Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon kezd megváltozni a...

Amandakis3748827 kérdése:

Nagyon kezd megváltozni a testvérem, és ez sajnos kihat rám. Mit tegyek, hogy olyan legyen, mint régen?

Figyelt kérdés
Öt év kor különbség van közöttünk, az tény, ő 19 éves én pedig még csak 15. De így is nagyon szoros kapcsolatot ápolunk egymással, mindent megbeszélünk, legalábbis régebben ezt tettük, de tavaly óta egyre rosszabb irányba változik, és aggódom érte. Ez azóta így van mióta 18 évesen elvesztette az ártatlanságát, fiúról fiúra jár. Értem én, hogy fiatal, és ki akarja élni magát, de már ott tartunk, hogy a crushommal is kavart, miközben jól tudta, hogy ezzel mekkora fájdalmat okoz nekem. Én pedig ugyanúgy megbocsájtom neki. Régen céltudatos volt, voltak álmai, élet céljai mostanában pedig csak a buli, csak a fiúk, nem dolgozik, konkrétan semmit nem csinál. Láttam, hogy miket küldözget más fiúknak, mindig tudom, hogy miket csinál, ír és ez nagyon lerombol, mert én tudom, hogy ő nem ilyen igazából. Egyszer voltunk házi buliban együtt és az egyik fiú, akivel kavart nagyon durván le k*vázta és megmutatta azokat az üzeneteket, amiket írt neki. Nagyon durva és nagyon aggasztó. Annyiszor esett már pofára és annyiszor hajtogatja nekem, hogy a fiúk mennyire elcseszettek, és már konkrétan annyira hatással van ez rám, hogy egyik fiúban sem bízom már. Semmilyen fiút nem akarok közel engedni magamhoz, mert félek, hogy ugyanaz történne velem, mint a testvéremmel. És úgy érzem ez egyre rosszabb lesz jövőre, mert muszáj felköltöznünk Pestre, ahol csak mi ketten fogunk lakni. Van valami ötleteket, hogy mit tegyek? Teljesen kétségbe vagyok esve. Értem én, hogy élvezi az életet, de már túlzásba viszi és félek, hogy egyszer valami történni fog vele.

2019. júl. 23. 02:23
 1/7 Argloss ***** válasza:
88%

A testvéred nem élvezi az életet. Semmi önbecsülése nincsen, bárkinek odaadja magát, hogy újra átélhesse azt az érzést, mint egy alkoholista, vagy drogos.

El lehet ítélni a fiúkat azért, mert kihasználják ezt, de lássuk be, aki csak annyit tud felmutatni, hogy szétteszi a lábát, arra bizony használati tárgyként fognak tekinteni és eldobják amikor már unalmassá, vagy problémássá válik. A leírásodból úgy tűnik, hogy a testvéred rászolgált erre. Egy normális ember nem hajt rá direkt a másik kiszemeltjére...

Ha tudod a saját értékedet és nem mégy le kutyába egy kis együttlétért, akkor a férfiak is tisztelni fognak, nem fognak úgy kezelni, mint a testvéredet. Rajtad múlik, hogy kit választasz és milyen gyorsan bízol meg benne. Legyen tartásod, ennyi a lényeg. Ez nincsen meg a testvéredben.

A testvéredben tudatosítani kellene, hogy nem értéktelen, becsülje meg magát és ne dobja le a ruhát egy-két szép szó után, mert elterjed, hogy mennyire értéktelen és csak átjáróház lesz majd belőle. Szidhatja a férfiakat élete végéig, de vele van a probléma.

2019. júl. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudni,mi történhetett nálatok.

Netán elveszítettetek valakit a családból aki közel állhatott a testvéredhez?

Úgy tűnik a szeretethiány miatt dobja oda magát a tesód a fiúknak.Kéne valaki akiben a tesód megbízik és hallgat rá!Érzelmileg labilissá vált,azaz hiányzik neki akár a szülői odafigyelés is.

Sokszor még kéne mutatnod neki mennyire szereted! Ha tudnál olyan elfoglaltságot találni,amivel kiküszöbölheted,hogy ne a fiúkhoz menjen,hanem ti ketten egy közös programon legyetek, sokat segítene. Együtt tv-t,videót nézni,kirándulni,tanulhatnátok,festegetni,rajzolni,koncert,rejtvényfejtés,mobilon a Honfoglaló....

2019. júl. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Ne haragudj de ha valaki fűvel-fával b@$zik az NE CSODÁLKOZZON ha kapcarongynak nézik. Állítom már híre van mekkora ordas ezért repülnek rá, mert egy künnyű qrást csak a birka nem használ ki. Ez ilyen sajnos.
2019. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi lesz lesz olyan, mint régen. Azt mondják az okosok, hogy nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni. A nővéred - bármennyire is fáj neked - soha nem lesz olyan, mint régen.

Az emberek változnak. A nővéred valami miatt elvesztette az irányt, és ha maga nem akar ezen változtatni, nem a te dolgod az, hogy ezen változtass. Inkább koncnetrálj arra, hogy TE mit szeretnél magaddal kezdeni, és neked merre tovább. Nem vagyunk egyformák, ti sem vagytok azok.


Ha "egyszer történik vele valami", az egyrészt a maga baja lesz, másrészt a szüleidé. MIért keresi a testvéred idegen ágyakban azt a szeretetet, amit összekever a szerelemmel és miért ilyen vadul? Miért nem tanul a hibáiból, és miért esik újra meg újra olyan férfiak (vagy taknyos suhancok) csapdájába, akik mást sem akarnak, csak kihasználni őt?


Az összes, amit tehetsz érte az az, hogy beszélgetsz vele, ha ő maga nyit feléd és akar veled beszélgetni. De ne legyél a lelki szemeteskukája! Nem a te dolgod megmententeni, vagy törődni vele! (Az a szüleidé - lett volna.) És tanulj a példából!

2019. júl. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elkezdett kavarni egy 15 évess sráccal? o.O


Egyébként meg az önbizalomhiányt nagyon sokan a szexel próbálják pótolni, ami nem a legjobb döntés... Saját magát kéne fejlesztenie.

2019. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna, hogy ennyien írni fogtok, de köszönöm a válaszokat. Egyébként kétlem, hogy a testvérem önbizalom hiányos lenne, mivel tényleg gyönyörű lány és mindig is mindenki szerette. Nem vesztett el senkit sem, a szüleim is teljesen normálisak, pontosan ezért sem értem, hogy miért vált ilyenné. Én tényleg próbálok vele beszélgetni, közös programokat szervezni, de általában mindig lekoptat a fiúk miatt. Ez a legrosszabb ebben az egészben.
2019. júl. 23. 22:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Valami probléma pedig van. Ez nem élvezet, amit csinál. Otthon lébecol meg elveri más pénzét... olyan dolgokra, amit nem tud megtartani, csak csapongás az egész. Szerintem ő most lett igazán tini. Most feszegeti a határait. Most nem tud uralkodni a hormonjain. Simán lehet, hogy depressziós, csak nem mutatja ki.


Hogy ezzel te mit tudsz kezdeni... 😕 jó kérdés. Leginkább annyit, hogy támogatod őt testvéri szereteteddel, és bizalmadba fogadot. Pont úgy, mint eddig.


Neki elmondtad már ezt a dolgot amúgy? Hogy felnéztél rá, példaképed volt, motivált a céltudatossága és miegymás... és hogy ezek eltűntek, pedig te szeretnél most is felnézni rá, aggódsz érte. Szóval sikerült megbeszélned vele ezeket?

És mit mondott, mi történt? Mit szeretne az élettől?

2019. júl. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!