Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem használ az ekcémára...

Nem használ az ekcémára kapott ecsetelő SOLUTIO MERBROMINI. Használt valaki ilyet? 1 hete kenegetem, és nem látok érdembeli változást, a doktornő meg nem mondta, hogy meddig fog tartani, míg helyrejön.

Figyelt kérdés

Mit tennétek?

Vagy ti milyen kenőcsöt kaptatok?



2013. febr. 25. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Izé, valami sántít. A sol. merbromini (leánykori nevén merkurokróm:)) egy fertőtlenítőszer, önmagában nem hat ekcémára. Ettől még nem biztos, hogy az orvos téved, lehet, hogy elfertőződést lát pl. hámhiányból vagy elvakarásból, és előbb azt akarja kikezelni.


A javaslat meg egyszerű, menj vissza az orvoshoz, és mutasd meg magad újra:)

2013. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig azt mondta a gyerekorvos, hogy ez ekcéma, és a fürdetőjétől van, amit ajándékba kaptunk amúgy, lila jonsons
2013. febr. 25. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ekcémára a frezyderm kamillás fürdető és a frezyderm babaápoló tej vált be. Sokat kell krémezni és kor ne jön ki neki.
2013. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is a jonsonstól lett ekcémás,először írt a dokink egy szteroidos gyógyszertári kenőcsöt amitől 3 nap alatt helyre jött,azóta már 9 hónapja pedig natúr szappannal fürdik és shea vajjal kenem így nagyon szép a bőre.Ezt az ecsetelőt nem ismerem,szerintem vidd vissza a dokihoz.
2013. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát az lesz.

Egyenlőre nem kentem be ezzel az ecsetelővel már ma este, hanem kipróbálom a sudocrémet, vagy hogy írják :S

Mert van itthon kis mintám.

2013. febr. 25. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, a sudocrem nagyon nem jó ekcémára bár tudom hogy rá van írva de nagyon szárít és az ekcémás bőrt hidratálni kell nem szabad hogy száraz legyen,mert akkor felerősödik és viszketni is fog neki,akkor inkább esetleg valami körömvirágos vagy zsírosabb krémet használj amíg nem jutsz el orvoshoz.
2013. febr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Emberek, az ekcéma allergiás alapú betegség, és ha valaki a fürdetőre allergiás, az simán lehet allergiás a közforgalmú krémek bármelyikére is, elég hasonló dolgok vannak bennük többségükben. Szóval nem totózni kell ilyenkor, mert egy másik cucctól vagy jobb lesz, vagy éppen rosszabb - hanem visszamenni az orvoshoz. Addig meg ha muszáj, olyasmit használni, amit már használt régebben is, és nem volt vele gond, és lehetőleg tiszta, patikai cucc, illatanyagok, tartósító szerek és hasonlók nélkül.
2013. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megyek ma már dokihoz megmutatni :)

Kedves utolsó, azért én szeretem más mamik tapasztalatait meghallgatni, had válaszoljanak!

2013. febr. 26. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!