Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ennyire erős femallergia?

Ennyire erős femallergia?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy érdekes állapot áll fenn nálam. Már régebben is észleltem ha megerintem a femtargyakat akkor gyakran viszket a kezem és pirosodik ki. Kiskoromban begyulladt a fülem fekete sebes fekélyes volt az ARANY fulvevalotol is. Azóta hordok biszukat és gyakran begyullad tőle de most az előbb beraktam a szokásosat amit szoktam rakni a fülembe általában és nagyon csúnyán elkezdett fájni rögtön a fülem és viszkeni meg a nyakam is és gyorsan ki is vettem. Megtorolgetgem a sebet konkrétan meleg a fülem és lángol és kicsit vérzik is!!! Gyorsan ittam egy kalciumot is. Eléggé megijedtem máskor is ezt a fülbevalót rakom be mégsem ennyire heves a reakcio. Egyébként kicsit kopott ez a fülbevaló a kis dugo részén és lehet az felkarcolta a fülem kicsit?elegge para.
2020. márc. 30. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzunk pár dolgot:

1) nincs olyan, hogy általános fémallergia, olyan van, hogy bizonyos fémekre allergiás valaki, ez sok esetben a nikkel

2) az aranyra biztos nem vagy allergiás, max az arany ÖTVÖZET valamelyik összetevőjére, aranyat rézzel, nikkellel ötvözik sokszor, bár elvileg nikkellel már nem ötvözhető

3) a kalciumot teljesen feleslegesen iszod, semmi hatása nincs az allergiára

4) ha ilyen heves kontaktallergia reakciód van, akkor, amint a koronamizériának vége keress fel egy allergológust és derítsd ki, pontosan mire vagy allergiás

2020. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kalciumot hiába iszod, allergiára hatástalan. Nekem annyira erős allergiám van, hogy még farmert sem tudok hordani, vagy fémgombos nadrágot, nemhogy a fülembe dugjak bármit.
2020. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#1-es-nek üzenem 2-es vagyok, hogy papírom van róla, hogy az aranyra+ (is) allergiás vagyok. Nyilván vizsgáltattam nikkel+++, króm++, higany++, amalgám++; de csak a fogászati kezelő anyagokat vizsgálták.
2020. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jól vagyok de megijedtem :) igen kérek allergia vizsgálatot bár a birdkoinem akár beutalni
2020. márc. 30. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!