Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lány-fiú testvérpárként...

Lány-fiú testvérpárként éreztetek, hogy az egyik fél preferálva van valamiért?

Figyelt kérdés

Én vagyok a lány és van egy 3 évvel fiatalabb öcsém. Születése óta (23 éve) sokkal inkább engedékenyebbek, elnézőbbek vele mint velem. Jobban figyelnek rá minden téren, sokkal több dolgot engedtek meg neki mint nekem, egyszerűen ő van előnyben részesítve érezhetően. Ha felhoztam a témát az volt a válaszuk, hogy hát ő a fiú, értsem meg. Nem állítom, hogy jobban szeretik mint engem de a mindennapokban mindig ő van előnyben részesítve. Az összes távolabbi rokon csak rá emlékszik, róla kérdezősködnek, dicsérik, hogy milyen szép fiú stb. én pedig csak állok ott mint egy kívülálló, gyakran hozzám se szólnak. Valóban szebb ember mint én, hiszen magas, vékony, dús hajú stb. de, nem esik jól mégsem.

Azt hittem ilyen mar nincs a 21. Században de csalódnom kellett...



2018. máj. 16. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Jaj szívem, nem olvasol itt hasonló sorsokról?

Ez a középkori szemlélet, kiirthatatlan az érzelmi nyomorék szülőkből.

Lesűlne a bőr a képemről, ha különbséget tennék a gyerekeim között.

2018. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Most, hogy meg#metoo-ztad az egész rokonságodat megnyugodtál?
2018. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is volt hasonlo, de szerencsere nem kifele, csak szuk csaladban. Az ocsemnek nem kellett mosogatnia, annyit tanulnia, elmennie dolgoznia vagy segitenie szuleimnek. Mindig sokkal türelmesebbek voltak vele (igy joval lustabb is lett:-):-)).

Ne bankodj emiatt, eleg nagy vagy, figyelj magadra, legyenek celjaid.

2018. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Jaj de tipikusan arrogáns az 57%...aztán meg rinyálnak a párkapcsolati kategóriában, hogy ők rendes srácok, miért nincsen nőjük.


Ugyanolyan nemű testvéreknél is megfigyelhető ez sajnos.


Nálunk is így van, mai napig, meg is szívták rendesen szegény szüleim, dolgozni sem akar a felnőtt testvérem, takarítani sem, szépen rájuk maradt nyugdíjas éveikre.

2018. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, de én megtanultam elfogadni. Hamar el is költöztem otthonról, 18 évesen, nem voltak ellene. Jót tett mindenkinek, hogy elcuccoltam. Javult a viszonyom a családommal. Valamennyire bennem maradt a tüske, ez igaz, de így nem kellett szembesülnöm naponta azzal, hogy ők soha nem szerettek úgy, ahogy pl. én a kislányomat. El kell fogadni, ez már így marad.
2018. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Így van, tipli onnan de hamar. Hagyd hátra a családodat, csinálj sajátot, és soha ne kövesd el azokat a hibákat ami neked is fájt a szüleidtől. Én ezt tettem, nem bántam meg.

"Aki nincs velem, ellenem(re) van, elengedem az ő útján"

Ezt egy zseniális csávó mondta 2000 éve, úgy hívták Imánuel Jézus, volt benne igazság...

2018. máj. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretségi körben van ilyen... A lánynak mindent, ő a szent, a tökéletes, a fiú meg kb le van sz*rva. A lány a fiatalabb.
2018. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs testvérem, de a rokonok és ismerősök körében mindenhol a fiatalabb fiú a minden, az Isten. Egy anyának szerintem a fia a szerelme, míg a lányok inkább az apukájuk szemefénye. Persze vannak kivételek.
2018. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Yoda m. ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Itt tulajdonképpen mindenkinek igaza van, mert hogy a saját szemszögéből nézve látja az eseményeket, amik történnek...

Magam részéről pl. éppen fordítva volt. Két nővérem volt inkább bálványozva, Ők voltak az eminens tanulók... míg én (mint kis "semmirekellő" öccs) voltam hátrányban. Legalábbis így éreztem, érzékeltem.

Ez nagyjából így is volt, de sosem törődtem annyira azzal, hogy Apám mennyivel volt velem szigorúbb, mint nővéreimmel. Persze, fájt... viszont jól elfoglaltam magam (saját hobbymmal).


Szóval csak sokkalta később (20 években mérhetően) jöttem rá, hogy szerettek engem Anyám, de Apám is a maga módján, csak nem tudták hogyan kell szeretni... Ez tudom, durva kijelentés, de hát be kellett látnom, hogy így volt. Ma már azt (is) látom, sokan nem is tudják (szülők is), mi az a szeretet. Mit jelent: SZERETNI Valakit. Önzetlenül, elvárások, feltételek nélkül.


Mit látok? Van, aki úgy szereti gyermekét, hogy MINDENT megvesz neki, amit csak megkíván... Ez olyan jó nevelés féle lenne? Csak kérdem...

Van, aki meg úgy, hogy inkább csak az egyiknek veszi meg, a másikat háttérben hagyja... és most csak a "megvásárolható" dolgokról beszéltem. Aminél egyébként sokkalta fontosabb főként egy kisgyermek életében a meg nem vásárolható, azaz lelki síkon adható szeretet.


De, azt mondom én is neked, NE is TÖRŐDJ vele, hogy így történt! Te ne azzal foglalkozzál, hogy Őseid mennyit törődtek veled, míg mással esetleg többet. Tudom, rosszul esik, fájhat is ez... mert mégis csak a "rokonaid".

Valóban, tanuljál ebből (is), s majd meglátod, hogy bármely "rossz dolog" történhet is veled, az mind-mind TANÍT Téged. Sokkal inkább tanít, mintha nem történt volna meg, hanem csak pl. könyvben olvastál volna róla. Ezt majd akkor fogod csak igazán érzékelni és értékelni, amikor majd Te kerülsz a "szerető szülő" szerepkörébe.


Azt meg különösképpen javasolom, Mással (külsőségeivel: szépség, magasság, karcsúság) ne törődj és SOHA ne a MÁSIKHOZ mérd magad. Mindig csak Önmagadhoz. Hogy most éppen milyen vagy, s mennyit változol napról napra, hónapról-hónapra, évről-évre. De fontos, hogy megfigyeld Önmagad, mely irányban változol... mert lehet pro, de lehet kontra is.


Ha picit jobban utána guglizol, találsz ilyen kereső szavakra: "Veszteségből nyereség, vereségből győzelem" Youtube anyagot. Ezt (is) ajánlom figyelmedbe hallgatni, mert pont az ilyen és ehhez hasonló "élethelyzetek" nehézségeiről szólnak.


Az ERŐ legyen Veletek!

2018. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Amit leírtál kérdező az pont rám is illik csak én fiú vagyok. Nálunk folyton a nővéremet dicsérik. Ezt ő ki is használja. Amiben tud keresztbe tesz nekem és a saját szüleimet is erre sarkallja! Szép család mondhatom.
2018. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!