Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Évek óta reggeli tüsszögés,...

Évek óta reggeli tüsszögés, egész napos nátha. Cetirizin nem igazán segít, csak enyhít. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Régen egy régi építésű házban éltünk, azóta minden egyes reggel tüsszögtem és náthás voltam. Átköltöztünk egy újabb helyre, pár hónapig semmi ilyen tüsszögéses problémám és allergiás orrfolyásom nem volt. Aztán megint elkezdődött. Miért éppen reggel tüsszögök? Mit lehetne tenni ez ellen?

2020. ápr. 3. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Allergia vizsgálaton voltál már?


Lehet házipor atka allergiád van

vagy orrpolip vagy még tuti mástól is lehet


első körben a háziorvossal kellene konzultálnod

2020. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szia. Régebben nekem is ugyanez a problémám volt. Lendint szedek, talán ez az egyik legerősebb gyógyszer. Sajnos én mindenre allergiás vagyok, a tél az laza nálam, a nyári időszak a csúcspont.


Én minden egyes nap amikor jó idő van (nem esik az eső), kiteszem az ágyneműmet szellőzni. Miután kicsapkodta a szél, vagy télen kellemesen átfagyott, utána vissza. A huzatot heti szinten cseréljük, lehet az is segítene (nem tudom milyen rendszerességgel cseréled). A másik dolog, ami nálam nagyon nagyon segített (nem is fulladok, köhögőm, t üszögöm éjszakánként azóta), hogy a matracot "atkátlanítottuk". (Nem emlékszem mi volt a márkája... ha eszembe jut leírom.) Először kiporszívóztuk, utána lefújtuk ezzel a szerrel. 1 napot hagytuk pihenni a matracot, majd megint alaposan újra át porszívóztuk, és mi nyertünk. Amikor elkezdődik nálam a főszezon (parlagfű, meg ilyenkor április közepe fele), akkor napi szinten hajmosás. Kevésbé szenvedek mint pár éve, annak ellenére, hogy sokkal érzékenyebb lettem ezekre a s****kra. Hajrá :)

2020. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt atkátlanítást kipróbálom:)
2020. ápr. 3. 20:13
 4/8 anonim válasza:

#2-es vagyok. Úgy emlékszem hogy Szavó volt a márkája. Viszont most sehol nem találom a neten. Euro Familyban vettük Győrben.


De szerintem a Sanytol sem lehet rossz.

2020. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28 éve szenvedek az allergiatol, és az a tapasztalatom, hogy minden gyógyszer csak egy ideig jó. Pár évig Cetirizint szedtem magam is, de idén valahogy kevés. (Már volt Fenistil, Zirtec, Aerius, Lertizin... - egy idő után váltanom kellett.)
2020. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

(2-es megint)


#5: Nekem is ugyanez. Szerintem már minden gyógyszert kipróbáltam. Minden évben újat kellett szednem. A gyengébb gyógyszereket félévenként passzolgattam. Viszont úgy tűnik, hogy a Lendin nyert. Második éve szedem, és hála a jó égnek (lekopogtam) még tökéletes a gyógyszer. Reméljük ez így is marad ;)

2020. ápr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én házi porra vagy atkára tippelek. Voltál allergia vizsgálaton? Orvos majd tud javítani az állapotodon ha tudja

mire vagy allergiás.

2020. ápr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet hogy valamilyen ételre vagy érzékeny. Sok keresés után rájöttem hogy nekem a yoghurt okozza, nagyon szeretem. Tele van hisztaminnal. Az orvos antihisztamint irt fel és ezután keresgéltem hogy mi van a hisztaminnal. A yoghurt tele van. Hátha te másra vagy érzékeny. Figyeld mit eszel és lesznek e ilyen tüneteid. Próbálj rájönni.
2020. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!