Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékenység kimutatása?

Laktózérzékenység kimutatása?

Figyelt kérdés

Elmentem a tesztre (száj-nyálkahártya alapján állapítják meg), csak még nincs eredménye.

Ha tejet iszok, tejfölt eszem ami nem laktózmentes, akkor fáj, görcsöl a hasam, hasmenésem lesz.. ha ilyen tüneteim vannak akkor biztosan megállapítják? Adókedvezményt szeretném beadni az igazolással


2020. márc. 4. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A tüneteid elég tipikusak. Nálam egyébként hidrogén kilégzéses teszttel állapították meg a laktózérzékenységet (azt hiszem 3 órát vett igénybe, de megérte, mivel rögtön meg volt az eredménye).
2020. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Várd meg az eredményt.

Ha igazolódik az intolerancia, azt úgyis csak jövőre tudod igénybe venni, mert most a tavalyi adóbevallásod készül, amikor még nem volt ismert a betegség.

2020. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de volt, több éve fentáll, csak eddig nem tudtam, hogy erre is jár a kedvezmény
2020. márc. 4. 20:34
 4/9 A kérdező kommentje:
bocsánat, az "ismert" szó kimaradt. Szóval én akkor is tudtam, csak igazolásom nem volt. És a háziorvos azt mondta, visszamenőleg is kérhetem. Nálam a szülés/terhesség váltotta ki, ami 7 éve volt
2020. márc. 4. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezesetben arra a szakrendelésre kell vissza menni, ahol először megállapították, és ott kell kérni az igazolást a NAV felé, hogy X ideje fennáll a betegség.

Leadod a mostani bevallásnál az igazolást a könyvelőnek, és kérsz egy önellenőrzést a NAV-tól, amiben módosítani kell az adókedvezményt az igazolással.

Így öt évre visszamenőleg lehet igénybe venni a kedvezményt, ha már akkor is igazolt volt a betegség.

2020. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de ezt mondom. Hogy most mentem el, hogy kapjak igazolást. Azt meg a háziorvos igazolja, hogy már X ideje fennáll. Nekem legalábbis ezt mondta. Eddig nem kértem róla igazolást, mert nem láttam értelmét, plusz a vizsgálat is fizetős volt, amivel egyáltalán igazolhatom, hogy valóban beteg vagyok
2020. márc. 4. 22:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs igazolásod 7 évvel ezelőttről, hogy már akkor is laktózérzékeny voltál, akkor kizárt dolog, hogy visszamenőleg is kérheted. Szerintem ez azokra vonatkozik, akiknek korábban diagnosztizálták és van igazolásuk róla korábbról, vagy a korábbi diagnózisnak van valamennyi nyoma és utólag erről kap igazolást.

Ha bárki aki laktózérzékeny, csak úgy bemondára utólag is igénybe vehetné, akkor simán lehetne, hogy valaki bekamuzik éveket visszamenőleg. Hát ennyire azért nem hiszem, hogy osztogatják itt a pénzt kis országunkban.

Amúgy nem csak jövőre veheted igénybe, mert ha leadod a munkahelyeden, akkor a havi bérszámfejtésénél adókedvezményként jóváírják.

2020. márc. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most olvasom el jobban. Ha a háziorvos igazolja, hogy X ideje fennáll, akkor lehetséges, hogy igénybe veheted visszamenőleg. Kérdés, hogy a NAV egy esetleges ellenőrzésnél elfogadja-e azt az igazolást, amit a háziorvos klinikai vizsgálat nélkül diagnosztizált.

Ez engem is érdekelne, mert én is szülés után lettem laktózérzékeny kb. egy évvel, azóta eltelt 6 év. Kb. 1-1,5 éve tudom, hogy ezért adókedvezmény járna, de nincs se időm, se lelkierőm a gasztrón ülni egy fél napot. Pedig szükségem van arra a pénzre, több ezer Ft havonta. Hát még ha visszamenőleg igazolhatná a háziorvos! Ha tényleg így van, szólj, bár nem tudom, az én háziorvosom annyira nem figyel rá, és valójában már kb. 10 éve küzdök refluxxal, akkor már voltam gyomortükrözésen, lehet hogy már akkor is a laktózérzékenység miatt volt refluxom, csak épp senki se nézte.:(

2020. márc. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Onnantól számítasz betegnek, amikor azt diagnosztizálták.

Hiába voltak már korábban is panaszaid, nem a tünetek alapján jár a kedvezmény, hiszen azokat más is okozhatja.

2020. márc. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!