Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi használ az ekcémára?

Mi használ az ekcémára?

Figyelt kérdés
Mindig is ekcémás voltam (most 18 éves vagyok), szinte semmi nem mulasztja el, csak a bőrgyőgyász által felírt, kikeverős krém. Az a problémám ezzel, hogy mostanában már ez sem mulasztja el teljesen, ha meg igen, szinte azonnal kijön újra. Szerintem azért történik ez, mert talán mindenből (tusfürdő, sampon, szappan, testápoló...) ekcémára valót kellene használnom, de nem sikerült még olyan termékcsaládot találnom amitől jobb lesz. Tudnátok esetleg ajánlani nekem olyat ami eléggé ekcémás bőrre való? (A zsíros kémektől viszketek, nem lesz jobb tőle). Köszönöm a tippeket!:)

2020. ápr. 6. 10:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaj és azt is elfelejtettem, hogy a kezemen fél éven belül kétszer is kijött övsömör (biztos hogy az, orvos mondta), valakinek van tapasztalata ilyennel, mert nem vagyok immun gyenge, ami kiválthatná esetleg. Légyszi, ha valaki ilyen bőrbajokra tud valami megoldást, írjon!
2020. ápr. 6. 10:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Bepanthen sensidermet próbáltad már? :)
2020. ápr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, a bepanthent már próbáltam, csak jobban viszketett tőle mert túl zsíros volt.
2020. ápr. 6. 10:48
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Teafa olaj vagy levendula.
2020. ápr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jah értem, talán ugy tudnád csökkenteni az ekcéma tüneteit, ha minnél egészségesebben probálnál élni. Kevesebbet stresszelni mert ezek mind kiváltó okok az ekcémára, a D-vitamin illetve ha kimész minden nap 5-10percre napozni azis csökkenti a tüneteket, a krémek csak átmeneti megoldásnak számitanak.. Mert az külső, és nem belső beavatkozás. :)
2020. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy dolgot elfelejtettem, halolaj kapszulát, próbald ki.. :) csökkenti a gyulladásos tüneteket, lehet nem egy hét alatt, de idővel biztosan! Hallotam embereket akik igy gyógyultak/illetve tünet mentességet tapasztak.
2020. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmi nem működik. Hidd el.


Nálam a stressz csökkenése talán az ami a fellángolást elmúlasztotta. Én 25 éve vagyok ekcémás de 32 éves koromra már csak enyhe tüneteim vannak.


A legdurvább 16-26 éves koromban volt. Nyakamat, arcomat és hajlatokat,.kézbőrt érintette. Szteroid segített ideiglenesen...


Szóval kb remélhetőleg megöregedtem eléggé, hogy az immunrendszerem már ne gyilkolja a bőrömet megállás nélkül.


Mindent kipróbáltam, a nem steroid krémek csak felizzították általában. Az immunszupresszáns tacrolimus meg nem hatott, cserébe mellékhatásaim is lettek szisztémásan.

2020. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja és igen, ami némileg enyhítette:


A tengervíz

A napozás mértékkel


És a "leforrázás" csak az ujjaimon. Kiégettem a fájdalomreceptorokat, majd lehűtöttem jegesvízzel. Nem jó a bőrnek, de extrém viszketésnél segít az elburjánzott fájdalomreceptorok ellen. (A sebesre vakarás is ezért hoz egy ideig enyhülést, mert az idegeket is szétvakarod)

2020. ápr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na jó olvasni, hogy nem csak én forrázom le a bőröm ez minden nap. Ez tényleg segít bár nagyon rossz a bőrnek, ezért szeretnék felhagyni vele.


Ami a leginkább megszünteti a tüneteket, az az egészséges életmód, tehát kb. SEMMI bolti édesség/készétel, mindent magadnak főzni. A tehéntejet és a cukrot elhagyni.


Nekem muszáj ekcémára való termékeket használnom, minden más nagyon szárít, vagy csíp mint az állat.


Nekem a Dove tusfürdői beváltak, az ami 1/4 hidratáló, éreztem, hogy sokkal kevésbé szárít. A Nivea olajgyöngyös tusfürdői is hasonló hatásúak.

Ami Bioderma olajtusfürdő is jó, de lehet hogy neked az túl olajos lenne.


Amit most fedeztem fel, az az EAU THERMALE AVÈNE termékcsalád, annak az olajtusfürdője. Annak nincs annyira olaj érzete, mégse szárít. Lehet, hogy érdemes szétnézni a termékeik között, elég sokmindent árulnak ekcémára. Nekem még csak a tusfürdővel van tapasztalatom.


A Dove-nak amúgy folyékony szappannal is van, az is kevésbé szárít. Niveát nem próbáltam.

De tiszta lutri, hogy mi csíp és mi nem.

2020. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!