Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szombat ota tusszogok, viszket...

Szombat ota tusszogok, viszket a szemem es kohogok ez lehet kutyaszor allergia?

Figyelt kérdés
Szombaton hoztam el a kutyat a menhelyrol es azota vannak ezek. Amikor elmegyek itthonrol annyira nem de a szemviszketes az kb elviselhetetlen. Felek, hogy visszajon az asztmam. Ugyan ezek a tunetek vannak egesz nyaron mert pollenallegriam van azert gyanakszom nagyon. Sima allergiagyogyszerrel lehet enyhiteni amit amugy is szedek allergia idoszakban? Nem szeretnem visszaadni a kutyust, mar kezdi megszokni a helyet.

2019. okt. 2. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, megpróbálhatod a gyógyszert. Ha javul tőle a helyzet, akkor bármennyire is sajnálod, meg kell szabadulnod a kutyától.
2019. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs mas megoldas? Mar egyszer anya ideges volt es ugy volt hogy vissza lesz vive de lenyugodott es belatta, hogy tulreagalta a helyzetet. Akik elvittek a menhelyre veluk tartom a kapcsolatot es mondtam nekik akkor, hogy anyum vissza akarja vinni es ok olyan idegesek lettek, hogy eleg csunyan beszeltek velem. Felek, hogy ez lesz akkor is ha tenyleg az allergia lesz a hunyo es vissza kell vinni a kutyat.
2019. okt. 2. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a menhelyen nem fogadják vissza, próbálj meg magánúton másik gazdát találni neki.
2019. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos bele van irva a szerzodesbe, hogy nem lehet tovabbadni a kutyust csak vissza a menhelyre. :(
2019. okt. 5. 21:06
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom, hogy az allergia vagy intolerancia ezeken a helyeken jelentkezne-e. De létezik egy keratosis pilaris nevű bőrjelenség, ami leginkább csirkebőrre emlékeztet és a jellemző megjelenési helye a felkar és comb. ahogy én tudom, egyáltalán nem súlyos, tudtommal kezelni sem kell, bár az embert zavarja ..szerintem emiatt kár lenne vegyszereket a szervezetbe juttatni feleslegesen, bár kezelésére szerintem csőstül fognak ajánlkozni, leginkább minél drágább termékekkel. Szerintem a szerekkel ha ez a gond, esetleg nagyobb kárt tehetnek, mint az eredeti esztétikai gond volt. (állítólag a túl sok keratinfehérje okozza ezt a jelenséget ami a szőrtüszőkben felszaporodik, és nem tud kiürülni(?) Hő hatására,( ha izzadni kellene, de nem igazán tud az illető normálisan akadálytalanul izzadni) rosszabbodik.)
2019. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!