Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van az, hogy testvéremne...

Miért van az, hogy testvéremnek jobban megengednek mindent?

Figyelt kérdés

Én 14/f vagyok, a bátyám 19 lesz nyáron. Nem irigységből mondom és nem is dühből, csak zavar, mert ez olyan, mintha engem kevésbé szeretnének.

Egész életünkben:

- Bátyám mindenből a jobbat kapja. (Pl: jobb minőségű ruhák - nekem meg van kb 3 pólóm meg 1 gatyám, illetve jobbára az ő kinőtt cuccait kapom, pedig nem állunk rosszul anyagilag)

- Nincsenek rossz jegyeim, de ha becsúszik egy négyes, fejmosást kapok, nála meg nem baj, pedig fele annyira sincsenek jobb jegyei, mint nekem

- Sokszor bunkó a stílusa. Hozzám is szokott trágár szavakat intézni és anyáék max csak rászólnak, de nem beszélnek vele erről, hogy nem normális ez a beszédstílus.

- Gyakorlatilag lesik minden szavát, ha valamit szeretne, csak csettintenie kell és megkapja, nekem meg órákig kell könyörögnöm mindenért.

- Sokszor hozza ide a haverjait vagy a barátnőjét és nemigen zavarja őket, de ha én hozom ide egy barátomat, rögtön le vagyok tolva. Meg ilyenekkel állnak elő, hogy a hónap végén 15 leszek, miért nem látták ennyi idő alatt, hogy legalább a legkisebb érdeklődést is mutatnék afelé, hogy barátnőm legyen. Tény, hogy eddig nemigen hoztam fel nekik ezt a témát és nem nagyon mondtam, hogy tetszene valaki, de még nem szeretnék kapcsolatot, korainak érzem.


Szóval nagyjából ilyenekről lenne szó. Lehet én érzem csak így és túlreagálom, ez is benne lehet a pakliban, nem tagadom. Csak legbelül ez zavar.


2017. márc. 10. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Az első gyerek, mindig az első gyerek marad.Ő adta a születés első élményét,azt az élményt, hogy egy kisgyermek anyának és apának szólítja a szüleidet, ő volt az első csoda az életükben.Ha tagadják is, mert megbántani nem akarnak, akkor is ő a legfontosabb , mert ő az első gyerek.te is azért születhettél meg, mert őt annyira szerették, hogy gondolták kéne még egy ilyen tűndéri kisgyermek.Ő az, aki családdá formálta a szüleidet, hisz az ő megszületésével már nem csak egy pár voltak,hanem család lettek és ez csodálatos dolog.Biztosan téged is nagyon szeretnek, de sajnos a sors ilyen mocsok, aki elsőként érkezik, az mindenben az első helyen fog állni, még világ a világ...a szívüknek is ő az első
2017. márc. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Egyetértek az előttem szóló 1#-el.


Ez a békát sajnos mindig le kell nyelned.

(nagyon gyakori családi probléma a világon)


Akkor leszel előtérben - a szülőd szemszögéből, (bocs, ... ha pl. közlekedési balesetben elhuny a bátyád), .. de ugye nem adtam tippet? (!)

Még akkor sem leszel IGAZI.

2017. márc. 11. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
86%
Kérlek ne higgy az előttem szólóknak! Lehet, hogy van igazság abban, amit írnak, de ez nem egy olyan szabály, amit minden családra rá lehet húzni! Mondok egy ellentétes példát. Én 19 vagyok, szóval itt én vagyok az idősebb. Az öcsém 11 éves. Igaz, nekünk különböző az apánk, de anyukánk ugyanaz és ő nevel minket egyedül. Az öcsém pedig mindig is közelebb állt anyukám szívéhez, bár ő tagadja, hogy így lenne. Az öcsémet teljesen elkényezteti, bármit megkap, mondván, hogy nem bírja nézni, hogy szomorú. Engem sosem ölelgetett és nem is puszilgatott állandóan, mint az öcsémet, pedig hidd el, én is vágytam volna rá. Az öcsémre szinte sosem szól rá, pedig nagyon el van kanászodva. Semmi elvárása nincs vele szemben, amit azzal magyaráz, hogy "még túl kicsi." Persze tőlem egy csomó mindent elvárt már 8 évesen is. Látod, kedves kérdező, nem mindig az első gyerek van a szerencsésebb helyzetben. :) Ugyanolyan gyakorisággal fordul elő az az eset is, amikor a kisebbik gyerek a "preferáltabb." :) Téged is biztosan nagyon szeretnek a szüleid, de sajnos az érzelmeket nem lehet tudatosan irányítani. Szerintem a szülők ahhoz a gyerekükhöz kötődnek jobban, amelyik jobban hasonlít rájuk. És ez születési sorrendtől független. :)
2017. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy a hármas mondja. Én 19 vagyok a húgom 15 és ő vele mindig többet foglkoztak. Mindig is önállóbb voltam mint ő ezért rám nem kellett soha annyi figyelmet fordítani. Velem soha nem tanultak mert jó tanuló voltam még a húgommal ma is képesek órákat tanulni mert ő rosszabb képességű. Engem ez igazából nem zavar mert tudom hogy nekem kevesebb odafigyelésre van szükségem és volt szükségem mindig is még a húgomnak több segítség kell mindenbe.
2017. márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Én nem kérlek arra, hogy kinek higgy.


De az biztos, hogy ahol már két gyerek van, az egyiket is és a másikat is másként kezeljük, csak ezt nem illik éreztetni (pszichésen sem és egyéb módon).

Ez elég nehéz feladat egy szülőnek, mert szinte mindig újra szokás tanulni.

Mivel a gyerek közben szintén változik, ahogy korosodik.

Valahogy ez egy fakas törvény.

(mindig, minden családban van diszkrimináltabb, csak ügyesen tagadják)...

és én meg nem vagyok 19 éves.


Majd a 19évesek is egyszer belátják, ha két, vagy több gyerekük lesz, lesz akire jobban odakoncentrálnak és kényeztetik, lesz az önállóbb csemete, azt nem kényeztetik annyira.

Mert látják, hogy talpraesettebb. És nem doromboló kiscica magatartású.


Tiszteletben van tartva az "előttem szóló" gondolata.

Csak ,,, (és ez nem hiba), és nem lenézés, ...még nem élt eleget.

Bocsika.


Blanka

(56)

2017. márc. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
71%
Túlreagálod, mert pubertálsz. Egyformán szeretnek, nyugi!
2017. márc. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
86%
Ez az első gyerek, első csoda dolog teljes baromság. :D
2017. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
51%
Én vagyok a harmadik válaszoló és az 56 éves hölgynek üzenném, hogy nem igazán értem a reakcióját. Én és a másik 19 éves válaszoló is pontosan azt írtuk, amit most Ön is taglalt. Hogy mindig van egy olyan gyerek, akire a szülők több figyelmet fordítanak és másként kezelnek, mint a másikat. Én sem hiszem azt, hogy lehetséges két különböző gyereket egyforma módon szeretni. Én csak abban nem értek Önnel egyet, hogy ezt a jelenséget a születési sorrend befolyásolja, illetve, hogy a "kedvenc gyerek" mindig az elsőszülött. Mellesleg attól még, hogy Ön idősebb nem biztos, hogy mindenben igaza van és mindent jobban lát. Amit mond véletlenül sem nevezhető törvényszerűnek, pedig Ön az első hozzászólásában úgy tüntette fel a véleményét, mintha az valami kőbevésett szabály volna. Én pedig azt igyekeztem megcáfolni.
2017. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Normális, egészséges családban nem éreztetik ilyen erősen a különbségeket. Nagyon sokszor az ellenkezője is előfordul, a legkisebb van elkényezetve. Az első kettő hatalmas baromságot írt. Persze, előforul, hogy egyik vagy másik gyerek több fiyelmet kap, de neked nem kell elfogadnod és áldozatszerepbe kényszerülnöd. Ülj le és beszéld meg a szüleiddel, de semmiképp se hagyd elnyomni magad!
2017. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Tisztelt #9-es!


Az egyik mondatodban ugyan azt írod, mint pl. én.

(egyetértésben velem)

A másik mondatodban meg "baromságnak nevezed.


(mit nevezel baromságnak? -az nem fejted ki)

Pufogtatás a sötét erdőben? Hátha sikerül lelőni egy vadat estebédre?


Akkor döntsd el, mit akarsz írni?

(na ezt hagyjuk. ok?)


Köszi. Sokat segítettél.

2017. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!