Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Olyan korpás a fejem, hogy...

Olyan korpás a fejem, hogy amikor mozgatom húzódik a bőr. Nagyon rossz, és nagyon fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ekcémàs vagyok. Az orvos citromos öblögetés ajànlott, mert nem használt egy sampon sem, amit felírt. Mióta azzal mostam hajat, még rosszabb a fejbőröm. Tegnap vàladékozott a fejbőröm, ma pedig így keltem. Egyébként allergiás vagyok a citromra, mint táplálék, ezt tudta az orvos is, mégis ezt ajánlotta. Gondolom attól van. A tarkómra is lehúzódott a szàrazsàg.

Mit tegyek? A bőrgyógyászom teljesen hülye, meg most egyébként sem tudnék elmenni hozzá.



2020. máj. 14. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a fodrászom ajánlotta ezt a sampon-balzsam kombót. Nem orvosi, de vegán, ha semmi nem használ, esetleg egy próbát megér.

(Kétszer mosni a samponnal, a másodiknál rajta hagyni 2-3 percig lemosás előtt. A balzsam mindenképp ajánlott utána, mert a fűzfakéreg miatt nagyon durva lesz a sampontól a haj.)

[link]

[link]

2020. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szimpatikusnak tűnik, mindenképp kipróbálom. Köszönöm!

Ha valakinek van még tippje, az is érdekel természetesen.

2020. máj. 14. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Nizoral sampon (gyógyszertárban kapható)
2020. máj. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már próbáltam a Nizoralt, sőt minden ilyen csodaszert próbáltam már, mert az orvos ezeket mindet felírta. Nizoral, Deterngens Sulfuratum, stb.
2020. máj. 15. 19:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem ilyen vészes, de ezeket a gyógyszertári samponokat jobb elfelejteni.

Mindenkinek más használ, nekem most Doterrás van, viszonylag jó, de nekem eleve meg kell mosni 2-3 naponta. Legyen rövid a hajad, hogy jobban szellőzzön, az is lehet baj. Eléggé elvetélt ötletnek tartom, hogy ha az orvos tudja, hogy citrom allergiád van és azzal öblögesd.... no comment.

Van akinek a DM-es vált be, van akinek a Schauma, ez változó, szerintem próbálj ki valami tiszta gyógynövényest, esetleg aloe vera, olívaolajos, de mindenképpen használj utána kondicionálót is.

2020. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Tudom, hogy kb 1 éve írtad ezt a kérdést, de nem tudom, hogy azóta találtál e valamit. Nekem is ugyan ez volt a broblémám, nagyon érzékeny a fejbőröm és rendkívül korpás volt. Pont emiatt én csak bio termékeket használok és van egy ami nagyon bevált. Az Urtekram nevű márkának van egy kifejezetten korpás hajra lévő samponja, amit nagyon ajánlok, nekem ez rendbe hozta a fejbőröm :)
2021. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül nekem a Head&Shoulders vált be, kétszer mosom ki vele a hajamat egymás utàn, és mindkétszer 2-2 percet vàrok kb. Elég heti egyszer mosni, nem zsírosodik a hajam, meg nem koszos helyen dolgozom.

Helyrehozni úgy sikerült, hogy két héten keresztül 3 naponta mostam kénes samponnal hajat. Előtte dudorok voltak a fejbőrömön, az vàladékozott, és olyan korpás voltam, hogy a tarkóm is teljesen száraz volt, a homlokom is, és mozgatni alig bírtam a fejemet, és állandóan viszketett az egész. Kegyetlen volt. Mostanra már 90%-ban korpamentes vagyok, és eltűntek ezek a kellemetlen dolgoke.

2021. febr. 7. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!