Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejcukor /tejfehérje lehet?...

Tejcukor /tejfehérje lehet? Leletet csatoltam!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítenétek értelmezni ezt a leletet? Két hónap múlva megyek szakorvoshoz, nincs előbbi időpont. Köszönöm!


[link]


2019. aug. 8. 12:17
 1/8 pettyesz ***** válasza:
100%

Szia!

Ez a tej (tejfehérje) allergia vizsgálat eredménye, szerintem. Nem sok köze van a tejcukorhoz, az külön teszt.

Mivel minden érték bőven a referencián belül van, nem is igazán értem a kérdésed.

Nem vagy tej (tejfehérje) allergiás, vagy legalábbis kicsi az esély rá.

Ha a panaszaid továbbra sem szűnnek meg, elképzelhető, hogy IgG-vel folytatják. Az elvileg ugyanilyen vizsgálat, csak más típusú ellenanyagokat néznek benne.

2019. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez magán laborban készült, nem volt külön laktóz vagy tejfehérje, csak simán "Tej" legalábbis az asszisztens nő ezt mondta. Azt hittem ebben az esetben kirészletezik a - tej"-et.
2019. aug. 10. 20:48
 3/8 pettyesz ***** válasza:
100%

Nincs mit.

Feleségemnek már több hasonló tesztje, vizsgálata volt, különböző magán laborokban, természetesen fizetősen, de számomra eléggé "üzlet, pénz szagú" a dolog.

Volt olyan hely, ahol "csak" azt felejtették el közölni, hogy mit ehet, mit nem ehet, és mennyi idővel a vizsgálat előtt. Ezért aztán sikertelen is lett.

De pl. volt olyan tesztje is, aminél mindenhol le van írva, hogy a sikeres vizsgálat egyik feltétele, hogy az induló, alap érték nem lehet magasabb x-nél. Nála több, mint másfélszeres értéket mértek alapon, ennek ellenére minden szívfájdalom nélkül elvégezték a tesztet, ami aztán értékelhetetlen lett, mindezt ugye majd 10 ezer forintért.

Szóval... :-(

2019. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnálom, hogy így lehúzták. Végül hol kapott eredményt? Hol bántak vele teljeskörűen?
2019. aug. 21. 21:37
 5/8 pettyesz ***** válasza:
100%

Az óbudai Szentendrei úti nagyon nem volt nyerő.

Viszont a Svábhegyi pozitív volt. Bár az gyerekekkel foglalkozik, de csinálnak felnőtteknek is teszteket.

2019. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, vidéki vagyok, macerás lenne utaznom 4-5 órát. Egyelőre diétázom, de szerintem nem a tej a gond, mert pl kefirt simán meg tudom enni, de a túrótól már émelygek. Szóval kísérleteztek tovább.
2019. aug. 30. 23:28
 7/8 pettyesz ***** válasza:
100%

Úgy valóban elég macerás lenne.:-(

Én személy szerint laktóz intoleráns vagyok, és leginkább minden tejestől (tejtermék is) bajom van. Bár érdekes, mert most a nyaralás egy hete alatt abszolút semmi panaszom nem volt tőle (ugyanis a kávéba mindig teszek tejet), viszont hazatérve rögtön az első nap már igen.

És az is érdekes, hogy anno nekem azt mondták, hogy nem fogyaszthatok tejet és olyan ételeket, amik tej felhasználásával készültek, valamit tejszínt és tejszínt tartalmazó ételeket, de minden más tejterméket ehetek. Másokat viszont mindenről letiltottak, a tejtermékekről is. Fura...

2019. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pettyesz ***** válasza:
100%
A nekem adott ajánlásokat (tiltásokat) már csak azért sem érte(tt)m, mert pl. a tejfölben kb. ugyanannyi tejcukor van, mint magában a tejben...%-6
2019. szept. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!