Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Aki külsőleg allergiás a...

Aki külsőleg allergiás a jódra, vélhetően belsőleg is az, vagy nincs köze a két dolognak egymáshoz?

Figyelt kérdés

2019. dec. 8. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha allergiás vagy, akkor mindenhol allergiás vagy.
2019. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már hogyne lenne összefüggés!
2019. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem nekem van allergiám, hanem anyumnak.


Amikor első gyerekét (tesómat) szülte, jól bekenték a combjait valami jódos anyaggal és az úgy "felmarta", hogy az eleven hús látszott. Hónapok teltek el, mire begyógyult és nagyon fájdalmas volt neki.


De a jódizotópra nem allergiás, bár nem tudom, hogy az mi.


Anyumnak pajzsmirigy alulműködése van és vajon szedhet-e jódot?

2019. dec. 9. 09:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Majd az orvos eldönti. Ezt nem itt kéne megkérdezni. De pl belső fertőtlenítésre műtétnél biztos nem kaphat. Ezt külön megkérdezik ilyenkor.
2019. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem mindegyik orvos egyforma. A mi orvosunknak nem tudom, honnan van diplomája... Ha érted, mire gondolok.


Ha idetéved egy jó orvos, majd ő ír. Ha meg nem, akkor így jártam.

2019. dec. 10. 11:03
 6/9 anonim válasza:
Abszolút semmi köze a kettőnek egymáshoz. CT-ben dolgozom, ahol a kontrasztanyag jódos, és több felületi jódérzékeny beteg kapott már ilyen anyagot, és semmi bajuk nem volt tőle.
2019. dec. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2019. dec. 15. 09:03
 8/9 anonim válasza:

Mindenkepp!Fontos info, amit mondani kell az orvosoknak.

En sem tudtam, amig vesefeltolteses vizsgalatnal a vénas kontrasztanyagnal nem lettem rosszul. Azt hittem ott maradok a vizsg.asztalon. 4 orvos szaladt hozzam es azonnal beadtak az ellenanyagot. Elotte errol nem tudtam. Utolag viszont rajottem, anno szules utan a joddal kezelt gatmetszes miert mart kegyetlnul

2019. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó, hogy ezt megírtad!


Akkor úgy látszik, sokféle kombináció lehet, mert anyumnak is volt már olyan feltöltéses vizsgálata és akkor sem volt baja.


De azért az orvosnak persze mindig kell jelezni, hogy van allergia, persze ezt csak akkor tudja megtenni az ember, ha van arról tudomása.

2019. dec. 15. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!