Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet bajom olyan gyógyszertől...

Lehet bajom olyan gyógyszertől, ami korábban allergiás kiütést okozott?

Figyelt kérdés
Korábban Sirdalud MR 6mg (tizanidin) kapszulát szedtem a derékfájásomra, ami a gerincem miatt van. Allergiás kiütések lettek rajtam, ezért a doki felírt egy másikat, de azt nem váltottam ki, mert már nagyon sokat költöttem gyógyszerre és nem volt már pénzem. Most így több mint egy hónap után megint megterheltem a derekam és megint elviselhetetlen a fájdalom. Sajnos hónap vége van és nincs már pénzem megint kiváltani a gyógyszert. Tegnap bevettem ebből a Sirdaludból egy szemet, hogy majd megint addig szedem amíg nem leszek kiütéses. Lehet tőle nagyobb bajom a kiütéseken kívül?

2019. júl. 26. 09:20
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Lehet akár anafilaxiás sokk is a vége, de hogy most hogy fogsz reagálni, azt nem lehet előre megjósolni.
2019. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyógyszerallergia súlyos dolog, nem jó vele játszani. Tényleg lehet tőle súlyos anaphilaxia, amibe bele is halhatsz. Ne játssz vele. Ha nincs a jó gyógyszerre pénzed, akkor kezeld a bajod házi módszerrel. Vannak receptek a neten is, könyvtárban is.
2019. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig csak egy szemet vettem be, de most annyira beparáztam, hogy nem biztos hogy akkor beveszem. Na maradok akkor egyenlőre a kenegetésnél. :(
2019. júl. 26. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Tilos olyat szedni, amivel már volt allergiás reakciód, ez mindig erősebb lesz és valóban sokk lehet a vége.
2019. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!