Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tartós szempillafestéket...

Tartós szempillafestéket lehetséges valahogy eltávolítani?

Figyelt kérdés
Csütörtökön be lett festve a szempillám és a szemöldököm egy kis részlete. Szombaton enyhe duzzanattal,pirossággal ébredtem a szemeim alatt, amire a gyógyszertárban cetirizin cseppeket javasoltak. Vasárnapra rosszabb lett az egész szemem bedagadt, elmentem az ügyeletre ahol injekciót kaptam és cetirizin tablettát. Ma hétfő van és a helyzet sajnos rosszabb lett, már az egész arcom fel van dagadva,a szemöldököm festett része kisebesedett. Mivel a festékre vagyok allergiás valahogy mindenféleképpen el kellene távolítani a szemem környékéről erre azonban semmilyen megoldást nem találtam az interneten sem. Valaki tapasztalt már ilyet, sikerült valahogy eltávolítani a festéket? Kozmetikusok esetleg valami praktika?
2020. ápr. 13. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

alapesetben bőrradírral, de az tugye kizárva, ha már sebes illetve a szempilládról kb sehogy


Én a helyedben a szemöldököt leborotválnám, kb 3-4 hét és visszanő rendesen, a probléma amúgy meg a bőrkontakt, ami szintén hetek, mire lekopik.


bőrről amúgy talán ezzel le lehetne szedni, [link]


Kozmetikus, aki csinálta mit mondott???

Tudod pontosan, milyen összetevőjű a festék?

Most volt az első alkalom, hogy festettél?

Hajfestékre allergiás vagy?

Amúgy ez nekem inkább fertőzésnek tűnik, mint kontaktallergiának...mennyire bízol meg a kozmetikusban?

2020. ápr. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ez volt az első alkalom, hogy festve lett, viszont 3-4 évvel ezelőtt volt egy fekete henna tetoválásom ami hasonlóképpen feldagadt, felhólyagosodott, illetve az orvos is megerősitette, hogy allergia, gyógyszert is erre kaptam. Köszönöm a tippet!
2020. ápr. 13. 22:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen hetek, első?

Én magamnak festem itthon, azzal amivel kozemtikusok is. Méghozzá 4 naponta ,mert akkorra teljesen lekopik..

2020. ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát előző, nekem kozmetikus festi, és heteket bír ki, lehet neked sem otthon kéne


Egész konkrétan a kozmetikusom betegsége és a koronavírus miatt miatt február elején festette és március közepére kopott le teljesen

2020. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazzal festem amivel kozmetikus. Mint írtam elsőre is.

És semmivel sem hosszabb a hatás ideje, mintha kozmetikus festené. Ugyanúgy keverem be, ugyanaddig van fent. Csak sportolok heti 1590ft - ot!


Próbáltam más típusokat is, ha olyan a bőröd/szőröd akkor bizony ledobja.


Nálam a hajfestéket is ledobja a hajam 1 hónap múlva tök feketéből látható barna lesz. Hiába fodrász festi vagy én.. Az mindegy.

Ennyi.

2020. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Spórolok *
2020. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1590-ért csinálja a kozmetikus? Mondtam már az enyémnek, hogy lassan árat kéne emeljen....800 forintért csinálja a szemöldökgyantát, festés és tényleg hetekig megmarad a festék
2020. ápr. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akihez jártam előtte, 800 Ft volt szintén de elment gyesre. Ő háznál csinálta.

Szalonban ennyi, pedig falu. :(

Tehát azóta (2eve)magamnak festem. :)

2020. ápr. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!