Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Vegyszerektől ekcémás kézre...

Vegyszerektől ekcémás kézre valmi külsőleg/belsőleg ami meggyógyít?

Figyelt kérdés

hazsnáltam már Elocom kenőcsöt, az még jobban kiszárította ahova csak ment a krém, hónapok óta nem gyógyul, hol itt reped ki, hol ott, körömvirág zsírral próbélom enyhíteni a tüneteket, dokihoz még mindig nem jutottam el.


de már nem nyúlok a vegyszerbe, de nem múlik el


2014. dec. 15. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyit segít az én esetem, de a saját tapasztalatom az, hogy rettentő sokáig nem múlik el az ekcéma ha egyszer felütötte a fejét. Én gyerek korom óta ekcémára hajlamos vagyok, de tavaly valamilyen kozmetikai termékre soha nem látott mértékben fellobbant, az arcomon leginkább, de az egész testemen előbukkant. Hiába nem használtam a bűnös terméket többet, az ekcémás tünetek nagyjából fél évig újra és újra fellángoltak, kicsit jobb lett aztán megint rosszabb és ez nagyon sokáig eltartott. Amióta hipoallergén termékekre váltottam nagyon sokat javult a helyzet, már csak a kezemen, az ujjaim között van egy kis bőrszárazság, de a korábbi gyulladásoknak nyoma sincs.
2014. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen, nálam is kb fél éve tart.


nekem is volt régen, anno az Elocomtól úgy elmúlt sok sok évre, hogy azt hittem már semmi bajom, erre belenyúltam a felmosóvízbe és annyi reped, terjed, minig másol a kezeimen :( egy narancsot nem tudok megpucolni, hogy ne marja szét

2014. dec. 15. 22:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyit tudok még javasolni hogy a szteroid tartalmú krémeket messziről kerüld el! Ezek csak átmenetileg enyhítenek a tüneteken, de hosszú távon csak rontanak! Mindenképp kerüld el a tisztítószerekkel való érintkezést, és csak gyógyszertári kozmetikumokat használj! Az ekcéma sajnos megfoghatatlan betegség, abszolút egyéni, hogy kinél mi provokálja és mi az ami segít rajta. Nekem a fentebb említetteken kívül segített a halolaj kapszula és általánosságban a multivitamin készítmények, valamint a glutén-mentes táplálkozás is.
2014. dec. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi, kipróbálom, hátha
2014. dec. 15. 23:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen tünetekkel küzdöm. Orvos felírt már 20-féle szert, szteroidosat is. Gyógyszert is kaptam, durva mellékhatása volt. Persze mindent kipróbálok, és jó ideje megszűnt a bőröm repedezettsége. Gyógynövényboltban vettem: S.O.S. Kézkrém Ureával Hatásos és olcsó. láttam már 100-as boltban és Tescóban is.
2014. dec. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kenceficékkel csak eltusolod az ekcémát. Azt belülről kell gyógyítani, amit a hagyományos orvoslás nem képes. Keress egy jó alternatív gyógyítót, aki ért ehez.
2014. dec. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pikali Gábor válasza:

Szia!

Én tudok neked segíteni ha még nem találtál gyógymódot.Igaza volt az egyik hozzászólónak,a krémek valóban csak átmeneti javulást eredményeznek az igazi okot belülről kell gyógyítani.

Én is az voltam több mint 10évig szerencsére mára tünetmentes lettem.Unokatestvérem szintén ilyen csak neki komolyabb a baja,de már rajta is érződik a javulás.

Ha gondolod keress meg.

2014. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Béta glükánt, flavint, cickafark teát próbáld meg belsőleg. Külsőleg hidegen sajtolt olíva olajat kenj /gyulladás csökkentő hatású/. Szoktam még kókusz olajat használni a kezemre, és Excipial U Lipolotio nevű testápolót a kritikus helyekre. Laktóz intolarenciád nincs?
2014. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!