapján tényleg köcsög... De a lényeg: neked is van életed, nem kell minden kis apróság miatt odamenned. De! Ha olyan van, hogy pl.szülinapja/esküvője/vagy vmi nagy ünnepsége van, amire megkér, hogy gyere el, akkor szerintem arra illik elmenni, még ha nem is szeretnél annyira... Remélem tudtam segíteni ;)
2018. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha te hívod, ő ugrik?
2018. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem te vagy a szemet és ha a nővéred nem érti meg, hogy van "saját" életed is és nem tudsz mindig, minden "füttyre" rohanni, akkor meg kell vele értetned. Akár megsértődik, akár nem.
2018. ápr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Le kell szarni, szokja meg, hogy nem körülötte forog a világ.
2018. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha, te is szoktad hívni hogy segítsen és jön is, akkor neked is illik beszorítani a napirendbe. De, ha te nem szoktad hívni vagy nem szokott jönni, akkor neked sem kell. Azért ünnepekkor illik találkozni velük, de így nem kell, hogy csak megmondta neked, hogy menj oda dolgozni.

Remélem tudtam segíteni :)

2018. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A 100 km-es távolság miatt nem szoktam kérni hogy segítsen, főleg hogy két gyereke van és ő otthon van velük, mert még picik 1,2 évesek és a párja dolgozik, de ő kapja a GYES-t.


Ünnepekkor találkozunk persze, meg olyan van akkor megyek, de amikor ezt csínálja azt utálom.

2018. ápr. 28. 21:58
 10/16 szántóvető ***** válasza:
19%
ez komoly,23/f és barátod van?
2018. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!