Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy, féltékeny, frusztrált...

Irigy, féltékeny, frusztrált vagy mi baja van a testvéremnek?

Figyelt kérdés

Mostanában mindig velem van elfoglalva és mindenbe beleszól, okoskodik. Eleinte még volt, hogy neki is kikértem a véleményét egy-két dologgal kapcsolatban, mert úgy voltam vele, hogy érdemes beszélgetni a családdal és esetleg ő is tud mondani néhány tapasztalatot vagy tanácsot, aminek hasznát vehetem. Ekkor még ő is segítőkész volt, viszont most már kéretlenül osztogatja a “tanácsait” és tényleg mindenbe belekotyog, a szüleinket is állandóan traktálja minden hülyeséggel.


Az a mániája, hogy én elkényeztetett vagyok, mert pl. nem dolgozom a nyáron, sosem mentem és egyelőre nem is tervezek diákmunkát vállalni. A másik kedvence, hogy miért nem megyek inkább közelebbi egyetemre vagy maradok a városban szakmát tanulni, mert így csak lehúzom meg kihasználom a szüleinket. Illetve azt is szereti hangoztatni, hogy “nehogy azt hidd, hogy majd fizetik neked az albérletet, majd tanulás helyett akkor elmész dolgozni”, mert szóba került, hogy azzal is számolni kell, hogy ha nem kapok kollégiumot, akkor máshogyan kell megoldani a lakhatásomat.


Egyszerűen nem értem, hogy mi baja van. Őt ugyanúgy segítették és támogatták a szüleink (nyilván van különbség, mert már évek teltek el azóta és mint minden, az árak is változnak), pl. ő is csak a kötelező szakmai gyakorlaton dolgozott először, neki is fizették minden költségét (lakhatás, utazás, élelmiszer stb.) és azt tanulhatott, amit csak szeretne. Nem tudom, hogy tőlem ezt miért sajnálja... Ő egy felnőtt, dolgozó ember, aki saját magáról gondoskodik és külön is él, szóval neki nem sok köze van ehhez az egészhez. Nincsenek irreális terveim sem, de ha a szüleimnek ez sok vagy bármi problémájuk lenne, akkor azt majd mi megbeszélnénk és nem a testvérem dolga intézkedni.


2018. júl. 5. 15:41
 1/8 anonim válasza:
23%
Hát szerintem csak okoskodni akar. Azért mert ő neki lehet hogy nehéz volt a "felnőtté válás" és mondogatja neked hogy igen ilyen volt! Nekem nem volt ám ilyen meg olyan! Rád is ez vár! Fogd fel, nem élsz így örökké. Egyébként én s ilyen vagyok. Imádok beleszólni mások dolgába, hogy kijavítsam a hibáikat. Ha én megéltem valami nehezet,akkor mondtam a barátaimnak: Nekem nem olyan jó ám mint nektek! vagy nem volt olyan jó ám! Vannak ilyen emberek, és néha nagyon nehéz elviselni őket :(
2018. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Mit dolgozik a testvéred?
2018. júl. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pff.. fogalmam sincs, hogy mi a megnevezése a munkakörének. Közgazdász (pénzügy számvitel szakon tanult) és egy cégnél dolgozik Budapesten. Ennyit tudok róla elmondani.
2018. júl. 5. 17:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod azt se h mit dolgozik a testvéred,milyen a kapcsolatotok mert nem jótestvéri az fix,mert szerintem ez árulkodo..
2018. júl. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem túl jó. Több mint 10 év van köztünk és igazából úgy nőttem fel, mintha egyke lennék, mert ő már nem lakott itthon, mikor születtem. Szóval nem csoda, hogy nem vagyunk kifejezetten jóban. Viszont eddig sosem viselkedett így, elvoltunk, megfértünk egymás mellett, sőt néha még együtt is csináltunk ezt-azt, de az utóbbi időben nagyon ellenséges velem.
2018. júl. 5. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt,de most lassan közeledik az örökség szakasz,téged ki kell furni addig,erről szol ez,ez sajnos nálunk magyaroknál igy megy. Tisztelet a kivételnek.
2018. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy ilyesmiről lenne szó. Még fiatalok ahhoz a szüleink, hogy ezen kelljen gondolkozni, illetve nem is vagyonosak, nem nagyon lenne mit örökölni. Ő egyébként is jól keres és féltestvérek vagyunk, az apjától már örökölt, szóval nem gondolnám, hogy még bármi más kellene neki.
2018. júl. 5. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig van vmi sérelme...
2018. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!